Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Re: hotel a skolka pre psov

Štv 11.02.2010 16:50

prosím, vedel by niekto poradiť.....hľadám overený psí hotel.....potrebujem v máji asi na 4 dni dať niekam našu maltézsku fenku, tak ak má niekto skúsenosť, pozitívnu tak budem rada za tip.....
a naša sa ešte zatiaľ nehárala, má 7 mes. a neviem, kedy to príde, tak poprípade, ak by to vyšlo na ten dátum, aby tam brali aj hárajúce fenky...
vdaka zatiaľ...

Re: hotel a skolka pre psov

Pon 15.02.2010 15:53

Ja som dala nasho Darwina v lete do hotela pre psov Podlesok http://www.psyamy.sk/ . Nemala som inu moznost, kedze priatelia, ktori by si ho aj mohli vziat boli rozlezeni po dovolenkach a doma sa mi onho nemal kto postarat. - je to pri Kosiciach - Panovce.

Dali by ste do hotelu svojho psa znovu? Majitelku poznam aj osobne a kedze v KE vela hotelov nie je a na tie ostatne som nepocula prave najlepsie referencie (psici v spinavom prostredi, kotercovy kasel....) tak asi dala, ale iba ak by ozaj nebola ina moznost.
Ak nie tak prečo? Po psika mi isiel tatik. Prisli po nas spolu na letisko a ja som sa rozplakala, ked som ho videla. Bol dokusany a sialene smrdel. Co ma najviac dostalo, ze mi ta pani tvrdila, ze nie je dokusany, ale ze mal po tele chrasty uz ked ho doniesli a tie casom opadli. Kazdy kto ho videl mi potvrdil, ze su to kusance.... Mal do krvi odrete lakte. Na stranke pise, ze doneste psikovi oblubenu hracku a deku. S tym nas ale poslala spat domov, ze aj by mu to ostatni psi roztrhali (!)
Aké boli služby? Doniesli sme vlastne krmivo s tym, ze ked vrece skonci, otvori dalsie z toho, co predava a to potom odkupime. Tatik nevedel, ako sme sa dohodli a dosiel bez krmiva, ktore mu nedala (ani nezauctovala). Takze pes v ten dej nic nejedol, lebo doma nic nebolo a uz nebol otvoreny ani jeden chovak.
Aké služby vám chýbali? Ked sme ho tam davali, upozornili sme, ze nie je agresivny, ale sialene dobiedza a vyzyva na hru. Povedala nam, ze podla toho ho bude pustat von s ostatnymi. Kedze dosiel dokusany, tak asi neprisposobila.
Vyhovovalo by vám viac, keby bol váš pes umiestnený vonku v koterci, alebo krytej vykurovanej hale? kedze bolo leto a sialene horuco, tak mi koterec vyhovoval. V zime by som urcite trvala na tom, aby bol vnutri.
Využili by ste službu denná starostlivosť o psa? Mozno ak by mi zacal psik demolovat byt z nudy. Ak by som vedela, ze mu kvoli praci neviem venovat dostatok casu, tak by som tuto moznost vyuzila.
Ako daleko by ste boli ochotný cestovať za takou službou? Musela by byt v meste, idealne po ceste do prace.
Vyhovovalo by vám viac keby pre vášho psa chodili a poobede doviezli s5? To by bolo idealne, ale tomu by sa isto prisposobila aj cena.
Aká cena za takúto službu by bola pre vás priatelná? Ozaj netusim. Ja sa snazim venovat svojmu usiakovi co najviac casu a toto by bolo ozaj len krajne riesenie. Je to pohodlne, vediet, ze takato moznost je, ale len ako nudzovka.

Celkovo mam tu pani rada a vazim si ju ako cloveka, lebo viem, co dokaze ako cvicitel so psami. Ale ta skusenost s hotelom..... Aj cenu dala inu, nez na akej sme sa dohodli. Az neskor ked sme sa rozpravali a pripomenula som jej, ze sme sa dohodli inak, tak peniaze vratila.
Inak ma pekne a prijemne prostredie pre ten hotel, na dedine, ma to pekne oplotene, pekne koterce.... Len ten pristup mi pride taky.. poplaseny.
Ale vycviky vedie spickovo :jop: v tom je odbornik.

Re: hotel a skolka pre psov

Pon 12.07.2010 13:50

Nevedeli by ste mi poradiť nejakú škôlku pre psov v BB kraji? najlepšie čo najbližšie pri Zvolene. Hľadala som aj na nete , ale nič som nenašla. Bývať tak v Bratislave.

Re: hotel a skolka pre psov

Pon 12.07.2010 14:31

Helluska to, co si tu popisala, by som ja vnimala ako horor a v ZIVOTE by som tomu cloveku uz psa nedala :nie:
Pes nezral, zjavne to tam prave najcistejsie nebolo (aj keby jej rovno skocil niekam do smradlavej vody alebo co - keby sa to stalo v hoteli pre psy mne, hanbila by som sa ako pes, v takom stave odovzdat panovi jeho psa), navyse ho nechala dokusat inymi psami, aj ked ste upozornili, ze tam moze byt problem, plus asi spaval niekde na tvrdom, sudim z tych laktov.. odo mna by pani dostala vyplach zaludka a nie peniaze :ach:

Re: hotel a skolka pre psov

Pon 12.07.2010 15:52

Skusenost s hotelmi nemam ziadnu, ale urcite by som psa na taketo miesto nedala. Aris potrebuje specialnu starostlivost, kto nepozna jeho reakcie, zvyky, nievie ho dostatocne citat, tak sa onho nedokaze dobre postarat. Aby skoncil niekde priviazany a s kosikom len preto, ze si s nim niekto nevie po dobrom poradit alebo nepodaj aby o niekto kmasal za kozu, lomcoval s nim a podobne vychytavky na "ukludnenie", to by som si rada odpustila. Radsej ho dam niekomu, koho dobre poznam a viem, ze Aris nanho dobre reaguje a ma ho rad (on totiz s cudzimi ludmi vobec nevychadza a ich spolocnost bez panicky mu je utrpenim).
Skratka, hotely u mna vela sanci nemaju.

Re: hotel a skolka pre psov

Štv 22.07.2010 7:27

mojho prveho psa by som do hotela nedala, kvoli jeho priputanosti, strachovym a zdrhacskym reakciam. Bol problem ho nechat aj u znamych. Velky problem nastal, ked sme ho museli nechat hospitalizovaneho u veterinara v tom najtazsom a najhorsom obodobi. :ua: uz len z dovodu, ze nebol zvyknuty byt bez nas.. a som si povedala, ze takuto chybu uz neurobim, lebo vzdy sa najde nejaka skutocnost, kde pes bude musit ostat u niekoho ineho... cize mojho druheho psa som odmala ucila, aby nebol na mna moc priputany, aby v pohode zvladal docasnu zmenu majitela.

samozrejme najlepsi by boli zodpovední známi, ale hotely privitam aj z dovodu, ze mojho psa nie je az taka radost vencit a rodicia ho nezvladaju :ach: a v hoteloch v rodinnych domoch ma "slobodu", v podstate si to predstavujem tak, ze ho nechaju "naprirodno". Ja ked hotel, tak jedine rodinny dom.

skoda ze hotely su brutalne drahe :ua:

čiže
Dali by ste do hotelu svojho psa znovu? ano, nie je hotel ako hotel, cize keby som nebola spokojna s jednym, skusila by som druhy.
Ak nie tak prečo? keby mi ho vratili dokusaneho, tak uz nie. a tiez by som prosila vratit vsetky veci, ktore som tam priniesla (misku obojky deku a pod..)
Aké boli služby? pes na dvore, vnutri alebo v koterci striedavo.
Aké služby vám chýbali? telka a poduska so swarovskymi drahokamami
Vyhovovalo by vám viac, keby bol váš pes umiestnený vonku v koterci, alebo krytej vykurovanej hale?
neviem, moj pes je bytovy, cize radsej vnútri, ale on je asi ovela radsej vonku...
Využili by ste službu denná starostlivosť o psa?
ano, ale s druhymi psami iba pod dozorom.
Ako daleko by ste boli ochotný cestovať za takou službou? 40 km
Aká cena za takúto službu by bola pre vás priatelná? 5 eur (bez stravy) :hi:, tudis, ja ked idem na dovolenku, je mi trosku protisrdcu platit za noc v koterci psovi viac ako mne v hotely ci inom zariadeni. :hi:

Re: hotel a skolka pre psov

Sob 24.07.2010 19:10

Ja osobne mam psi pustene s mojimi.Samozrejme pokial su to psi v pohode socializovane ci uz medzi ludmi alebo psami.Denne maju 2 -3 krat prechadzku s kupanim a treningmi alebo len hrami krmenie podla potreby,podavanie liekov atd atd..Pokial su psi agresori su v kotci s vonkajsim vybehom.Aj oni maju vychadzky a vsetku starostlivost ako ma byt.Psi s ubytovanim v dome beriem len tych co som cvicil a co poznam lebo momentalne prerabam miestnost na ubytovanie vo vnutri s vykurovanymi budami ale to este trosku potrva a byt si nenecham rozrubat na kolnicku.Ak ma majitel teda jeho pes nejaky problem(ktory sa da zvladnut za cas kym je na dovolenke) snazim sa ho po dohode odstranit a vyriesit.Ceny v hoteloch su drahe preto lebo nie kazdy pes je pohodak a kazdy potrebuje svoj cas.A cas a starostlivost o nieco zive cudzie je aj velka zodpovednost.Nieje to len o zavreti do kotca krmeni a dolievani vody.Teda aspon u mna nie.Ja mam take heslo- Radsej menej ale poriadne.Ten kto ma kapacitu 10 a viacej psov a robi to sam max 2ja nikdy to nemoze byt o kvalite....

Re: hotel a skolka pre psov

Ned 25.07.2010 9:53

kikusin_ píše:Nevedeli by ste mi poradiť nejakú škôlku pre psov v BB kraji? najlepšie čo najbližšie pri Zvolene. Hľadala som aj na nete , ale nič som nenašla. Bývať tak v Bratislave.


Najdi Elišku Stellerovou, mám na ní ty nejlepší reference a znám jí osobně.

Re: hotel a skolka pre psov

Ned 25.07.2010 10:38

johny5 píše:Ja osobne mam psi pustene s mojimi.Samozrejme pokial su to psi v pohode socializovane ci uz medzi ludmi alebo psami.Denne maju 2 -3 krat prechadzku s kupanim a treningmi alebo len hrami krmenie podla potreby,podavanie liekov atd atd..Pokial su psi agresori su v kotci s vonkajsim vybehom.Aj oni maju vychadzky a vsetku starostlivost ako ma byt.Psi s ubytovanim v dome beriem len tych co som cvicil a co poznam lebo momentalne prerabam miestnost na ubytovanie vo vnutri s vykurovanymi budami ale to este trosku potrva a byt si nenecham rozrubat na kolnicku.Ak ma majitel teda jeho pes nejaky problem(ktory sa da zvladnut za cas kym je na dovolenke) snazim sa ho po dohode odstranit a vyriesit.Ceny v hoteloch su drahe preto lebo nie kazdy pes je pohodak a kazdy potrebuje svoj cas.A cas a starostlivost o nieco zive cudzie je aj velka zodpovednost.Nieje to len o zavreti do kotca krmeni a dolievani vody.Teda aspon u mna nie.Ja mam take heslo- Radsej menej ale poriadne.Ten kto ma kapacitu 10 a viacej psov a robi to sam max 2ja nikdy to nemoze byt o kvalite....


Dobre vediet, Johny, mozno niekedy vyuzijeme :yes:

Re: hotel a skolka pre psov

Ned 25.07.2010 22:34

Nech sa paci ale ak nahodou budes chciet nerob to na poslednu chvilu ako vela ludi.Tiez mam svoju kapacitu a musis to nahlasit hlavne v lete aspon mesiac dopredu.Vtedy mam frmol ako teraz. :ahoj:

Re: hotel a skolka pre psov

Ned 25.07.2010 22:39

Zatial sa nikam nechystam, ale som rada, ze aj v okoli ZA je takato moznost. A je super, ze ta poznam aspon cez prispevky tuto na fore, to by som snad na chvilu v noci bez psice aj zaspala :)

Re: hotel a skolka pre psov

Ned 25.07.2010 23:16

Offtopic: Aaaale v pohode kazdy sa zo zaciatku boji o svojho psika ked je od neho prec.Ked zistis ze sa ma dobre co sa aj ma tak si zvyknes.Mam tu psa ktory je tu staly klient uz asi druhy rok (5x do roka) len preto ze z inych hotelov chodil smutny a od nas chodi vesely a v pohode.Vobec im nevadi ze som skoro 80km vzdialeny.Proste vraj len ku mne alebo ostane s rodicmi doma co je ale az druha moznost.Tu mu proste nic nechyba okrem prezierania ako je zvyknuty doma.Vylieta sa so psami cely den si beha po dvore plava,hrame sa atd.No proste prazdniny u babicky :aaa:

Re: hotel a skolka pre psov

Str 28.07.2010 10:18

Dali by ste do hotelu svojho psa znovu?
Dala, teda do toho kde bola, poznam majitela.
Aké boli služby?
sluzby boli fajn, velky vybeh, blizko potok, vela psov na socializaciu...
Vyhovovalo by vám viac, keby bol váš pes umiestnený vonku v koterci, alebo krytej vykurovanej hale?
tak toto zalezi od rocneho obdobia, kedze mam kratkosrstku bytovu, tak v zime jednoznacne vo vnutri, cez leto bola cely cas vonku a bolo to ok.
Ako daleko by ste boli ochotný cestovať za takou službou?
tak ja som za hotelom cestovala 500 km :lol: ale to je uz ozaj extrem, a tiez len preto ze je to kamarat a vedela som do coho pes ide....idealne by bolo tak do 50km
Aká cena za takúto službu by bola pre vás priatelná?
zalezi od sluzieb a dlzky pobytu, ale tak 5 az 10eu na den max

medula bola v hoteli 2x, prvy krat na 3tyzdne, druhy krat na tyzden, zvykla si pomerne rychlo, s majitelom som bola v telefonickom kontakte, hotel som poznala uz pred tym, vedela som kde bude, aky budem mat cca denny program, aka bude strava...myslim ze v ramci socializacie jej to dost pomohlo, ja som tiez bola spokojna

Re: hotel a skolka pre psov

Str 28.07.2010 13:17

Aris potrebuje specialnu starostlivost, kto nepozna jeho reakcie, zvyky, nievie ho dostatocne citat, tak sa onho nedokaze dobre postarat. Aby skoncil niekde priviazany a s kosikom len preto, ze si s nim niekto nevie po dobrom poradit

Tak tu by som len dala namiesto Aris že Viggo a presne to sedí aj na nás. To je úplne geniálne sformulované. :poklona:

Barina by som bez obáv dala do hotela. Ale ako som už na začiatku písala, museli by sme tam pár krát pred tým prísť na návštevu, aby spoznal ľudí a vedel, že sem sa príde a zase odýde. On je taký ten typický bezproblémový hotelový pes :heh:
Umiestnenie by som u neho vyžadovala vnútri. Nie preto že neprežije vonku, ale preto, aby som mu zas doma nemusela tĺcť do hlavy, že aj dnu je fajn. :ach: .
Úplne najprvoradejšia požiadavka by bola, aby sa na neho nikdy nekričalo, najmä ženy. Tak isto by som striktne trvala na tom, aby s nim ošetrovatelia komunikovali tak ako im poviem, aby sa na ňom nesnažili aplikovať nejaké výcvikové metódy a aby akceptovali jeho rýchlosť chápania a konania a netlačili ho do pozície ovčiaka. Proste by mi úplne stačilo, keby sa na neho hovorilo potichu, bol by venčený na flexine a nič extra by sa po ňom nechcelo.
Nevyžadovala by som nejaký špeciálny pohybový režim, on by bol rád, keď si oddýchne, bol by fajn prístup k vode, možnosť oploteného výbehu tak, aby sa tam aj naozaj mohol vybehať, nielen nejaký klasický dvorček.

Re: hotel a skolka pre psov

Str 28.07.2010 21:06

Aris potrebuje specialnu starostlivost, kto nepozna jeho reakcie, zvyky, nievie ho dostatocne citat, tak sa onho nedokaze dobre postarat. Aby skoncil niekde priviazany a s kosikom len preto, ze si s nim niekto nevie po dobrom poradit


toto sedi presne aj na baryho. Nie je to psik, ktory jemne chodi za majitelom bez voditka, preto ho radsej davam do hotela, kde ma tu "volnost" a nikto od neho nic nechce. Inak vie byt pekne na obtiaz, lebo my ani na voditku nevieme chodit a lubime nahanat auta a bezcov. :ua:
Odoslať odpoveď