Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod clupko » Uto 21.12.2021 22:34

Offtopic: na bezne veci chodime teraz do vetmaxu v malackach, mvdr. parnica. to asi nemas uplne ze po ruke :ha: ale su velmi fajn, krasna nova ambulancia, parkovacie miesta, online objednavanie, dobre ceny. platila som 119 za komplet, to mi pride fajn. ked treba nieco speci, referuju na odborne pracoviska, ale zakladne vybavenie maju.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod soletka » Str 22.12.2021 17:35

Offtopic: praveze to mam z lozorna akurat :lol: diky, pozriem si to a asi ho tam rovno objednam :smile:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 25.12.2021 18:36

Arisko bol na predoperačnom vyšetrení. EKG super, sono vraj v norme - na pečeni by mal mať nález (cysty, nádor, ktovie, ktoré tam nevideli, možno to zmizlo, netuším). Krv ale ukázala 4x vyššie hodnoty AST a ALT ako je ich referenčná hodnota. Zákrok, ktorý mal byť 29-teho, sa odložil. Dostal Zentonil na mesiac, potom znovu na krv a uvidí sa. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Haleth » Sob 25.12.2021 19:25

A aký zákrok má podstúpiť v 15 rokoch?

Lyke som našla na hlave nejakú bulku. Zväčšila sa v priebehu týždňa asi dvojnásobne :ua:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 25.12.2021 19:26

Čistenie zubov, trhanie tých pokazených a orezanie ďasien. Chudák malý, nechcela by som čakať mesiac na zubára. :ua: Úplne nedobrá som z toho.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Ned 15.05.2022 12:08

Pridavam do zoznamu prvej generacie Haator. Do nekonecna a este dalej, resp. momentalne 15 a pol aj nieco. Este donedavna bola sranda to tu citat a pri kazdej druhej vete si povedat "presneeee", no pomalicky uz to sranda prestava byt. Myslela som, ze nezvladne minule leto kvoli srdcu, ale to sa drzi zubami nechtami. Potom, ze neda zimu, lebo uz toho vela nepochodi, tse. Teraz uz ma tie problemy so vstavanim ovela vacsie, ale ked ma ist von s "niekym" nie mnou, ten suboj da zabrat, ze nikam nejde. Alebo ked vie, ze tam kdesi je pes a ona tam ide, tak ju vazne nedobehnem.
No a "najnovsie" to hovado co ma v sanke namiesto kosti je vraj osteosarkom, s tym vraj psy vydrzia nejake 3 mesiace, a ona to ma minimalne pol roka, tak bud to je nieco ine, alebo ten pes prezije aj mna.

Tolko k chorobam, samozrejme hlava v tahu, nepocuje, nevidi, takze ked po nej vyleti pes a ona nic, tak ze aka poslusna :joint: strati sa na vlastnom dvore, naposledy sa vonku vybrala ma hladat krizom cez najhlbsi potok na druhy breh, pritom ona do vody len labky namoci a staci, kym som uviazala druheho psa, co ma zakaz do vody, tak bola v tahu a davaj vytahovat ju hore kolmym kopcom.

Ale uplna topka, co sa na stare kolena pomiatla - najvacsia kamaratka so vsetkymi psami v dedine, psy feny velke male, to jedno, stenata socializuje, deti otravuje, ja len trpnem a vsetko pod dozorom, ale ziadne naznaky "nevhodneho" spravania, ona sa chce hrat, chvost vrtula dookola a stoji tam a je spokojna :pac:

Podla mojho hesla "kym budes zrat, srat a stat, postaram sa", sa snazi, hoci niekedy necura den dva, lebo nevie vyskladat tie zadne labky do spravnej polohy, to uz by som bola radsej, keby sa hoc aj doma pocurala ako toto, ale to nahradzuje hovienkami, ktore utekaju same, no a jedlo prilezitostne treba zmixovat s whiskasom a podobnymi srandami, lebo bez jedla nie su lieky a bez liekov..
Moj prvy pes, vyrasteny a vychovany s DF, nechapacka, ze je stale tu, po tolkych prilezitostiach nieco pokazit, ale po skusenosti s Drakom, ked toto tu sa poberie prec, neviem ako to ja rozchodim..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod elfinka » Ned 15.05.2022 12:14

Mackie píše:No a "najnovsie" to hovado co ma v sanke namiesto kosti je vraj osteosarkom, s tym vraj psy vydrzia nejake 3 mesiace, a ona to ma minimalne pol roka, tak bud to je nieco ine, alebo ten pes prezije aj mna.

U ľudí platí, že tie nádory čo mladého skolia za pár mesiacov tak starcekovia prežijú kľudne roky. Tak asi aj u psov - spomalený metabolizmus na starobu má aj svoje výhody.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 15.05.2022 12:51

Mackie, kamaratka mala staru fundelku. Uz neviem kolko mala. Tiez osteosarkom 3 mesiace. Zila vyse roka... V tomto pripade naozaj plati, cim starsi pes, tym lepsie. Tak nevzdavajte!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Ned 15.05.2022 13:43

No vyborne :joint: RTG je jasne, tam je uplne ine tkanivo, len mi to nedavalo zmysel, vdaka za osvetu. V podstate kym este chodi, tak chcem este risknut jedno prispatie a MRI, aby som videla cely obraz, co kde ma v akom stave a co cakat, ale odkladala som to presne kvoli tomu, ze mam ocakavat, ze sa jej nador rozlezie do pluc, a mala by ist aspon na kontrolne RTG, tak aby sme to dali na jeden sup, a potom sa uz len prisposobime, ale ona nic, nijako extremne nefuci, nekasle.. tak to spacham co najskor, mozno este budeme vediet aj tej chodzi pomoct, mozno sa nieco nove dozvieme.. nezmar ten pes, a neskutocne si uzivam tie seniorske dedinske prechadzky, ideme ta ideme, stojime ta stojime :heh: aj som chcela potom dalsieho seniora vziat na dozitie, ale neviem ci to zvladnem, nehovoriac o penazenke, ta uz davno vykrvacala..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 16.05.2022 6:34

Haator, miláčik, super, že sa tak drží. Ona bola vždy taká huba, tak sa nedá, no. :nwm: :heh: Bože, ja nikdy nezabudnem tie otrasy s košíkom a ušami, čo robila v Štiavnici. :haha: Jedna z mojich najmilších spomienok celkovo na tie psie akcie, čo sme pobehali.

Ešte ja napíšem k Arisiakovi. Úplne sa vystrábil z tej mŕtvičky. Zase behá ako srna. Minule si vravím, pustím ho v parku, však vyše 15 ročný pes, kam mi ujde? No veru utekala som za ním, ledva som ho dobehla. :pac: A on nieže nepočuje privolanie. No dobre, niektoré frekvencie asi nie, ale inak on dobre počuje, prasiak. Čo sa jedla týka, počuje cez celý byt aj úmysel, nieže sáčok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Pon 16.05.2022 14:30

Stiavnica co? :ha: ja asi patrim do tejto temy tiez, ja si tak malo pamatam :plac: toto mi vobec nic nevravi.

Ja som si spatne uvedomila, ze jej sluch aj zrak odchadzal uz dlho. Ked bol Drako tie posledne dni mimo, ona bola tiez, niekam sa vybrala a nevedela som co skor, ci jeho ratovat, ci ju nahanat. On ju musel uz velmi dlho drzat, resp. ona sa drzala jeho, a nic nebolo na nej vidno. Vzdy bola salamistka a mala pomalsie reakcne casy, takze kedy to zacalo byt z tohto dovodu sa uz ani nedozviem. Inac na podnety reaguje podla smeru vetra, ked k nej zaveje pachy, ide, ked fuka opacne, netusi, ze tam nieco je :ha: cize ked som meter od nej v zlom smere, dovi. V civilizacii voditko uz musi byt (nejaky cas to islo aj bez neho, tiez nechapacka, to bolo to prechodne obdobie este vidim pocujem, uz sa nechcem blukat kdesi mimo), a v noci v tme sa bez neho nepohne, uplne je stratena.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Pon 16.05.2022 21:37

A nevrieskaju vám tie hluché psy? Bria vrieska extrémne odkedy je hlucha. Ja som z nej na nervy.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Pon 16.05.2022 23:16

Mne nie. Haator bola vzdy tichy pes. Teda hucala pri separacke, ale to nepocitam. Neviem v kolkych rokoch prvy krat zabrechala, to bol kontraalt ze dovi, kto ju nepoznal mohol spodky menit :ha: a potom prilezitostne, ked nejaky pes prebehol popod balkon, raz za cas, inac ziadne zvuky. A posledne roky nic, nema dovod.

Btw spominal sa tu karsivan, no mozem povedat, ze zabera. Sice do nej pcham vselico mozne, ale toto ked som vyskusala, tak viditelne sa zlepsila.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Uto 17.05.2022 7:18

Brii na tu demenciu nepomohol. Tak teraz radšej investujem do prípravkov na regeneráciu pečene, keď sa im nezdala na sone úplne ok
Bria steka na pohyb. Keď sa blížia najmä ostatné psy k chladničke a ona ma asi pocit že nestíha :haha: a teraz už vždy keď sa pohnú si myslia že idu k chladničke, takze steka vlastne cely deň keď sa niekto pohne. Skončí až keď zaspí, keď zaspí nepočuje ani nevidí (logicky) :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Uto 17.05.2022 7:48

A predtym to nerobila? Lebo presne toto mi robi zasran, len co sa niekto alebo nieco pohne, vyskoci a vyhukne ako psycho, netusim odkial to ma, snazim sa ho toho zbavit. Ked napr. idem ku klietke so skreckom, tak to vyzera cisto ako ziarlivost, ale preco to zacal robit na skoro vsetko, netusim.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné