Vyhrievanie do búdy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Aris » Štv 12.11.2009 21:30

Ja si neviem predstaviť, že by Ron mal niečo v búde. Búda je zateplená a má tam nabitý koberec, ale viac tam neznesie :pac: Očko ten psí bud na kabáte alebo na takom tom čo si kedysi babky prehadzovali cez hlavu a mali to aj na pleciach( no zabudla som ako sa to volá :ua: ) Ten je spokojný, zima mu nevadí.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod waki » Štv 12.11.2009 23:04

ahojte, trochu mimo temy, ale prosim o radu:
mam fenku 9mes. jack russel, srst broken. doteraz stale spavala vonku, ale ma nezateplenu budu, len hrube drevo, ale dala som jej do budy taky ten molitanovy domcek, co predavaju pre bytovych psikov a macky plus hrubu deku.
myslite ze by jej to mohlo na zimu stacit alebo treba budu zateplit - obavam sa ale ze polystyren by mal zivotnost tak 24hodin :pac:
tiez je problem, ze ona vela casu travi vnutri, hlavne cez den aj vecer s nami pozera na gauci telku... ale potom ked ideme spat, tak ju dam vonku, vobec neprotestuje, lahne do budy a spi do rana. rano je vzdy teplucka, tak myslim, ze zatial jej nie je zima. ale ked budu vacsie teplotne rozdiely, bojim sa ze budeme musiet rozhodnut - bud stale vnutri alebo stale von... :fizel:
neviem ake mate skusenosti so psom ktory spava vonku ale vela casu trávi aj vnutri. moze sa to vobec alebo jej tym mozem akurat tak ublizit?? :nwm:
dakujem :ahoj:
waki
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Limbach

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod leuska » Štv 12.11.2009 23:12

Ja mam opacny pripad,moja je skoro cely den vonku a na noc ide dnu :heh: Hlavne ked budu mrazy,neni dobre,ked bude psik takto von dnu pobehovat :no: Ved ked vam nevadi,ze chodi dnu,tak uz moze zostat aj na noc,nie :smile: A co sa tyka toho polystirenu,tak ten ma byt obity drevom aj z druhej strany,takze bude medzi doskami,psik sa k nemu nedostane :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod waki » Štv 12.11.2009 23:19

no nam nevadi, ze je dnu, ale proste ona si nejako zvykla ze spi vonku, tak sme to zatial neriesili... :ach:
a zase globalne si myslim, ze psovi je lepsie vonku pre jeho zdravie. ked bude stale vnutri tak potom ked pojdeme von tak bude klepat kosu :aaa:
budu asi nezvladnem opolysterenovat a este aj obit drevon, to by som asi radsej kupila novu a tuto nezateplenu jej necham na terase ako "letne sidlo" :haha:
waki
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Limbach

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Pon 16.11.2009 11:20

Waki, my sme na tom podobne, mám Parsona a tiež od kedy je také blbé počasie a nechce sa mi bývať toľko von, púšťam ich večer dnu a potom väčšinou spinkajú von v búde. Tiež sú na to zvyknutí a nevšimli sme si, že by im to nejak prekážalo. Zalezú do búd a spinkajú ďalej a ráno vypadajú tiež úplne v pohode. Min. rok som riešila tiež problém, či im obyčajné búdy postačia, kúpili sme búdy vtedy aj s vyberateľným zateplením..., no stále som si robila starosti a tak keď mrzlo, dávala som ich radšej dnu a tak... až kým otec urobil takú riadnu zateplenú búdu s 5 cm polystyrénom (drevo-polystyrén-drevo) takú, že sa do nej zmestili akurát chrbtom k sebe tie 2 kúpené malé a teraz vlastne spinkávajú v dvojitých zateplených búdach, z tých vnútorných malých majú spálne a takto majú aj predsiene, kde spávali v lete, pričom na "dierkach" (aj vonkajších aj vnútorných- malých búdach) majú aj tie gumené závesy samozrejme, aby nefúkalo a už som o vééééééééľi kľudnejšia aj keď, keď začne mrznúť určite začnem zase stresovať ako sa poznám :heh:
Skús odfotiť tú Vašu búdu, že ako máte... Možno jej to postačí, možno nie, ťažko sa radí, keď si to neviem moc predstaviť. Možno tá slama keď začne mrznúť by pomohla a má niečo na vchode, aby mu nefúkalo do búdy?
Podľa mňa sú tiež psíky viac odolné, keď sú viac von (alebo úplne) ako dnu v domoch - bytoch. Aj keď takéto behanie - von - dnu asi nie je najzdravšie riešenie, ale musím zaklopať, naši zatiaľ kvôli tomu nikdy chorí neboli :no:
A nemohla by som z nich urobiť bytových psov už aj kvôli tomu, že si to ani predstaviť nedokážem, čo by asi tých 9,5 hod. postvárali sami v dome, kým sme v práci pri ich neposedných povahách. Takto za celý deň nabehajú po dvore kilometre a potom v noci dobre spinkajú :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Pon 16.11.2009 12:45

Kukala som ako vypadajú tie molitánové domčeky :no: , takže v podstate, keď je to v búde, mohlo by to takto slúžiť ako zateplenie, ale určite by bolo lepšie, aby bola búda zateplená aj s polystyrénom. Ja by som navrhla, ak sa zmestí medzi to narvať ešte ten polystyrén z každej strany. Vyber z búdy ten molitanový domček, narež namieru polystyrén a oblož zo všetkých 4 strán streny búdy a potom vlož - natlač ten domček molitánový späť, ak by sa to takto zmestilo, myslím, že by ste novú búdu kupovať ani nemuseli. A ak ešte aj nabiješ na vchod gumové závesy alebo niečo aby nefúkalo a je búda vo voliére alebo koterci alebo niekde pod strechov..., nemal by mať psík problémy s podchladením, ani keď začne mrznúť :no: Veľa šťastia. :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod matuzalem » Uto 17.11.2009 18:59

Ja už par rokov davam seno(psi krasne voňaju) a je to ok samozrejme treba kontrolovať a meniť inač niekde som čital že je dobre davať seno alebo slamu do obliečky na paplon!
matuzalem
Nováčik
 
Príspevky: 43

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Uto 17.11.2009 20:32

matuzalem píše:Ja už par rokov davam seno(psi krasne voňaju) a je to ok samozrejme treba kontrolovať a meniť inač niekde som čital že je dobre davať seno alebo slamu do obliečky na paplon!


Ja som to tak spravila, lenže ho zozral :pac: , no nezozral ale roztrhal na malé kúsky. Teraz tam má slamu a je spokojný :yes: .
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod matuzalem » Uto 17.11.2009 21:33

Aspoň sa pohral :haha:
matuzalem
Nováčik
 
Príspevky: 43

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Uto 17.11.2009 22:02

matuzalem píše:Aspoň sa pohral :haha:


No šak sa smej, ešte som mu tam aj meno vyšila :pac: , ale šak no zasmejme sa :heh: :haha: , čo budeme nie? :heh:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod matuzalem » Uto 17.11.2009 22:07

Teraz som pisal do temy : Čo vám vyparatil váš hafan, čo ine ako smiech nam zostava keď sme tak spravne trafeny :joint:
matuzalem
Nováčik
 
Príspevky: 43

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Uto 17.11.2009 22:19

Človek sa natrápi a za pár minút je to zničené :pac:

Obrázok
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod waki » Uto 24.11.2009 20:17

pocuvajte ludkovia, ved tato zima vyzera byt taka, ze si asi nebudeme musiet lamat hlavy....

bobamima dakujem za obsiahlu odpoved a pozdravujem parsona :aaa:
budu sa mi nepodarilo odfotit, ale ked som tam dala ten molitanovy domcek tak to vyslo tak, ze to ma aj predsien, este tam nieco nabijem aby tam nefukalo, aj ked buda je v peknom zavetri.. a s tym polystyrenom pchat ho okolo asi neni najlepsi napad to by nemalo dlhe trvanie, asi tak 6-8 hodin, kym by som si niekam vybehla :jazyk:

inak moja 5r. dcera ked videla ake mam starosti, ze aby nasa jessinka nemala v bude zimu, tak jej tam darovala svoju najoblubenejsiu zajaciu kozusinovu vestu, tak teraz spi na tej veste, ale to bude v zime asi vlhnut, tak jej tam dam tu slamu...
waki
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Limbach

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Uto 24.11.2009 21:52

waki píše:pocuvajte ludkovia, ved tato zima vyzera byt taka, ze si asi nebudeme musiet lamat hlavy....


Ako si na to prišla ?
Hm buď je to len tvoje konštatovanie alebo to niekde vraveli že má byť slabá zima?
Lebo pokiaľ viem, ešte ani december nie je a pravá zima môže prísť január-február , nie? Myslím že je ešte priskoro na také závery :no:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod waki » Štv 26.11.2009 23:04

aaaaale nemusis brat vsetko vazne, to som ja len tak usudila z momentalneho stavu. :ha:
a v podstate som mojho manzela uzrozumila s tym, ze v zime bude havo spavat pod nasou postelou a tusim sa s tym aj volako zmieril, tak je to vlastne jedno ... kokso to bola vycerpavajuca rozvaha.... :aaa:
waki
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Limbach

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť