Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Sob 04.12.2021 0:29

Mne tá moja babka nechce chodiť von :pac: To ju musím doslova loviť po baráku na 3 krát, jak zistí že ideme von, tak sa snaží nenápadne niekam schovať. Od dverí a zo schodov ju musím "vykopať" násilím a vonku ju buď ťahám za sebou (smerom od domu), alebo ťahá ona mňa (smerom domov). Nešťastná som z nej :ua: Keby bolo hnusne, tak to chápem, ale dnes bolo krásne, slnko, sucho, okolo 0, bezvetrie
... a aj tak.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Sob 04.12.2021 10:25

Sunny, pises o mojej Fergie? Ona sa sice tesi vonku, ale vonku sa potom zasekne a nechce ani za nic ist. Musime ju na voditku vencit, lebo zastane a stoji a kuka smerom domov. Takeho psa som este nemala, co sa nechce vencit. A zdravotny problem nema.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Millie » Sob 04.12.2021 19:15

U nás je babča už viac- menej len von na záhrade. Keby chcela ísť so mnou niekam na "aktivitku" vezmem ju, ale nechce. S času na čas sa tak slávnostnješie vyberie niekam s "mladým" (za bránu, alebo ku susedom na záhradu) . Inak je ale celkom spokojná, že nikam nemusí. Jej počasie nikdy nejako extra nevadilo, pobehá si, pohrá sa, opasie sliepky, ale trvá jej to asi tak 15 min a potom sa sama pustí dnu. Čo by mi tiež nejako extra nevadilo, keby si dala tú námahu, dvere za sebou aj zatvárať. :angel: Mojim snom sú psie priechodové dvierka, ale :lol: nato nemám dvere, do ktorých by som ich navŕtala.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Ned 05.12.2021 11:41

Max by zas šiel, kľudne aj na koniec sveta ale tie jeho nožky :plac: posledných pár dní ma problém stáť na mieste, chodí stále rád, ani nemá nejaké problémy ale keď zastane len sa mu kymáca prdel zo strany na stranu a keď zastane zle tak mu úplne ujde jedna noha furt, tiež by pomohlo keby cikal radšej v podrepe ale on nie, bojím sa že si zlomí nohu pri tom raz alebo čo. Tým, že padá počas potreby si samozrejme pravidelne ociká predné :pac: ale vonku sa strašne teší, nikdy neprotestuje ani sa netvári unavene si len ja musím domýšľať a robiť prestávky lebo na ňom to nevidno. Aj keď niekde zastavím, tak sa len postaví ku mne a čaká, neľahne si, nesadne (keď bolo ešte teplo). A s Hoyou by sa furt hrali, buď sa okusujú alebo ona vezme nejakú hračku a strká mu ju do xichtu kým sa s ňou nezačne naťahovať a to on iným psom z papule nikdy nič nebral, ak sa s nikým naťahoval tak to bolo inciatívou nejakého človeka, sám sa so psom nezačal. Ale často ich musím krotiť lebo Hoya nemá nikdy dosť a Max sa nechá ukecať :ach:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Ned 05.12.2021 11:58

Hej toto aj Bady robil. A ešte aj hrabal, koľkokrát si tak natĺkol hubenu, čo preletel :pac:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Ned 05.12.2021 17:35

Bria chce ísť furt a všade. Niekedy mi to aj lezie na nervy :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Elis » Pon 06.12.2021 8:54

hriva píše:Bria chce ísť furt a všade


akorat premyslim, co je "lepsi" :ua:
Elík nemá brzdu - dneska je videt, jak jí boli kazdy krok, jak je namozena ze vcera.
vím, že bych mela premyslet za ni, ale obcas to proste neodhadnu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6397
Bydlisko: Praha

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Pon 06.12.2021 9:59

Elis píše:vím, že bych mela premyslet za ni, ale obcas to proste neodhadnu.

presne toto trápi aj mňa, lebo on je taký šťastný keď môže blázniť, dokonca by aj pobehal ale potom na ňom vidno, že sa to rýchlejšie zhoršuje :ua: ale zas keď on je jak telo bez duše, keď vidí ako všetci behajú len on nemôže :plac: o aportíkoch ani nehovorím
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod clupko » Pon 13.12.2021 12:54

urcite to tu niekde bolo, ale neviem to najst. ake vysetrenia by ste odporucili dat spravit preventivne? avery bude mat v januari 9, tak rozmyslam co a ako. aj nad kastraciou rozmyslam. aktualne nema ziadne problemy, ale citala som kdesi, ze velke percento starsich psov ma problemy s prostatou.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Pon 13.12.2021 12:57

Za mňa rtg hrudníka a SDMA. SDMA medziročne, ak sa začne dvíhať dokáže indikovať poškodenie ladvín skôr než ostatné parametre
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 13.12.2021 13:11

Ja teda dávam robiť furt "všetko" - krv, moč všetko, čo ponúkajú, srdce a sono brušnej dutiny, rtg pľúc. Plus teda dôkladné klinické vyšetrenie - bez zobrazenia, takže uši, oči, zuby, koža, kĺbiky, reflexy, análky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Pon 13.12.2021 13:19

V Labokline robia geriatrický profil - veľký krvný obraz, biochémia, sdma, T4 a pripadne sa tam dá doobjednať aj U-P/C. :smile:

Cvaknut hrudník neuškodí a možno by sa zišlo aj usg - skrz prostatu.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Pon 13.12.2021 13:43

Offtopic:
clupko píše:urcite to tu niekde bolo, ale neviem to najst. ake vysetrenia by ste odporucili dat spravit preventivne? avery bude mat v januari 9, tak rozmyslam co a ako. aj nad kastraciou rozmyslam. aktualne nema ziadne problemy, ale citala som kdesi, ze velke percento starsich psov ma problemy s prostatou.

ja si pamätám, že mal 7 :oo: to kedy sa stalo :heh:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod clupko » Pon 13.12.2021 14:25

Offtopic: no, ani mi nevrav...
dakujem, pokukam to.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Pon 13.12.2021 19:02

Clupko vyššie spomenuté a doplnila by som ešte vyšetrenie srdca. To písala Lindchen, ale neviem či ho len popočúvajú, alebo robia kompletku. Ja plánujem urobiť opäť kompletku srdca keď bude Oli senior (plus teda všetky tie ostatné vyšetrenia). Bola som u Torzewskeho, veľmi milý vet, vyšlo ma to tuším 113 eur.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné