Pourazova hrcka(asi hnis)

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Pourazova hrcka(asi hnis)

Poslaťod miroslav11 » Pon 07.09.2015 12:12

Zdravim, mame maleho cierneho bradacika meno Eddie; Mali sme uraz, ked nanho v noci nabehol cudzi pes a uhryzol ho do krku. Rezultat= 5 stehov. vsetko sa chvalabohu zahojilo, sem tam bol pritomny hnis. Stehy su uz von, a to miesto vyzera, ako keby tam mal zasa hnis. no kedze rana je zahojena, hnis nema kade ist von. sestra mi radi, ze mam pockat par dni, ze sa to vstrebe; kedze sa onho mozno prehnane staram, tak vam pisem, a touto cestou ziadam o radu. Dakujeme
miroslav11
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pourazova hrcka(asi hnis)

Poslaťod Sunny » Pon 07.09.2015 13:25

Radšej kuk na veterinu - veterinár do toho môže pichnúť ihlou a zistiť, čo je vnútri. Ak hnis, je lepšie spraviť mu cestu von, inak si cestu nájde sám a môže to byť o to horšie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pourazova hrcka(asi hnis)

Poslaťod mart.ina » Uto 08.09.2015 0:31

Rany po uhryznuti sa bezne nezvyknu sit pretoze rana je kontaminovana. Nechavaju sa hojit sekundarne,pripadne pokual je velky rozsah cast sa presije ale nechava sa priestor na drenovanie. Samozrejme netusim ako rana vyzerala tak nemozem sudit. Ale nemusi tam byt ani hnis skor sekret,ktory by sa asi hodilo vypustit. Idealne opytaj sa svojho veterinara
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Pourazova hrcka(asi hnis)

Poslaťod bianka172 » Pon 28.09.2015 14:03

Dobrý deň, má niekto zlé skúsenosti s vakcínou Nobivac Rabies? S touto vakcínou bol zaočkovaný môj takmer 4 mes. staford, ktorému sa v mieste v pichu urobil hnisavý opuch vo veľkosti väčšieho jablka. Psíkovi veterinár najprv hnis vyťahoval za pomoci striekačky (bez umŕtvenia a trápenia psíka, kňučal, pišťal a bránil sa tak, že ho traja museli držať), potom mu musel ranu narezať (už za podania náladovky), kde do rany zaviedol drenáž, aby mohol hnis ďalšie 4 dni vytekať. Vakcínu veterinárka pichla do oblasti rebier teda do strednej časti tela psíka. Pri kontrole mi bolo povedané, že je to alergická reakcia na vakcínu. Psík bol na tú istú vakcínu už dvakrát predtým pichnutý a nič také sa nestalo, vôbec nemal žiadnu reakciu. Ja som sa ohradila u veterinára, že je to infekcia a nie alergia, nakoniec to veterinár zhrnul, aby som si to vybavila s výrobcom tejto vakcíny a že sa to stáva. Nie som s týmto názorom veterinára stotožnená, podľa mňa to bolo pichnuté zle a bola psíkovi zanesená nejaká infekcia. Nechcem robiť unáhlené závery, preto ma zaujíma, či má niekto podobnú skúsenosť, prípadne kontakt na výrobcu? Ďakujem za info
bianka172
Okoloidúci
 
Príspevky: 5


Späť na Úrazy