Kurzy strihania psov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod Federika » Str 19.08.2009 13:53

Asi najlepsie ked poprosis niekoho, kto vie strihat, nech ti to ukaze, ze co a jak, apson na tvojom hafovi, nech vies, na co sa poziva ktore nacinie a potom uz len skusas, pozeras fotky, rozmyslas, co s cim urobit a casom sa podari. Ja sa tiez chcem naucit, mam stastie, ze ess vie strihat a nauci ma. Ale ked budem vediet ostrihat svojho, asi vezmem do ruk kamoskinho psa, potom dalsieho a po par pokusoch zadarmo sa snad podari nieco dobre.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod danissimo » Str 19.08.2009 19:07

Cawte...ja si idem robit kurz strihania do salonu VENUSTA S v BA na Kalinciakovej ulici. Zacinam buduci tyzden v utorok :)
danissimo
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 596
Bydlisko: Okres Senec

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod vero69 » Uto 25.08.2009 13:47

ahojte ja som bola konkrétne v Martie a pani bola veľmi zlatá takže môžem len odporúčať :winner:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod Nikka » Str 20.01.2010 11:50

Ono podľa mňa nejaký jeden kurz strihania nikoho z biedy nevytrhne. Akokoľvek by bol aj kvalitný. Ja si pamätám ako som sa sama učila strihať a veru pekne postupne. Som cez prázdniny brigádovala v jednom super salóne a kým sa to človek všetko naučil, to bola iná fuška. A pritom treba mať nielen vkus, ale aj cit, poznať anatómiu psa, jednotlivé plemená, chodiť na výstavy.... Je toho veľa. Ja sa často len pousmejem nad nejakým psíkom, čo ide okolo mňa ostrihaný po ulici :lol:. Dala by som dotyčnému strihačovi poriadne po ručičkách. Ale, keď tá nízka kvalita nevadí samotným majiteľom... Na Slovensku strihá každý, čo ma chuť a hlavne strojček :hmm:. Netreba žiadne skúšky nič. Smutné a pritom aj pri samotnom strihaní sa psíkom môže poriadne doblížiť a hlavne nešetrným zaobchádzaním psík sa iba zbytočne stresuje.

Preto si podľa mňa dávajte dobrý pozor, že kde a komu zveríte svoje zvieratko do rúk! Podľa mňa - cena by nemala byť určujúca pri samotnom výbere. Ale aj kvalita a aj čas, aké dlhé obdobie sa tomu strihač venuje a jeho ostatným aktivitám so zvieratami.
Nikka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod muffin » Uto 26.01.2010 17:29

Nikka
Suhlas :yes: ... na Slovensku striha kazdy co ma strojcek a noznice a nemusi o tom vela vediet. Ja mam Yorka a v lete som ho chcela dat ostrihat pretoze po kupani v bazene sa srst susila dost dlho. V chovakoch a ludi na ulici som sa pytala kde davaju strihat psa a odporucili mi jeden salonik. Ked som tam prisla tak som 10 minut cakala kym mi otvori branu pretoze musela zavolat tych 20 psov, na ktorych mnozi. Otvorila branu a mala som co robit aby som nestupila do psich :kak: pretoze boli vsade po zemi neodpratane. Potom som vosla do ,,salonu,, .. budka 2x2 metre. Bolo to tam spinave. Vana spinava umyvadlo zahadzane papiermi, jedna policka kde boli akesi spreje, jeden regal na kolieskach kde mala noznice a hrebene a trimovaci stolik. Moj Mafo je niekedy bojazlivy, bol sa prvy krat strihat. Vytiahla nanho strojcek a hned bzz a on sa zlakol. Zacal vyvadzat. Potom nanho kricala strihala ho a pri konci mu dala cez zadok. To sa mi nepacilo tak som jej jemne naznacila ze sa toto nie :hmm: :nie: . Dostrihala ho a ostrihala mu srst okolo oci, ktora ked mu dorastala tak mu ocka pekne slzili a hlavu mu cesala takym hrebeniskom ze mu s nim vytrhla chlpy. Mal tam plesinu kym mu srst nedorastla(teraz ma na tom mieste akoby rysavu srst) Takze pani narobila viacej skody ako uzitku a strihat si ho budem sama doma pretoze v nasom meste tych salonov na vyber nieje :ua: .
♥MUFFIN♥DAG♥
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba. (Josh Billings)
muffin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 246
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod Ivanka.P » Uto 18.05.2010 13:43

Ja som si strihala svoji jorkšírku sama, a pred tým som na stránkach hladala rôzne fotky úprav psov a tiež som bola sklamaná ako niektoré salóny strihajú všetko na jeden štýl či je to braďoch alebo pudel...

Uvítala vy som také niečo ako fotogalériu strihov poprípade fotky psíkov pred a po úprave :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod furudalchan » Štv 20.05.2010 11:35

Strih "na bradáča" je dobrý, ale pre bradáča :jop:
Podľa môjho názoru ak sa aplikuje povedzme na YT alebo maltezáčika - psík razom vizuálne ostarne a zvážnie min. o 7 rokov. Zrazu je z toho rozkošného psíčaťa s pekným kukučom, starší, distingvovaný pes s knírom :no:
Ale je to jeden z najjednoduchších a najrýchlejších strihov - kde sa toho nedá moc čo pokaziť - tak asi aj preto je tak často používaný všade kde sa len dá.
Ja osobne to zvyknem robiť tak, že ak sa rozhodnem použiť základnú štruktúru strihu "na bradáča" na nejaké iné plemeno, upravím tento strih rôzne pri každom psíkovi individuálne /dá sa s tým naozaj vyhrať/ a stačí zmeniť maličkosť a hneď to vyzerá úplne inak.

Strojček pre ľudí je na zvieratá absolútne nevhodný!!! Strojčeky určené na úpravu psíkov sú založené na celkom inom princípe než tie ľudské a navyše môžem Vám garantovať, že ten Váš "ľudský" Vám už isto moc strihaní nevydrží, napriek tomu, že ho používate iba na yorkov. Bolo by naozaj dobré, ak sa chcete strihaniu venovať, zaobstarať si kvalitný strojček na psíkov /na to čo potrebuje Vy minimálne poloprofesionálnej rady/a tiež kvalitné nožnice /nie z papierníctva :nie: /

Pozrela som si fotky Vášho ostrihaného yorkšírika - z fotky je veľmi ťažko posudzovať, ale povedala by som, že išla ste na to správne, strih "na nohavice" ktorý ste zvolila je fajn, na to že je to Váša samoučiteľská prvotina - je to dobré /samozrejme, že dokonalé to byť na prvý krát nemôže, to by ste musela byť čarodejník/.
No a ak by som to mala zhodnotiť komplexne na základe fotografie iba - je to len hrubá mustra ktorú ešte treba riadne podoťahovať do konca úplne všade.
furudalchan
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod Ivanka.P » Štv 20.05.2010 12:26

môžem Vám garantovať, že ten Váš "ľudský" Vám už isto moc strihaní nevydrží, napriek tomu, že ho používate iba na yorkov.


Ja som si na strihanie rodiny kúpila nový strojček a tento starý viem že obetujem na moje samoučenie.
Viem že profesionálne sú drahé, a keďže budem strihať len pár psov, tak mi to investované peniaze ani nevráti.
Popravde vôbec sa tým nechcem živiť, len nerada platím za služby, ktoré v podobnej kvalite spravím aj sama. Ak budem potrebovať výstavný strih na nejakom psovi, to je iné :yes: A psíci v mojom susedstve sú ostrihaní tak, akokeby sa na nich niekto tiež učil a platili normálnu plnú cenu.


Pozrela som si fotky Vášho ostrihaného yorkšírika - z fotky je veľmi ťažko posudzovať, ale povedala by som, že išla ste na to správne, strih "na nohavice" ktorý ste zvolila je fajn, na to že je to Váša samoučiteľská prvotina - je to dobré /samozrejme, že dokonalé to byť na prvý krát nemôže, to by ste musela byť čarodejník/.
No a ak by som to mala zhodnotiť komplexne na základe fotografie iba - je to len hrubá mustra ktorú ešte treba riadne podoťahovať do konca úplne všade.

To som velmi rada takému to hodnoteniu od profesionála :jupi:
Ano :lol: Ellynku som od vtedy aj zotrikrát opravovala, čo som videla nedostatky. Lenže vela vecí /na hlavičke a hlavne vystrihanie okolo očí čo jej ešte nedorástlo/ je ešte pozostatok z jej predošlého stihanie neviem kedy, lebo ju mám iba krátko.... No a práve pretoto by som tie fotky potrebovala ako vzor :no:
Tak ako celá moja rodina /okrem mňa :joint: / nechodí ku kaderníkovi proste som sa naučila sama a vychytala chybičky. Tak nebudem svojho psa dávať niekde strihať, keď ma to baví.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod furudalchan » Pia 21.05.2010 10:25

Práve že dnes sa už aj profesionálny strojček dá kúpiť za prijateľnú cenu a nie sú to až také veľké sumy ako to bolo v minulosti. Verte mi - je to veľký rozdiel strihať psíka ľudským strojčekom alebo strojčekom určených na úpravu psej srsti.

To, že Vás to baví a ste šikovná a viete si ostrihať svojho psíka a psíkov svojich známych v tej istej kvalite ako v psom salóne, ktorý je vo Vašom okolí je úplne super. A je len pochopiteľné, že by teda bola blbosť, aby ste za to čo zvládnete aj sama niekomu platila.

Strihať psíkov - to vo svojej podstate nie je zas až taká ťažká práca ale nemôže to robiť každý. Jednoznačne musí mať človek k tejto práci vzťah a musí ho to aj baviť. Je to, povedala by som istý druh umenia.
Mňa by ste napríklad mohla roky učiť spievať. Základy, techniku a podobné záležitosti by som určite zvládla, ale spevák by zo mňa určite nikdy nebol :nie: .
furudalchan
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod mon23 » Štv 10.02.2011 18:52

ja by som zasa raz nieco k teme - mam dotaz, neviete mi prosim poradit kurz strihania psov, ale nejak nemam zaujem o 3 dnovy, ja by som radsej nejaky mesacny. existuje vobec nieco take? hladam ale nic nenachadzam :(
Pes naučí Vaše dieťa vernosti, vytrvalosti a trikrát sa zatočiť pred tým ako si ľahne spať. (Robert Benchley)
mon23
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod mon23 » Sob 09.04.2011 17:41

a zase raz nieco k teme :)
asi pred mesiacom som sa zucastnila kurzu v kysuckom novom meste a som maximalne spokojna.
- s formou kurzu, s materialmi ktore sme dostali, s praktickou strankou - vela rozlicnych plemien psov, super pristup skoliteliek (naucili nas aj co nevedeli :) ) - proste mam z toho super pocit a mozem vsetkym odporucat.
sylvia a magda - dakujem :)
Pes naučí Vaše dieťa vernosti, vytrvalosti a trikrát sa zatočiť pred tým ako si ľahne spať. (Robert Benchley)
mon23
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod renqa » Sob 09.04.2011 23:57

A ako je to so salónmi pre psov? Teoreticky strihať môže každý, ale ak by si niekto chcel oficiálne otvoriť salón pre psy nepotrebuje nejaké veterinárne minimum alebo niečo podobné? Máte s tým niekto skúsenosť?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod lulu939075 » Ned 10.04.2011 9:27

ja by som potrebovala kurz trimovania je také niečo???
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod MisheliQ » Ned 10.04.2011 22:45

lulu939075 píše:ja by som potrebovala kurz trimovania je také niečo???

Bolo také niečo a v zahraničí aj je. Ale u nás ani v ČR zatiaľ o ničom neviem :ua: Hlavne zameraním na whwt by som brala všetkými desiatimi
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kurzy strihania psov

Poslaťod furudalchan » Pon 18.04.2011 11:11

renqa píše:A ako je to so salónmi pre psov? Teoreticky strihať môže každý, ale ak by si niekto chcel oficiálne otvoriť salón pre psy nepotrebuje nejaké veterinárne minimum alebo niečo podobné? Máte s tým niekto skúsenosť?


Na otvorenie salóniku pre psíkov potrebujete hlavne živnostenský list - pri jeho vybavení dotiahnuť do konca všetky ostatné príslušné inštitúcie, vhodné priestory - vhodné z pohľadu príslušného regionálneho hygienického ústavu, vybaviť ešte pár papierových záležitosí - obecný či mestský úrad, ...splniť si ohlasovaniu povinnosť na živnostenskom úrade a to je všetko z hľadiska zákona o otvorení prevádzky Salón pre psov.

Absolvovanie školenia veterinárne minimum ako aj iných odborných seminárov, školení či kurzov je už len Vaša osobná záležitosť. Je to o tom, či máte záujem sa v danom obore zdokonaľovať a rozširovať si svoje zručnosti a vedomosti alebo nie
furudalchan
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť