Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Aris » Štv 25.11.2021 10:06

To ma mrzí. A doktor ho odhovoril zo zdravotných dôvodov, či? :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Lovector - vektorove obrazy

Poslaťod wer » Štv 25.11.2021 10:10

Neviem, ci uplne relevantnych... vcelku ulohu zohralo presvedcenie, si myslim. Bol z vychodu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 25.11.2021 10:25

A preto že zopár "ľudí čo len sedia za počítačom" podľa teba majú náklady 0 (čo teda neni ani náhodou pravda, sme sa len pri zbeznom rátani doma včera dostali na asi 30% a určite by sa toho dalo nájsť ešte o dosť viac) ti príde fér zrušiť to všetkým?
Keď sa odosobnim od svojej situácie (čo dosť som, v ČR nikto paušál zatiaľ neruší a ja som zamestnanec :lol: ) tak to je fakt nálož práve pre ľudí, čo majú hromadu malých nákladov.

(Mmch u nás sú dokonca pre remeselné živnosti paušálne náklady 80%, max 60k ročne)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 25.11.2021 10:33

Pre mňa je dosť záhul, keď bude možnosť robiť semináre. Náklady som mala, držala som ich na tej úrovni 60%, teraz to bude omnoho komplikovanejšie. Možno sa mi ani nebude chcieť ich robiť. Nevadí, však urobí niekto iný. :nwm:
I didn't miss the red flags. I thought it's a Mayfest.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 25.11.2021 10:56

elfinka píše:A preto že zopár "ľudí čo len sedia za počítačom" podľa teba majú náklady 0

uplatnovani pausanich vydaju ma mj. motivacní duvod - aby to drobni podnikatele nezabalili a nesli na pracak radsi :angel:
na prijem statu to ma naprosto min vliv -mj. i kvuli tomu, cos psala - kontrola je draha.
na vydaje - statu- to naopak mit vliv bude.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Štv 25.11.2021 11:03

elfi - fér, nefér :nwm: ako inak to vyriešiť? lebo aktuálny systém tiež nie je fér voči všetkým a áno je jasné že tých čo sa to týka zásadne finančne (lebo tie náklady reálne nemajú) budú prskať o koľko ich oberú.. tých čo sa to vlastne netýka lebo si to uplatňovali "právom" zas prskajú lebo budú museť účtovať a dokladovať (a vlastne im až tým vznikne ďalší náklad a ten ich dostane do mínusu)
či nechať to tak ako to je, zavreť oči a neriešiť?

namodelujme si opačný proces, zavedenie paušálu..
si živnostník čo má náklady.. musíš robiť účto, dokladovať, všetko okolo toho.. si na nejakých peniazoch len ťa to stojí čas.. zavedením PV máš ulahčenú robotu
si živnostník čo má malé náklady (lebo áno úplne nulové nemá snáď nikto). máš účto, vydokladuješ čo máš.. zavedením PV máš ulahčenú robotu a zrazu prachy z čistého neba navyše za nič.

zháňanie bločkov kde kade od susedov napr za benzín, dajaký spotrebák a podobne je zas len a len odrb na daniach!

takže beriem absolútne argument o komplikácii čo sa týka chodu, ale že to dakomu vezme peniaze? :nono:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Štv 25.11.2021 12:07

Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 25.11.2021 12:14

Je mi luto psa aj rodiny, ale priznajme si, keby to nebol policajt, kto by sa tym zaoberal? Je mi smutno.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 25.11.2021 12:19

Tak som sa schválne spýtala najpovolanejsieho, tj človeka ktorý programoval na živnosť v dobe, kedy paušálne náklady robiť nešli. Pri paušále 40% sa už oplatilo prejsť z účtovníctva na paušál. A uvedom si aj, že tým prechodom človek prišiel aj o pomerne značný náklad (časový, peňažný) za samotné robenie účtovníctva. Čiže obyčajný človek čo len sedí za PC mal tie náklady bez robenia účtovníctva 40%. A to naši fakt nikdy nezhanali bločky po susedoch :haha:

A áno, keď miesto práce na zákazkách musíš papierovat, tak to priamo berie peniaze. Niekomu prezitelne, kope ľudí sa už potom neoplatí živnosť vôbec.
A potom prichádza na rad čo píše Elis - myslíš, že sa spoločnosť bude mať lepšie, keď miesto živnostníkov ktorí platili síce pomerne málo ale do rozpočtu prispievali, bude mať viac nezamestnaných na dávkach?

Čiže ako inak to vyriešiť? Áno, za mňa je oveľa prijatelnejsie mať nejaký pomer ľudí čo platia o kúsok menej než by mohli. Lebo za tých stratených pár eur ziskavas viac ludi ktorí vôbec niečo platia, setris na úradníkoch, je milión krát vo svete overené že čím jednoduchší pre človeka spravíš systém, tým viac vyberieš.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 25.11.2021 12:24

Ten poľovník :plac: ja len dúfam, takéto individua okamžite prichádzajú o zbrojný pas a možnosť polovat a to doživotne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 25.11.2021 12:28

Obavam sa, ze max tak pokuta a nonono. Ak budu riesit aj ilegalne vybavenie, tak mozno :ua:.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 25.11.2021 12:30

Ja prave dufam, ze preto, ze to bol policajny pes, tak sa to bude riesit. Cisty kreten ten polovnik. A ze nemame kydat na nich. To neni len tak hrat sa so zbranou!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Štv 25.11.2021 12:39

Presne, mohlo by sa to riešiť práve preto že to bol policajt.
A je to fakt psi rasizmus, ešte som nevidela prípady že by takto odbachli poľovné plemena. Či?
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Štv 25.11.2021 12:40

Tie deti môžu mat traumu na cely život. Moje mali “len” z toho keď náhle umrela Reina v aute. Toto neviem ako by rozdýchali
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mac Gie » Štv 25.11.2021 12:47

hriva píše:Presne, mohlo by sa to riešiť práve preto že to bol policajt.
A je to fakt psi rasizmus, ešte som nevidela prípady že by takto odbachli poľovné plemena. Či?

poľovné sa nestrieľajú predsa, je to aj v tom článku
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia