Vyhrievanie do búdy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Vyhrievanie do búdy

Poslaťod Sana » Str 14.10.2009 11:39

ako riesite podstielku na zimu u psov kt su vonku?
moja ma teda budu na podlozke cize asi 20 cm nad zemou, plus polystyren, plus koberce.
Mudry clovek z tohto fora (nepamatam meno bohuzial) mi poradil seno, slamu. Dali sme slamu, no a nejak sa zredukovala -co je logicke lebo tam boli este klasy tak si hydina dala svacinku :haha: .
Zaujima ma ale, kedze tema o podstielke tu nie je, kolko jej davate, ako casto ju menite, pripadne ine udrzby...ci ju kontrolujete atd atd, co robite aby ju pes nevyvlakal.Ci ste s nou spokojni...
Dakujem za interakcie
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Nyssa » Str 14.10.2009 11:55

ja som dávala slamu, na vrch som položila deku. pes mi ju nevyvliekal vonku, jedine trošku keď vyliezala vonku, ale to môžeš vyriešiť vyvýšeným vchodom :no: dala som toho tak, aby bolo v celej búde a trošku "hrubšie", kontrolovala som a vždy, keď sa minula, doložila som
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 14.10.2009 11:56

aha, hm no povodne som aj chcela spravit akoby slamenny paplon...preto tu teraz pisem, proste podlozku a do nej slamu, lenze ten efekt sa neminie? ta latka bude drzat mokro, ci nie? Ide mi o jej klbiky aby boli v suchu a teple..vchod ma vyvyseny, ona je vlasnte nejakych 20 centakov nad zemou
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Nyssa » Str 14.10.2009 11:58

no teoreticky vlhko to môže potom držať, radšej nakláď slamu a len na vrch polož nejakú deku alebo niečo. ak už bude veľmi vlhko, sneh a pod. tak samozrejme treba slamu meniť častejšie
EDIT: kľudne tam nemusíš ani žiadnu deku dať, slama stačí :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 14.10.2009 12:03

nerozumieme sa, tu slamu treba menit? bola som v tom ze prave slama vlhko nedrzi...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Nyssa » Str 14.10.2009 12:11

rozumieme.
radšej nakláď slamu a len na vrch polož nejakú deku alebo niečo. ak už bude veľmi vlhko, sneh a pod. tak samozrejme treba slamu meniť častejšie
tu som ti písala.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 14.10.2009 12:13

tak som retard..
ja som myslela ze vlhko bude to co je na slame, cize ta deka..ze slama proste neudrzuje vlhko, preto som jej to tam davala :oo:
tak v com je ta slama lepsia ko koberce, keby som jej menila tie?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Nyssa » Str 14.10.2009 12:18

no tá deka ti aj tak nevydrží na celej slame, mne ju suka vždy zhužvala dokopy. slama ti lepšie drží teplo, než nejaký koberec, samozrejme aj dlhšie vydží, čo sa týka vlhkosti. neviem ako to napísať - skôr vyschne? určite ju nemusíš meniť tak často, ako napr. koberce. ja som skôr len dopĺňala, slamu si neviem vynachváliť, psisko z búdy vyšlo fantasticky teplučké a voňavučké :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 14.10.2009 12:22

no a keby som jej teda nechala slamu na koberci nie je to tak lepsie?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Nyssa » Str 14.10.2009 12:25

jasné, že koberec tam môžeš nechať :yes: ja som mala v celej búde koberce priklincované, takže dávať ich dolu bolo nereálne...
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 14.10.2009 12:26

tak sa tesim, dufam ze jej to na nozky pomoze, i ked hydina by bola radsej keby bola "chroma".... :no:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Štv 15.10.2009 9:51

Nad tou slamou budem teda asi tiež uvažovať. Aj keď zatiaľ neviem, z kade by som ju zobrala. No ale ak je to teplejšie ako koberčeky, ktoré si niekedy aj tak vyťahujú (hlavne, keď prší :pac: , asi ich perú takto, neviem :lol: ), tak by som bola spokojnejšia.
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Štv 15.10.2009 11:20

my sme slamu odcudzili zo stohu :fizel: :fizel: :fizel:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Štv 15.10.2009 11:26

:heh: :5: Nuž skúsim k nej nejak podobne prísť :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Štv 15.10.2009 11:48

a bolo to zabavne, lebo my sme taki moralni ludia s frajerom tak sme sa skoro :kak: kym sme napchali to jedno vreco, tyzden som este z toho mala vycitky...no a ked som potrebovala aby bolo najviac ticho tak mala ryla po celom stohu, behala hore dole ako nepricetna a nahanala mysi...no boli sme taki "neviditelni" :haha:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Ďalší

Späť na Starostlivosť