Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod sisinocka » Pon 14.06.2021 5:44

Ahojte,
na vycestovanie do Chorvatska so psom som doteraz pravidelne si chodila davat do pasu psa potvrdenie od veterinara ze je pes zdravotne ok a moze vycestovat (max.3dni pred datumom vycestovania). Teraz mi veterinar povedal, ze Chorvatsko to nevyzaduje a ze to nie je potrebne. Neviem si tuto informaciu ale nikde najst, je mozne ze zle hladam, len rada by som to videla napisane niekde oficialne. Neviete mi s tym prosim pomoct? Mate s tym skusenosti? Poslednych 8 rokov som si pravidelne chodila pre toto potvrdenie, tak som teraz trochu zneistena. Dakujem
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod wer » Pon 14.06.2021 6:13

A to ma taky problem ti to potvrdit..? :nwm: uz len kvoli krajinam, kade budete prechadzat. :nwm: radsej mat nieco navyse, ako sa vracat z polky cesty... hlavne, ked to je novinka - mozete narazit na kohokolvek
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod sisinocka » Pon 14.06.2021 6:45

wer píše:A to ma taky problem ti to potvrdit..? :nwm: uz len kvoli krajinam, kade budete prechadzat. :nwm: radsej mat nieco navyse, ako sa vracat z polky cesty... hlavne, ked to je novinka - mozete narazit na kohokolvek


nie nema to problem potvrdit, mna len zaskocilo, ze ked sme teraz boli dat ockovat a chcela som si kvoli tomu potvrdeniu objednat termin, tak ze povedal, ze to do chorvatska netreba. Kedze ani minuly rok mi to nikto nespomenul ze by to nebolo treba, tak preto predpokladam, ze ked tak je to nove, len som to chcela vidiet ze kde sa to pise. Len googlim ako slak a nenachadzam o tom vobec info....mam rada veci naporiadku. Ako dam si to radsej o tom niet pochyb, len som chcela vediet aj dobuducna.
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod Elis » Pon 14.06.2021 6:57

sisinocka píše: tak preto predpokladam, ze ked tak je to nove


ona je otazka, jestli je to novinka :angel:
Podle me to potvrzeni nebylo treba jiz od te doby, co je Chorvatsko v EU.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod Slausa » Pon 14.06.2021 10:29

Offtopic: no, a mne teraz ked som vybavovala pas, tvrdila vet ze potrebujem potvrdenie pri nazdej ceste za hranice do akejkolvek krajiny. Comu zas ani trochu nechcem verit :nwm:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod Elis » Pon 14.06.2021 15:35

Slausa píše:Offtopic: no, a mne teraz ked som vybavovala pas, tvrdila vet ze potrebujem potvrdenie pri nazdej ceste za hranice do akejkolvek krajiny. Comu zas ani trochu nechcem verit :nwm:


ano -pokud se zviraty odchodujes :ha:
v zajmovém chovu -ne.

tady mas podminky pro cestu do CR treba:
https://www.svscr.cz/cestovani-se-zvira ... -statu-eu/
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod wewerica » Uto 15.06.2021 8:07

Tiež chodíme do rôznych krajín, a zatiľ na tom bazírovalo iba Anglicko a USA, iné krajiny to nevyžadovali
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Vycestovanie do Chorvátska a potvrdenie do pasu

Poslaťod wer » Uto 15.06.2021 8:15

Tak mne ani pet pas nechceli, ale to este neznamena, ze by si ho mat nemala... Ja si chodim vencievat do rakuska len tak :angel: ale keby ma nahodou niekto zastavil, tak asi mozem mat problem..
Takze chapem, ze otazka je, ake je nariadenie..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Ostatné