Poškodený, zranený pazúr

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poranenie pod pazurom

Poslaťod Marek1405 » Štv 15.01.2015 13:59

Dobry den , prosim Vas dnes som som zaregistroval toto poranenie pod pazurom u mojho jazvecika. Neviete mi pomoct prosim Vas ? Ci to je vazne alebo nie , pes nekriva a neni vidiet ze by ho to obmedzovalo.
Dakujem.

Obrázok
Marek1405
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Štv 15.01.2015 14:12

Ha, vyzerá to podobne ako to co sme mali my. Dezinfikuj, nech to ma čiste. Po každej prechádzke umyť. Nám to zrastlo
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Marek1405 » Štv 15.01.2015 14:15

Dakujem :) dezinfikujem dufam ze sa to casom uzdraví.
Marek1405
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Barbor » Štv 15.01.2015 14:17

Nám to trvalo dost dlho ale pokial s tym nemá problem ze kríva alebo boli alebo krváca tak nerieš. A samozrejme nezapaluje. Niekedy na veterine strhnú cely pazur ale je to dost bolestivé. Pokial nemá fakt problem tak len čisti a sleduj :jop:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Margita » Štv 15.01.2015 14:18

nema tie pazure moc dlhe?nemali by sa moc dotykat zeme,ci si to nenatrhol tym ze slapol na ten pazur
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod bajuss21 » Pia 17.04.2015 15:58

Ahojte, mám 3 a po mesačné šteniatko chrta a oni sa proste nevedia normálne naháňať...keď brala zákrutu, tak si pravdepodobne niečo spravila s pazúrikom, mala to od krvi, vyčistila som to, vydenzifikovala, nebolo vidieť či je to nalomené alebo čo. dnes zase krívala, pozerala som jej to, išla zošalieť a ten pazúrik má ako keby povytiahnutý a pri lôžku to černie....ide jej odpadnúť alebo to mám ísť ukázať k vetovi? Druhá fenka už mala hocičo s nimi a vždy sme to prežili doma, ale pri tomto fakt neviem :ua: díky za rady!
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Poranenie pazúrika

Poslaťod Ninqua » Ned 07.06.2015 10:45

Ahojte môjmu psíkovi tečie krv z vlčieho pazúrika má ho na konci akoby odlomený no stále mu drží stále si ho líže neviete čo mám ako prvú pomoc spraviť myslíte že má ísť k veterinárovi? :plac:
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Prosím pomoooc odlomenie vlčieho pazúrika

Poslaťod Ninqua » Str 10.06.2015 18:39

Prosím pomóc našla som na zemi pazúrik môjho psíka odlomil sa mu bol to vlčí pazúrik tečie mu trošku krv mám navštíviť lekára je to vážne alebo sa to psom stáva bežne pomoc. :plac:
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Prosím pomoooc odlomenie vlčieho pazúrika

Poslaťod hruska » Str 10.06.2015 19:38

netece mu uz dajak dlho? :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Prosím pomoooc odlomenie vlčieho pazúrika

Poslaťod Ninqua » Str 10.06.2015 19:56

Nie prečo
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Prosím pomoooc odlomenie vlčieho pazúrika

Poslaťod hruska » Str 10.06.2015 19:57

nic, nic, len sa mi mari, ze otazku som tu uz videla predtym :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Prosím pomoooc odlomenie vlčieho pazúrika

Poslaťod Margita » Str 10.06.2015 19:59

no lebo prvy prispevok si pisala pred tromi dnami ,ze ci mu tecie uz tri dni,to uz by mal mat snad aj zahojene,ci?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Prosím pomoooc odlomenie vlčieho pazúrika

Poslaťod Ninqua » Str 10.06.2015 20:13

No ono je to tak ze sa mu to nadlomilo tiekla mu krv prestala a dnes sa mu to odlomilo a zase tiekla
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Iwka » Sob 26.12.2015 17:57

Ahoj,
u nás má westica dlhodobo problém s veľmi dlhým nervovým vláknom v pazúri, takže nechty má pomerne dlhé, striháme vždy len po kúsku, okrem toho to neznáša, trasie sa, metá, bojí, aj keď v živote nikdy sme jej do nechta nezastrihli. Čo som si ale všimla teraz, keď som prišla domov je, že má nalomený jeden pazúr, cca v polovici, odtiaľ je normálne vykrútený do boku. Sám o sebe nebolí, ale zvyknú sa jej pazúry, ako ich má dlhé, prekrížiť a to už bolestivé je.

P_20151226_173646.jpg


Čo myslíte, že s tým? pokúsiť sa jej ho odstrihnúť, alebo navštíviť veta?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Iwka » Ned 27.12.2015 16:23

Tak už to máme jasné, bude to na veta.
Nám si to odstrihnúť nenechá, bolí ju to, keď jej na to šaháme, tak packu budeme musieť umŕtviť.
Opica je z toho celá vystresovaná, trasie sa, keď jej na to chceme šáhnuť, ak blbo skočí, tak to bolí :/
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy