Otvorená rana

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: otvorená rana

Poslaťod Sunny » Str 25.08.2010 9:24

Nešili sme, len vyplachovali dezinfekciou, zahojilos a pekne, ale jazva zostala dosť veľká. Nevadííí, misska z nej aj tak nebude :heh:

Skoré uzdravenie prajeme :ahoj:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: otvorená rana

Poslaťod lowike » Štv 04.11.2010 14:35

ahojte
mamin pes má z ničoho nič (nepobil sa ani nič podobné) na vrchnej časti krku otvorenú červenú ranu, očividne ho to veľmi bolí, mama mu skúsila dať betadine ale rana sa zväčšuje.
pes sa utiahol sám od seba do búdy (kde nikdy nechcel byť) a len tam leží. :plac:
neviete, čo by to mohlo byť? (mama s ním ide dnes poobede k vetovi, ale pre istotu sa pýtam aj vás...)
lowike
Nováčik
 
Príspevky: 37
Bydlisko: Tlmače

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Ned 14.06.2015 13:09

Ahojte. Chcem sa spýtať, či by ste mi nevedeli pomôcť ak ste sa už niekedy s podobnou ranou stretli.
Neviem kedy ani ako sa to stalo, ale náš nemecký ovčiak začal krívať. Pozreli sme sa mu na labku a má tam napuchnutú hnisavú ranu. Dosť často si to líže, a tým pádom to má stále mokré. Nezdá sa, že by sa to hojilo.

Obrázok

Veterinár je 25km ďaleko a s veľkým psom máme problém aj ako ho tam dopraviť.
Zatiaľ sme mu na to nič nedali, bojím sa, že keď mu dáme betadin alebo niečo podobné, bude ho to štípať.
Neviem, či to je trn, poštípané alebo od kliešťa... :nwm:
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod Margita » Ned 14.06.2015 17:16

tam to ,to je nejaka dierka?nema tam pichnutu osinu?z tej dierky mu vyteka hnis?
betadine nestipe
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Pon 15.06.2015 6:22

z dierky mu vyteká hnis. Volal som so zverolekárom, samozrejme, že skonštatoval aby sme s ním prišli (čo asi budeme musieť tento týždeň čo najskôr spraviť). Pýtal som sa ho, či tam nemôže mať pichnutý nejaký tŕn, ale to by sme vraj aj tak nevideli a ak áno, treba to samozrejme vytiahnuť. No nič idem mu hneď dať ten betadine a uvidím či to pomôže + framykoinom mu to natreť, ale naposledy keď ešte kríval tak vrčal, nechcel si to dať. Teraz už moc nekríva a aj som mu labku mohol už chytiť.

Ďakujem za radu.
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod Margita » Pon 15.06.2015 7:33

moj mal take cosi,ale medzi prstami, a to ked sme boli tatrach a zapichla sa mu tam ihlicka,som mu to len trosku pomackala,neech vytecie hnis,zacapkala betadinom,a a na nejaky treti den ci tak nejako vyliezla odtial ihlicka,a potom sa to uz behom chvilky zahojilo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Pon 15.06.2015 12:58

Tak ak to do dvoch dňoch s betadinom nepomôže, pôjdem(e) s ním už nejako na tú veterinárnu kliniku, lebo on si to určite vytlačiť pri vedomí nedá :) ešte sa skúsim spýtať na výjazd, len minule to všetko stále nesmierne veľa peňazí :ach: ale nemôžem sa na to pozerať ako ho to bolí
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Pon 22.06.2015 7:21

Bol ho pozrieť veterinár, ale fakt sa mu na to iba pozrel.
Pichol antibiotiká a ak to do týždňa neprejde, máme prísť na operáciu.
(museli sme ho uspať, aby bol povoľnejší)

Obrázok
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod pigie » Pon 22.06.2015 12:05

Ved ked uz bol prispany, tak do tej dierky mal strcit peany a skusit odtial nieco vybrat :ach: Aspon skusit, keby aj nic nenasiel... Fakt zbytocne prispanie :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Štv 25.06.2015 20:53

No tak ja som mu nerozkazoval, len som počúval a hovoril okolnosti, čo a ako sa má.
Teraz to už nemá opuchnuté, ten zápal ako keby ustúpil a hnis vytiekol, ale tá ranka je väčšia ako bola.
V sobotu ho zasa príde pozrieť a zároveň aj zaočkovať. Tak uvidíme. Ešte ho to bolí, ale už je veselší aj behá, nekríva tak, ale samozrejme, keď tam má niečo také, tak sa nespráva ako úplne zdravý.

Obrázok
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod pigie » Štv 25.06.2015 20:56

Idete ockovat psa so zapalom v tele? :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otvorená rana

Poslaťod bibika » Štv 25.06.2015 22:47

Choroba je kontraindikácia pri vakcinácii. Tj, nie je možné očkovať chorého psa. Toto by mal vet vedieť :(
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Ned 28.06.2015 18:34

:ach: tak ja som doteraz nevedel, že sa to nemôže...veterinár neprišiel, tak zatiaľ zaočkovaný nie je, počkáme teda s tým, kým sa nevylieči...
--
ranu mu máčam v riepiku, už nekríva, zdá sa, že to má čoraz lepšie.
Obrázok

ale našiel som mu medzi prstami toto...neviem, či ho svrbí laba, a si to rozkúsal a zasa si spravil takúto hrčku, alebo to je niečo zvnútra? ešte som také niečo nevidel.

Obrázok
Naposledy upravil AReYco dňa Ned 28.06.2015 18:35, celkovo upravené 1
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod pigie » Ned 28.06.2015 18:35

Osina prehnisava na druhu stranu laby... Uz len cakat, az sa to otvori zvrchu a konecne sa mu ulavi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Ned 28.06.2015 18:36

môžem mu to teda máčať zhora? malo by mu to vyjsť rýchlejšie?
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy