Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Dudko » Štv 13.05.2021 15:57

Ja tie celé názvy a nie skratky/prezývky hlavne kvôli tomu, že potom si neviem ani vygogliť, že o akého psa sa jedná nech aspoň niečo o ňom prezistím :) Inak ten bedlington je fakt jak ovca :D Tá krátkosrstá kólia nevyzerá tiež zle podľa netu, len sa mi popravde až tak nepáči jej vzhľad, hlavne tvar hlavy :ach:
Skúsil som dnes v práci pozrieť aj tie útulky aspoň informačne aká je ponuka a tiež to vpodstate nevyzerá tak zle.
Dudko
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Štv 13.05.2021 16:04

Zas ono k bicyklu na Výlety a také kadejaké aktivity by nebol zlý ani ten český fousek, čo sledujem tu skupinu tak jasne bud poľovníci alebo dosť ľudí ich ma ako takých rodinných psov, taky akčný partak to nie je zla voľba, ani veľký ani malý
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Štv 13.05.2021 17:01

Dudko píše:Tá krátkosrstá kólia nevyzerá tiež zle podľa netu, len sa mi popravde až tak nepáči jej vzhľad, hlavne tvar hlavy :ach:

mne sa tiez nepaci :heh: ale inak super psik, tak mi pride, ze aj na tvoj zivotny styl a poziadavky.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Štv 13.05.2021 17:39

Dudko píše: Inak ten bedlington je fakt jak ovca :D

bedla je ako fidorka, buď ju miluješ, alebo nie :heh: ja tvrdím, že ich musíš "zažiť" :heh:
Ani mne sa k. kólie veľmi nepáčia, ale nie je všetko o vzhľade, na Tvojom mieste by som sa stretla s niekým kto ich vlastní, aby si mohol, vidieť, zažiť

na margo ceny, asi sme z tých čo caviky nerobia, píšem hneď v prvej správe napr. aj keď sa nepýta. Nie je to 5,50
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Nisus » Štv 13.05.2021 17:57

Mne bola cena za šteňa povedaná hneď pri prvom telefonáte, aj keď som sa na to nepýtala :lol:. A to som ešte ani nevedela, že či sú nejaké šteniatka, z akého spojenia a tak, nevedela som nič. Proste cena je takáto za šteňa a hotovo (bez ohľadu na pohlavie, farbu, rodičov). Ale tak to má byť si myslím, na čo robiť tajnosti. Aj keď je to živý tvor, stále je to obchod :nwm: .

Inak čo tak sledujem gundog skupiny, tak v tejto korona dobe išli ceny úplne do výšin. Že napr šteňa po rodičoch čo nie sú ani len Field trial winners, tak 3000 libier :haha: Akože trialáky sú celkovo drahšie, ale tak toto už je moc.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Štv 13.05.2021 18:12

Aris píše:Ale niektorí z toho robia takú vedu, že sa to človek pomaly dozvie až pri odbere :heh:

ja som sa shaylu cenu dozvedela až pri odbere :haha: resp. v 6 týždňoch keď som ju bola pozrieť a podpisovala zmluvu. až vtedy som sa dozvedela že koľko plná cena, koľko záloha, a rovno som sa otočila do českého bankomatu vybrať tú zálohu :money:

ja som sa na to dopredu nepýtala, lebo som sa hanbila, ale v podstate som bola v takom bode, že mi to bolo jedno... ak by mi bola chovateľka povedala, že dones mi zlatú tehličku, asi by som jej ju bola rovno doniesla :prd: (dutko, aby si bol v obraze, čakala som na merle sučku sheltie 2,5 roka, bola som na čakačke u 3 chovateliek a furt niečo nevyšlo)

a teda shayla ma vyšla presne 2,5x toľko, čo shaymin :aaa: obe merle sheltie, rovnaká chovka, dokonca rovnaké písmeno :haha: rozdiel iba pohlavie, perspektíva do chovu, a 10 rokov času.
Naposledy upravil Shel-chan dňa Štv 13.05.2021 18:13, celkovo upravené 1
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Štv 13.05.2021 18:13

Ja som cakala normalnu labradoriu cenu a skoro mi zaskocilo ked som sa nakoniec spytala :haha: Nabuduce sa spytam uz po narodeni a nie tesne pred odberom aby som mala cas to spracovat :heh:
Aj ked teraz corona cena uz u niektorych velkochovatelov je aj vyssia nez co stal Sefo :lol:

Ale viem ze niektori cenu upravuju podla poctu steniat. To je potom tazko, ked clovek musi zajednavat stena pol roka pred krytim lebo vsade 20 ludi na cakacke, ale cenu mu nepovedia lebo ju este ani sami nevedia.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 13.05.2021 18:30

Kratkosrsta kolia nieee. To ked cloveka nenadchne hned nieco, tak to uz je potom mala sanca... a to KK je dost taky nemastny-neslany psik zrovna.. :angel: nenarocny ano, ale pokial tam nie je iskra od zaciatku, to nebude fungovat..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Štv 13.05.2021 22:30

Offtopic: až príliš nenáročný občas :heh:
samozrejme s výnimkou graffi :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Štv 13.05.2021 22:32

one.. a co je na Graffi speci?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Štv 13.05.2021 22:38

Podľa usagi je to Satan. :heh: Podľa toho, čo si spomínam, tak jej moc povahovo nesadla.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 13.05.2021 22:48

Mne prisla normalna :heh: ale videla som ju len raz.. a plus mam ine meradlo asi ako bezny clovek.. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Puk » Pia 14.05.2021 5:48

Shel-chan píše:
ja som sa na to dopredu nepýtala, lebo som sa hanbila, .



Ja to mám "nastavené" podobne... :smile: A inak - finančná investícia do nákupu šteňaťa je to najmenšie, čo sa pri horšom výbere a ďalších komplikáciách prihodiť môže počas psieho života.
PS. Výber plemena pre fyzickú činnosť : pozor, sú jedince v rámci plemena, ktoré pre ich akčnosť a temperament môžu byť aj pre fyzicky orientovaného a činnosť vyžadujúceho majiteľa dosť problematické, ako ich zamestnať!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 14.05.2021 6:34

Podla mna je ine prvomajitel a clovek, co sa v tom hybe.. :nwm: je sakra rozdiel 300 a 2000 €. :nwm: neviem ako vy, ja len tak z vrecka dva tacy nevylovim... aj v obchode mate cenovky povinne...
Ja som sa tiez nepytala, ale vedela som cenove relacie, takze ziadne prekvapenie sa nekonalo.

Co sa tyka investicie a buducich nakladov - tie sa neodvijaju od ceny stenata... kludne 2000-ove stena moze potrebovat narocnu operaciu a to z utulku za 50 cely zivot nic... ale ano, treba ratat s nakladmi v buducnosti a styl zivota z ruky do ust nie je uplne pre majitelov psov :ha: 1 banalna navsteva veteriny a clovek je o 200 eur lahsi, ani nevie.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Pia 14.05.2021 7:47

co som hladala mini aussie kde kade, tak v nemecku to maju normalne zverejnene na stranke kolko stoji. Niektori chovatelia mi povedali hned pri prvom zaujme o plemeno sami od seba, to kvitujem, a na niektorych som sa opatrne spytala a ani nepovedali... Som si proste potrebovala spravit aj cenovy prieskum, vsetko pre aj proti. ved tam lietal 900 € rozptyl.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách