Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Uto 14.09.2021 12:59

maly pes je super :joint: , velky proste zavadza.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 14.09.2021 13:43

Ale ty nemas maleho psa :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 14.09.2021 14:04

Ale chcela by ho :heh:
Ale áno malý pes je fajn, ale tých 35cm minimum, do 45cm
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Uto 14.09.2021 14:07

Mne úplne vyhovuje Angie, aj výškovo aj kilovo. Má 16kg, takže sa dá aj odniesť. Minule som ju zobrala na ruky pred agresívnou civavou, bolo mi to smiešne ako ju nevedeli spacifikovať :haha:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Uto 14.09.2021 14:09

Ale chcela by ho :heh:

:heh:
ano furt si hovorim, ze ten podengo tak do jednej ruky, tuta 13 kilova je stale moc..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kepa » Štv 16.09.2021 10:11

čaute dogforáci
aký pes by vás napadol z čistokrvných plemien keby poviem, že sa hľadá pes na ľahšie túry/potulky lesom/dlhé vychajdy. Z ktorých skupín by ste vyberali aby pes rád chodil, chodil, aj pol dňa a nemusela som ho nútiť, ale zas aby sa nenudil..? Aby proste prespal tam kam ho vezmem, nevadilo by mu cestovanie autom a neriešil furt teritórium či kto je komu nadradený s každým psom, a nejakú uštekanosť jemu vlastnú by tiež nemusel mať:joint:
A aká konštitúcia :lol: je najideálnejšia (je tu nejaký vetoš?) na občas skalnatý terén (Tatry) a pravidelný kamenistý terén v lese (že štrk, šutre v pôde všade)-je lepšie keď má nižšie ťažisko, alebo skôr vysoké nohy, kratší chrbát alebo dlhší pre lepší balanc? a čo packy aby tie šutre nevadili..? Za každý náhľad dík
kepa
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 17.09.2021 9:57

Tvoje podmienky sú veľmi, veľmi všeobecné. Každý stredne veľký až veľký pes takéto túry pri vhodnej kondícii vydrží. Od ovčiakov, cez teriéry a retrievery až po ľahšie molosy. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 17.09.2021 12:05

dokonca aj maly :heh:
psy su konstitucne vsetky stavane na dlhe, dlhe chodenie... ak neberieme do uvahy nejake ploskoxichte veci ako mops, francuzsky buldocek, shih-tzu. ale zasa, prave u dogforakov poznam aj placate psy, ktore chodia na tury a nemaju problem, takze...

asi vo vsetkych skupinach budu plemena, ktore budu sediet, aj take, ktore nie. v prvej (ovciaky) by sedeli kolie a sheltie, ale napr. nemecky alebo belgicky ovciak by nemuseli, lebo vyzaduju viac prace a nebyvaju nekonfliktne voci inym psom. v druhej skupine by sedelo skoro vsetko (pince, bradace, molosy, svajciary) a nieco nie (velmi tazke psy typu mastif, neapolsky mastin, a potom zasa pracaky - doberman, rotvajler). z tretej skupiny (teriery) by skoro vsetko nesedelo (foxterier, staford), lebo to steka a/alebo riesi - ale pri dobrej vychove hlavne jemnejsie teriery by mohli byt ok (cesky, westik). inak tretia, stvrta (jazveciky), siesta, siedma, osma a desiata skupina su polovne psy, takze tam velmi zalezi od toho, ci chces chodit na vychadzky v lese aj bez voditka a ako vela si ochotna vrazit do vychovy psa, aby nezdrhal a nenahanal zver. v piatej skupine su svojske psy - spice, podengovia a primitivne typy. spice stekaju, ale tiez by sedeli, podengovia by sedeli, primitivci casto riesia (thajsky ridgeback je vyslovene bitkar, ako ho ja poznam). v siestej skupine - durice a v siedmej - stavace sedi uplne vsetko, su to psy vyslovene do lesa, ale treba ich vychovat, aby nelovili, alebo este lepsie, pripravit ich aj na polovne skusky, aby boli v lese ovladatelne. osma skupina - retrievery a spaniely - su tiez polovne, ale lahsie zvladnutelne, prehnane nestekaju a su vyslovene priatelske. deviata skupina su spolocenske psiky, vacsinou male s vynimkou velkeho pudla, a tie byvaju nekonfliktne (ked su vychovane), nenarocne, ale vacsinou stekaju a vyzaduju starostlivost o srst. no a v desiatej skupine su chrty, ktore vyslovene lovia, ale mimo to su nenarocne a keby si chcela s nimi chcela cvicit alebo robit nejaky sport, skor ta sami poslu do kelu :heh:

takzeeeeee... ak nemas preferenciu co sa vzhladu tyka, a nemas zaujem o vystavy alebo vrcholovy sport, tak priemerny utulkac bude idealny :angel:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 17.09.2021 12:12

Shel to krasne zhrnula :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Pia 17.09.2021 12:18

Shel a pri sheltiách si prečo nespomenula ako rady štekajú? :angel: :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pia 17.09.2021 12:29

Ja tu mám v priamom okolí cca 6 šeltií a ani jedna nie je uštekaná :ha: a pritom aj kólie sú ukecané ževraj, ten náš vonku nevrieska len tak z pasie, iba ak sa mu niečo nezdá (človek v kríkoch napr) alebo potom brble a hundre a kecá do nás tesne pred tým, ako ideme vonku :lol:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pia 17.09.2021 13:09

Ešte mysli na to, že to či napríklad rád cestuje autom, a tak ďalej nie je o plemene, ale aj o jedincovi, aj o tvojom vedení.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 17.09.2021 13:28

Mac Gie píše:Shel a pri sheltiách si prečo nespomenula ako rady štekajú? :angel: :lol:

lebo som sa sustredila na ine v prvej skupine :heh: ale hej, kolie a sheltie rady stekaju.
ale kto si ako urobi, tak ma - moje sheltie zvyknu ludia chvalit, ake su tiche :nwm: a oproti inym psom (a teda aj inym sheltiam a koliam) su fakt tiche - mne samej dost vadia psy co nevedia zavriet hubu. vela psov napriklad huci alebo knuci, ked sa nudia... z toho by ma porazilo.

shayla je napriklad na mna ustekana, ale steka len ked sa nahana s inymi psami. keby som nemala joycu, tak sa to nedeje jak je rok dlhy. a steka (ale dost malo) pri agilitach a ovciach, a to sa bezny clovek tiez s tym nema sancu stretnut.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pia 17.09.2021 13:46

Shel-chan píše:mne samej dost vadia psy co nevedia zavriet hubu

a tu je pes, co vie vrieskat aj so zavretou hubou :lol: ale len v aute :lol:
ale aby som nebola offtopic, tak aj svajciar by mohol byt, ale asi ked su v plane caste a/alebo dlhe tury v narocnom terene, sla by som do niecoho lahsieho, tak do 20kg, kvoli klbom. su to ozaj take poziadavky ze snad kazde druhe plemeno by sa hodilo.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pia 17.09.2021 13:47

Co sa stavby tela týka, mam anatomicko-pohybovu nočnú moru ktorej to ale zjavne problémy v bežnom fungovaní nerobí, takže ak ten pes nebude extra kriplavý, v dennodennej silnej záťaži, tak pri primeranej starostlivosti to až taký prím hrať asi nebude.

A tiež sa prikláňam k niečomu z útulku asi. Len možno pri ňom treba rátať s tým, že aj dospelec na začiatku bude ten pes potrebovať nejakú extra pozornosť rovnako ako šteňa
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách