Psi a deti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psi a deti

Poslaťod hriva » Štv 01.07.2021 8:57

No elfi, najhoršie to bolo keď mala začínala chodiť, to sa ťahala o všetko hore a najradšej o psa. To fakt jedine ich mat oddelených. A keď už je dieta take že vie otvárať dvere a behať a rozum ešte nemá, tak to naozaj jedine tie dvere zamykat alebo psa mat vonku.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psi a deti

Poslaťod Ulf » Štv 01.07.2021 12:42

No inak na toto pozor. Naša vyrastala s deckom, sme si povedali, že super, to nebude s deckami problém, zvyknutá je. Lenže takmer na tuti tam došlo k niečomu, čo nebolo v kontakte šteňa – dieťa košér (asi aj opakovane), lebo podľa toho čo chovateľka písala tak šteňatá s deckom komunikovali viac menej voľne neriadene. No a má 12 týždňov a tá deti doslova nenávidí. To sme si všimli hneď, že je k deťom rezervovaná a teraz ako nabrala sebavedomie, tak včera napríklad jedného chlapca čo prišiel vyštekala dosť naštvane a strachovo/podriadene sa pri tom netvárila ani náhodou (takú reakciu som nečakala, takže som ani nemala dôvod niečo dopredu riešiť. Takže máme celkom problém. Hold, keby to tam s tým deckom niekto riadil, tak je to oka. Takto sa s tým asi trochu „zabavíme“. A toto si doniesla „z domu“, keďže u nás s deťmi kontakt nemala. No a pri mojom vzťahu k deťom a pocitoch čo prežívam už len keď sa na decko kuknem, to jednoduché nebude. :ach:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psi a deti

Poslaťod Lindchen » Štv 01.07.2021 13:16

Môj tiež neznáša deti, žiaľ aj ja som urobila ako neskúsená chybu, nechala som ho hrať sa s deťmi, no naťahovali ho hore dole, neubližovali, ale proste to chcelo inak zmanažovať. :ua: Nikdy sa nenaučil s deťmi pekne vychádzať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psi a deti

Poslaťod Ulf » Štv 01.07.2021 13:23

Vieš ako, ja decká neznášam, nechcem ich mať v mojej blízkosti, lenže žijeme v civilizácií a tým stretom sa nevyhnem. No uvidíme. Ale na druhej strane, aspoň sa mi na ňu nebudú vrhať jak doteraz na psov. Viggo zniesol, ten si nehal hocičo, Babán je tichý trpiteľ, hoci raz som už na jeho mimike videla, že by nemal problém vystreliť keby mohol a táto, to úplne zaklincovala. Peknú postupku mám :ha:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psi a deti

Poslaťod wer » Štv 01.07.2021 13:30

Ale ked nemas vlastne dieta, tak tam neni problem... :nwm: Vsak proste psa nepustis k deckam a hotovo. Ale ked mas zit s oboma v jednej domacnosti, obaja su tvoji, ty si to musis menezovat, to je problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psi a deti

Poslaťod Ulf » Štv 01.07.2021 13:52

Wer, ja jej názor plne zdieľam :joint: a môžem si povedať že konečne máme od bezprizorných deciek typu "jééj psík, ako sa volá a môžem si ho pohladkať" konečne pokoj. :joint: Ale je to problém z toho hľadiska, že zle to vyzerá keď ti pes vylieta po deťoch. Eta vsjo. Ale možno to len príliš riešim, neviem. No veď uvidíme, ja musím byť v každom prípade na toto predvídavejšia.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psi a deti

Poslaťod Vikiki22 » Pia 02.07.2021 6:24

Hm, keď sa tak zamyslím nad tým, čo plánujeme a nad 4 našimi psami... O Freyu nemám strach, tá si decko aj adoptuje. Torvi si nechá vysvetliť, s ňou sa dá pracovať a s deťmi nemá problém. Cita je veľmi hrrr, aj keď deti miluje. Problém bude s Algom trochu. Deti príliš nemusí, neublíži im, skôr sa snaží ignorovať. Ako šteňa s nimi nemalo veľmi kontakt a aj keď, tak aj to len susedove deti, ktoré furt hrkali na ulici a Alga dráždili. Takže to bude tiež sranda. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psi a deti

Poslaťod Ulf » Pia 02.07.2021 6:39

kokso, ja čítam, že Freya si deti aj aportuje :haha: :pac: tri krát som musela prečítať

Keby moja krpaňa reagovala na diviaka tak ako na toho chlapca, tak sa budem radovať :heh: Ale ono tá kontaktnosť okolia na nás prejde keď vyrastie a namiesto roztomilého plyšáka bude veľký čierny xicht kde je len tma a des :joint:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psi a deti

Poslaťod elfinka » Štv 15.07.2021 6:59

Inak ulf to je celkom vážne obvinenie chovateľky, pritom reakcia voči deťom je u psov úplne normálna aj keď sa psovi nikdy nič zlé nestalo.
Sme na tábore a voči cudzím deťom sú zas moji dvaja úplne naopak. Fido od ktorého sa bojím čo i len oči odvrátiť keď je blízko pri malej cudzie deti vôbec nerieši aj sa nechá pohladkat, zato Šéfo tu na všetky, a hlavne tie najmenšie okolo 3r furt celý najezeny vresti
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Psi a deti

Poslaťod Lucy » Štv 15.07.2021 7:20

Wendy ako stena tiez nemala rada deti, a casom sa to upravilo, ze to bol superspolahlivy a ochotny pes na kynologickom kruzku cvicila s kazdym deckom, aj teraz ked pride nejake dieta a chce hladakt psy, tak tam radsej strcim Wendy - co som nikdy nemyslela ze sa bude diat

..ale tiez som mala podozrenie, ze ta pociatocna nenavist pramenila z toho, ze chovatelka mala v tom case syna v takom veku, ze uz je prilis mobilny ale este sa s nim neda rozumne komunikovat a parkrat preklzol ku psom
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Psi a deti

Poslaťod Silvuch » Štv 15.07.2021 7:29

Elfinka, mne sa to vobec nepaci... Pes je urcite v diskomforte, a ten hluk mu vadi a preto to pohode neprispieva...
Bariak ked bol unaveny, napriklad po dogtreku, tak chcel taky klud, ze sa ku nemu nesmel nik ani len priblizit - teraz myslim psov, deti mal rad... Cize nevyriesi ti to, ak ho unavis, bude to este horsie...
skor si najst nejaku spolocnu cestu, ale treba mat oci aj vzadu...
Sranda je, co pozorujem na nasich, tak feny ovela lepsie zvladaju deti ako psi... Na psov vzdy striehnem, a musim davat pozor. Ani jeden nema zly zazitok s detmi...
Teda Bariak ich miloval, ale to bol specialny psik.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psi a deti

Poslaťod Ulf » Štv 15.07.2021 9:26

elfinka píše:Inak ulf to je celkom vážne obvinenie chovateľky, pritom reakcia voči deťom je u psov úplne normálna aj keď sa psovi nikdy nič zlé nestalo.

Ja nikoho neobviňujem :pac: , len konštatujem. :ach: A hej, lepší sa to. Pomaly.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psi a deti

Poslaťod Vikiki22 » Str 21.07.2021 6:24

Chlapec Algo včera milo prekvapil. Došiel kamarát so synom (12 rokov) k nám. Čo tí dvaja porobili po dvore, sme len čumeli. Naháňali sa, váľali po tráve, hrali sa... :oo:
(Fotka z videa.)
Algo decko.jpg
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psi a deti

Poslaťod Ulf » Str 21.07.2021 6:27

Offtopic: novidíš, stačí porodiť 12 ročné dieťa :haha: :lol:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psi a deti

Poslaťod Vikiki22 » Str 21.07.2021 6:29

:haha: ...Algo má/mal trochu problémy s deťmi do cca 15 rokov (podľa výšky), takže pre náš pokrok. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné