Switch to full style
Sem píšte o športe Dogdancing.
Odoslať odpoveď

Re: Začiatky

Sob 14.09.2013 15:05

Ako mám naučiť psa skákať do náručia? Už som to skúšala tak ako to bolo písané vyššie ale on nechce skočiť aj keď sedím na stoličke. A keď tam nie som a ukážem mu nech skočí na stoličku tak skočí.

Re: Začiatky

Sob 14.09.2013 17:33

neviem ako je tu opisane skakanie do narucia ale ja som to robila tak ze som ho ucila preskakovat nohu. Potom som ho ucila skakat na mna z boku a ked vedel to tak sa postupne naucil skakat zpriama na mna a bolo.

Re: Začiatky

Štv 03.10.2013 20:04

Tak ja zacinam zase od zaciatku....baby z mojej triedy robili na mna natlak ze chcu aby som na stuzkovej robila vystupenie tanec so psom, a kedze moj hlavny tanecny partner necakane odisiel za duhovy mostik, a Macko je uz starucky na to, tak som sa rozhodla ze naucim par trikov sestrinho psa co ma na dome - Badyho (krizenec husky, bradac). Je to este nevyjasene jednorocne stena, ale zas na druhej strane velmi ucenlivy a zapaleny do toho co ho ucim, ma vela energie, tak sa s nim lahko cvici. mam este mesiac a pol aby som ho nieco naucila, nejaku choreo malu zlozila, tak potom dam nejake videjko ako sa nam to podarilo :smile: nebudu tam nejake extra narocne triky, ale aspon na ukazku ze aj pes dokaze ,,tancovat,, :smile: tak drzte palce, a ked to dobre vijde tak mozno aj nejaku sutaz skusime ktovie.

Re: Začiatky

Pia 04.10.2013 14:39

wewerica píše:Tak ja zacinam zase od zaciatku....baby z mojej triedy robili na mna natlak ze chcu aby som na stuzkovej robila vystupenie tanec so psom, a kedze moj hlavny tanecny partner necakane odisiel za duhovy mostik, a Macko je uz starucky na to, tak som sa rozhodla ze naucim par trikov sestrinho psa co ma na dome - Badyho (krizenec husky, bradac). Je to este nevyjasene jednorocne stena, ale zas na druhej strane velmi ucenlivy a zapaleny do toho co ho ucim, ma vela energie, tak sa s nim lahko cvici. mam este mesiac a pol aby som ho nieco naucila, nejaku choreo malu zlozila, tak potom dam nejake videjko ako sa nam to podarilo :smile: nebudu tam nejake extra narocne triky, ale aspon na ukazku ze aj pes dokaze ,,tancovat,, :smile: tak drzte palce, a ked to dobre vijde tak mozno aj nejaku sutaz skusime ktovie.



tak vela stastia som zvedava na videjko :smile:

Re: Začiatky

Ned 27.10.2013 15:47

Ahojte. Môj psík má rok a je to vyžla. Chcela by som s ním začať dogdancing, už vieme pár cvikov ako cúvanie alebo slalom medzi nohami. Ake cviky ešte odporúčate na začiatok? A akú hudbu a choreografiu?
ďakujem :)

Re: Začiatky

Ned 27.10.2013 18:00

Tinka123: ja som to skusala s hrackou, ze som ju drzala vysoko a ked si ju chcel psik zobrat a vyskocil tak som ho chytila a dala odmenu. Po case ked som dala hore ruku v pohode vyskocil len trvalo to asi tyzden a pol kym to pochopil :) prajem vela stastia s vycvikom :)

Re: Začiatky

Pon 28.10.2013 19:21

Wewe :poklona: :jop: parada!!! ohromne sa tesim, ked sem postnes videjko - podla toho, akeho sikovneho a ucenliveho ma braska (Mannyho) myslim, ze este budeme vsetci prekvapeni, ako mu to super pojde :no:

Greeny píše:Ahojte. Môj psík má rok a je to vyžla. Chcela by som s ním začať dogdancing, už vieme pár cvikov ako cúvanie alebo slalom medzi nohami. Ake cviky ešte odporúčate na začiatok? A akú hudbu a choreografiu?
ďakujem :)

Uplne najklasickejsie cviky - otocky, podavanie labiek, prosenie, poloha v domceku (pes je medzi nohami cloveka), obiehanie psovoda, pripadne nejake preskoky cez ruky/nohy.. Oblubene je napr aj vykladanie/opieranie labiek v sede o ruku alebo v stoji o koleno/stehno a podobne veci.
Hudbu a choreografiu by som riesila az vtedy, ked bude psik vediet nielen samotne triky, ale aj prechody medzi nimi - napr plynule zo slalomu prejst do obehnutia, odcvicit radu trikov za sebou.. to je hodne dolezite pre to, aby si mohla celu choreografiu dat dokopy.

Re: Začiatky

Uto 29.10.2013 16:33

Cathie píše:Uplne najklasickejsie cviky - otocky, podavanie labiek, prosenie, poloha v domceku (pes je medzi nohami cloveka), obiehanie psovoda, pripadne nejake preskoky cez ruky/nohy.. Oblubene je napr aj vykladanie/opieranie labiek v sede o ruku alebo v stoji o koleno/stehno a podobne veci.
Hudbu a choreografiu by som riesila az vtedy, ked bude psik vediet nielen samotne triky, ale aj prechody medzi nimi - napr plynule zo slalomu prejst do obehnutia, odcvicit radu trikov za sebou.. to je hodne dolezite pre to, aby si mohla celu choreografiu dat dokopy.


Ja mám v pláne robiť choreo na (W.S.2014) a neviem ako spraviť prechody medzi trikmi, hlavne keď je pomalá časť pesničky a potom hneď rýchla. :nwm: :smile: (Pesnička - Pussycat dolls - Perhaps)

Re: Začiatky

Uto 29.10.2013 21:58

Ja som mala na tú pesničku nejaké frázovanie, nepamätám si to presne, ale je to výborná pesnička na choreografiu, hlavne ak psovod rád tancuje :joint: . Neviem, aké prechody máš na mysli, ale veď je na to tisííííc a jeden spôsob :no: . Tiež to bola naša prvá choreo, s Dobym :smile:

Re: Začiatky

Pia 01.11.2013 9:08

Ako napr. keď je pomalšia časť pesničky - čo mám v pláne dať slalom - a potom keď je rýchla časť - to som rozmýšľala medzi otočkami, prevaľovaním a možno aj to prebehnutie po ploche.-
Lebo môjmu psovi to ide trocha pomalšie. Takže sa bojím toho že sa mi zastaví a nepôjde alebo bude robiť niečo iné či dokonca štekať. :oo:
Vo FUN alebo v classe 1 nie je povolené štekanie, však?
K tomu či ja rada tancujem, no, ja skôr budem v strese ale budem sa snažiť trsať. :prd:
Tú pesničku som našla na DF tak sa mi zaľúbila. :heh:

Re: Začiatky

Pia 01.11.2013 9:17

To záleží na vás, čo si tam dáte.
Štekanie všeobecne v dogdancingu je neželané :no:
Ak máš pomalšieho psa, tak možno nájdi aj pomalší song, toto je rytmická pesnička, nehodí sa lenivému pohybu.

Re: Začiatky

Pia 01.11.2013 9:19

Ale on práveže niektoré triky robí pomaly a niektoré rýchlo. Ale skúsim ešte niečo pohľadať. :yes:

Dogdancing so strážcom?

Str 11.12.2013 18:09

Ahoj,

chcela by som sa spýtať na jednu vec. Máme nové šteniatko (11 týž.) Keeshonda. Už dlhšie ma láka Dogdancing, rada by som však vedela, či to bude možné. Psíka máme hlavne aby vonku strážil a ohlásil nás štekotom. Keď by som sa už do toho Dogdancingu pustila, chcela by som ísť aj na nejaké súťaže po čase, ale keby prídeme na miesto, kde bude veľa cudzích ľudí a hluk, asi by začal štekať a obávam sa , že by bol agresívny. Aký máte na to názor, dalo by sa to nejako skrížiť, alebo si mám so svojím psíkom len tak doma hopsať a "kariéru" nechať tak? :heh: Absolútne sa v tom nevyznám, neviem, či psy , ktoré sú úspešné v dogdancingu, sú skôr vychovávané v byte, s pravidelnými prechádzkami a rôznymi návykmi, alebo také tie tradičné domáce, s množstvom priestoru (dvor, záhrada). Vlastne o Dogdancingu nič neviem :lol: určite však viem, že či už sa mi to vyplatí , alebo nie, svojho psíka na 100% aspoň nejaké triky naučím :smile:
Za odpovede všetkým vopred ďakujem.

Re: Dogdancing so strážcom?

Str 11.12.2013 18:38

DogIsMyLife píše:...vychovávané v byte, s pravidelnými prechádzkami a rôznymi návykmi, alebo také tie tradičné domáce, s množstvom priestoru (dvor, záhrada).

Offtopic: zaujímavé rozdelenie :oo:
Inak máš nové šteniatko, ktoré si môžeš vychovať presne podľa svojich predstáv a ak ho budeš od mala socializovať tak určite v budúcnosti nebude na cudzích agresívny :no:
Odoslať odpoveď