Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Slausa » Sob 17.09.2016 20:31

Zajtra poobede bude dobre (dúfam). Po skoro 3 mesačných prázdninách u babky sa vracia ku nám a tu mu to nejak zázrakom nevadí (a ak aj, tak určite menej)
Akurát pred chvíľou sa plnou silou zakusol do kresla, nikdy predtým to nespravil, asi mu fakt šibe.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Xoo » Pon 07.11.2016 16:38

Zdravim, nasa sucka sibirskeho huskyho sa prave zacala harat ma 9 mesiacov. Chcem sa spytat ci nemate odkaz alebo nejake info o tom keby sme ju chceli dat kryť s inym psom kedy by sme mali az po harani alebo ako, vdaka za radu.
Xoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.11.2016 18:50

V prvom rade si uvedom, že má suka ešte len 9 mesiacov, ešte sama dospieva a ty ju už chceš kryť?! :oo: Suky veľkých plemien sa optimálne kryjú v druhom roku života. Evidentne o chove vieš veľké nič. Tak si v druhom rade naštuduj, aký je rozdiel medzi chovom s PP a množením: viewforum.php?f=30
A tu klub severských plemien: http://www.huskyslovakia.sk/chov/
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod ivana1 » Pon 07.11.2016 20:43

Xoo. Je mi pri tomto čítaní smutno, ale to Ťa isto nezaujíma.

Aby som bola k veci. Ak máš PP psa, mal by si dodržiavať chovateľský poriadok
Minimálny požadovaný vek pre chovné využitie jedincov ... je 18.mesiacov veku po splnení všetkých požadovaných podmienok chovnosti
to znamená treba sučku zbonitovať... Nie je to ťažké. Oplatí sa to.

Ak nemáš sučku s PP - zákon, čo teraz bude platiť, povolí krytie sučky v druhom roku života. Tu na DF sa tu akurát rozprúdi debata... Prosím, daj sučke aspoň čas dospieť. Ešte máš len puberťáčku. Medzitým si naštuduj niečo o psoch.
http://www.celysvet.cz/ketlin-a-tyna?me ... ici%20fena
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Barbor » Uto 08.11.2016 12:15

inak, poslednu dobu mladej hrabe :ach: neviem celkom, k čomu to mam pripisovať, a ako to vôbec mám chápať, každopádne ma nakrýva, knučí, čumí na mňa a chce nakryvať, najmä po venčení alebo jedle. Uplne zničiť ju nepomaha, ked je unavena a chce spať tak je ešte viac otravnejšia. Samozrejme ju vždy pošlem s takym chovaním do prdele, ale bojím sa o ňu :nwm: falošku (mlieko, šteniatka v podobe hračiek,..) nema, toto su jedine priznaky, po harani ma asi dva mesiace? Neviem, či ju nedam kvoli tomuto pod nôž :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.11.2016 12:26

Môže to byť pokojne z falošky - jednoducho rozbúrené hormóny. Nemusí mať zrovna problém s mliečnou žľazou.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod ivana1 » Uto 08.11.2016 16:58

Vikiki22 píše: jednoducho rozbúrené hormóny.
:yes: :yes:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Barbor » Uto 08.11.2016 17:46

čo s tým? :nwm: :ua: ja sa hlavne bojim aby to nemalo nejake zdravotné následky, doteraz toto nemávala :ua:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod ivana1 » Uto 08.11.2016 17:56

Malo by to prejsť. A buď prísna (tak akurát) - aby zároveň Ti neskúšala "skákať po hlave" - no a nezabudni, že nakrývanie môže symbolizovať napr. radosť, nie sex... (som dobre najedená; teším sa na hračku; teším sa, že si prišla,...)
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.11.2016 17:57

Následky... Akurát tak tými hormónmi dráždi mliečnu žľazu, ktorá sa môže zapáliť. (Nádor na mliečnej žľaze sa tiež môže časom vyskytnúť - ako u každej suky, ale tomu už tak či tak nezabrániš, keď ju dáš sterilizovať teraz.)
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Ned 27.11.2016 13:56

ak mala suka stence,je normalne, ze ten rok sa uz nehara?
ako tak sa nad tym,zamyslam,tak uz je november a Darina sa este neharala,niekedy okolo Noveho roka mala stenata
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.11.2016 9:28

No, normálne to zrovna nie je, ale stať sa môže, že sa ďalšiu jar hárať nebude. Ale teraz na jeseň by sa už naozaj mala.
Inak, my túto jeseň tiež meškáme s háraním. Doteraz sa mi obe hrali v októbri a zatiaľ nič. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod peter.d131 » Uto 24.01.2017 19:40

Zdravim, vedel by niekto poradit?
Jedna sa o sucku Cavaliera, v aprili bude mat 10rokov. Zacala sa harat 27.12.2016, trvalo to priblizne tyzden a pol, nasledne to skoncilo, po 5 dnoch to prislo zas a trva to az doteraz je to vsak dost silne. Vie niekto takto priblizit danu problematiku, pripadne ma tu niekto s tymto skusenost? :ua:
peter.d131
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.01.2017 8:18

Čo na to veterinár? ...ono cez net sa ťažko niečo diagnostikuje. U starších sučiek môže ísť aj o choroby, napr. pyometra apod.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod peter.d131 » Str 25.01.2017 12:38

Veterinar dal 3 injekcie (oxitocin, zelezo, anemia). Plus antibiotika ktore stale berie. Spominal ze mozno operacia maternice, ale to by v tomto veku uz nemusela prezit. Zatial vsak injekcie dosli, antibiotika berie, a nejake zlepsenie nenastalo, takze cakame. Ja len medzitym som tu chcel napisat, ci s tym niekto nemal skusenost a podobne.
peter.d131
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť