Natiahnuty sval na nozke a Rycarfa

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Natiahnuty sval na nozke a Rycarfa

Poslaťod Retuska » Ned 27.05.2018 11:08

Ahojte,
vo stvrtok si moj 1,5 rocny psik sposobil pri nahanacke uraz, pravdepodobne si natiahol sval na zadnej labke. Krival plakal, ale kedze ma kludovy rezim zda sa, ze uz je v poriadku( zerie, skace po byte, na prechadzke ok, po schodoch tiez). Hned po uraze sme vsak isli k vet a ten nam dal liek Rycarfa, na zapal svalov a pod. prvu tabletku dostal vo stvrtok, druhu piatok. z piatka na sobotu v noci sa strasne zacal zadychavat(nieco podobne ako srdciari) to mal asi 2-3 take zachvaty. usudila som,ze z tabletky, lebo ved z coho ineho, dovtedy kym to nebral bol uplne zdravy. v sobotu a ani dnes tabletku nedostal, trosku mu to ustupilo,zachvaty nema, iba niekedy mozno 3x do dna zakasle(srdciarsky mi to pride).
Mate skusenost? nejdem s nim kvoli tomu na pohotovost, ved si spokojne driemka a hra sa s hrackami, ale neviem, ci to je z liekov alebo predsa nieco na srdci, no dovtedy nic.
dakujem
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Natiahnuty sval na nozke a Rycarfa

Poslaťod Lindchen » Pon 28.05.2018 7:57

My sme mali Rycarfu injekčne na pohotovosti a žiadne podobné problémy som nezaregistrovala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Natiahnuty sval na nozke a Rycarfa

Poslaťod Elis » Pon 28.05.2018 8:30

není to popsane ani v letaku.
Zacala vedra -nemůže to by problem? plus teda ze opravdu ma nejake další obtize napr. s tim srdíčkem?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Úrazy