Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Lindchen » Štv 24.09.2020 7:59

:nechutne: Ľudia sú fakt nechuťáci.

Inak k tým klietkam. Bola som u sesternice, strašné roky som ju nevidela. Milá baba je z nej, pekná, vegetariánka a nemca má v mikroklietke v inak veľkej záhrade. Chudák tam behá dokolečka nonstop ako blázon. Pýtam sa jej, či chodí von alebo sa mu niekto venuje? Nie, to je mužov a vykašlal sa naňho, ja som psa nechcela. :ua: Pustený nie je, lebo naháňa mačky. :nwm: Hrozne mi bolo ľúto toho psa... Taký pekný, mladý kus. :plac:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Aris » Štv 24.09.2020 8:03

Ja mám napr, zdravotné problémy, musím ísť na wc ozaj často, ale vždy zájdem ďalej a servítok si vezmem so sebou. Nechápem či tým ľudom šibe už úplne, tiež som videla uprostred chodníka...
Offtopic: Podľa mna sa situácia na dedinách zlepšuje, aj keď malými kromi. Tieto regióny ako Kysuce, Orava, východ sú na tom stále veľmi zle, ale vidím to u nás. Kedysi v každom dvore pes na reťazi alebo v koterci, nikoho sm nestretávala na prechádzkach. Ale tá generácia už pomrela a mladší buď toho psa nemajú vôbec alebo chodia s ním na prechádzky, žiadne že na reťazi, xy ľudí má psa už vnútri dokonca (viem aj o jednej pani čo mala psa roky na reťazi a teraz ho má vnútri)
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 24.09.2020 11:00

A este jedno ma zaraza. Teda "bavi". V meste sa strasne riesia emisie, 4rocne auto neprejde emiskou... a tuto? V lesoch, v narodnych parkoch su odstavene take herky, vyteceny olej vsade, smradlave kraksne si tu lietaju, ze clovek zasne. Kupia nieco za 5,5 bez papierov a veselo si tu s tym jazdia. :ach: rupne tomu naprava uprostred lesa, tak co? Nechaju to tam odstavene...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pia 25.09.2020 15:35

Vcera sme pobehali po kysuckych vrskoch, na tom Martakovom kopci sme boli a to bolo velmi prijemne, nikde nikto, aj zopar dubakov sme bez hladania nasli. :lol: Tak som si nejak predstavovala tie Kysuce..

Dnes len tak autom sme co-to pobehali a boli sme aj pri Vychylovskych prahoch. Velmi pekna prirodna pamiatka, akurat skoda, ze zase to okolie otras. Uplne pri hlavnej ceste, kde sa rutia kamiony, breh totalne zaburineny, ze to poriadne vidno nebolo a navyse zase cely pokryty odpadkami. :ua: Som si hned predstavila, ako by to vyzeralo napr v Norsku... Ale hlavne, ze sa cerpaju eurofondy a na kazdom minikopci vyhliadka :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod katkariinka » Sob 26.09.2020 9:00

Akože tie ceny za rozhľadne. Co som odporúčala tu rozhľadnu Zarúbaná Kycera, stala 500.000 eur. 3 poschodia, iba s obyčajným rebrikom. Strašne som sa nad tou cenou rozčuľovala. A tento týždeň som si všimla, koľko stala rozhľadna na Dubni nad Žilinou- 250.000 eur. Parádna 10poschodova veza, kovová konštrukcia aj normálne schody, krásna architektúra. Príšerne rozdiely. Pri tej prvej sa isto ešte 2 baraky postavili...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 26.09.2020 17:10

To si mi ani nemala hovorit.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Silvuch » Pon 28.09.2020 17:55

ked vidim tie ceny za tie projekty "podpory turistiky!, jdu blejt velebnosti...
teraz obnovili na zoske bazen a cela ta parada vysla na prestrelenu cenu, co som si citala... Hlavne, ze zachody, tam nespravili, taky zaklad. Kam chodia na WC kupajuci???
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Slausa » Pia 02.10.2020 20:25

Planujem veeelmi dopredu :heh: , ale nejak zaciatkom leta chcem ist konecne niekam do kopcov. Rozmyslam velku fatru (ciastocny hreben) a pohravam sa s napadom zobrat so sebou pruhovanu. Ale zvladne VF pes? Co pozeram, tak by tam ziadne extra skalnate a extra retaznate useky nie su (a ak by aj nieco malo, ona je skokan). VF vyzera byt plna vselijakych prespavacich spotov, niektore vyzeraju fakt dobre, take zeby bez stanu? :nwm:

Alebo nieco ine podobneho charakteru, co mate prejdene a viete doporucit? Tak cca na 3 dni, 2 noci (alebo aj 2/1), denne zhruba na 20-25 km.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pia 02.10.2020 20:49

Ja najviac milujem Velku Fatru.
Spat som tam ale nespala, akurat pochodene mam. Co viem, tak davaju 2dnovky s prespatim na Chate pod Borisovom.
Pre psa schodne bez problemov, akurat tu vodu si prezisti. Ja by som mala sakra problem pri jeho spotrebe... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Slausa » Pia 02.10.2020 21:05

Dakujem :hi: Ja obzeram skor tu juznu cast, pod borisovom, vyzera to fakt peckovo. O vodu sa nejak extra nebojim, ja vypijem urcite viac a 11 kg pes snad nema spotrebu ako 40kg :ha:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pia 02.10.2020 21:30

Tak Krizna - Ostredok - Ploska - Borisov - to je jasne... to musis, inak akoby si ani nebola vo VF :heh: dalej neviem, ako zamyslas, ale ja mam rada Ciernu skalu - Rakytov..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Slausa » Pia 02.10.2020 21:41

Z Harmanca -> kralova studna -> krizna -> ostredok -> ploska A za a)-> lipt. revuca.
za b) -> RK? (pochybujem, to uz vyzera velmo vela)


Offtopic: Trosku OT, ale http://www.nadtym.sk/utulna-cervena-studna/ tu sme v lete spali. Vysoko odporucam, priam luxusna utulnicka, v lete dokonca so sprchou. Dogfriendly, spala tam s nami jedna BOC, ale aj majitelia tam maju volne pustenu pomerne plachu xNO (nemala potrebu bocku kontaktovat)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 02.10.2020 23:00

My sme sli Liptovske Revuce, Ploska, Ostredok, Krizna, Liptovske Revuce s Fryom v jeden den ale. Ale prespavacich spotov i vody bolo niekolko po ceste. :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Silvuch » Sob 03.10.2020 9:57

henta utulna je teraz nominovana na cenu za architekturu. Tiez ma zaujala. :lol: Milujem taketo chaticky.

Teraz kukam, ona je priamo v tom areali v tej hipisackej krcme? Tam to tiez lubim. :smile:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 03.10.2020 10:09

Slausa píše:Z Harmanca -> kralova studna -> krizna -> ostredok -> ploska A za a)-> lipt. revuca.
za b) -> RK? (pochybujem, to uz vyzera velmo vela)


To za a) je zas malo, ci..? vsak si pisala, ze denne 20-25 km.. :angel: to potiahnite aspon do Vlkolinca.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné