Kúpanie dospelého psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

kupanie - Yorkshire

Poslaťod Jack » Pia 25.01.2008 19:50

Neviete ako často sa môžu kúpať yorkovia ?? :nwm:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod MisheliQ » Pia 25.01.2008 20:03

zatiaľ čo som počula, tak všeobecne pes by sa nemal často, veľakrát kúpať, pretože mu to môže spôsobovať častokrát aj problémy...mne westíka odporúčali kúpať len vo fakt súrnych prípadoch..inak ho "kúpeme" solamylom :lol: ale či je to iné pri jorkoch, čo sa týka toho kúpania, lebo solamyl určite nepoužívajú, bol by im na nič, to mi je jasné, tak to ti neviem povedať :nwm: :angel:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod bassetka » Ned 27.01.2008 19:49

Cim mas lepsiukozmetiku,tak tym castejsie.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod Bára » Pia 01.02.2008 0:07

Ak nechceš psíkovi uškodiť, tak ozaj treba staviť na kvalitu a kúpať častejšie. Záleží tiež od dĺžky srsti. Ak je psík ostrihaný, tak ho okúp len ak je veľmi špinavý a smrdí. Dobré však je po každej prechádzke osprchovať labky a zadok, tak si udržís psíka čo najdlhšie čistého. Ak je srsť dlhá, starostlivosť je o to náročnejšia, hlavne u psov je nutné po každom venčení sprchovať spodok chlpov, kde sa lepí všetko, čo tam nemá byť a chlpy sú omočené, čo sa potom ťažko rozčesáva. Takže záleží hlavne od dĺžky srsti, kvality výrobku a taktiež aj od "stupňa znečistenia" :lol:
Môj má srsť dlhú a fakt nie je nič moc, keď prídem po dvoch týždňoch domov a pes má dolepenú, žltú, ocikanú srsť, ktorá sa veľmi ťažko rozčeše.... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod kika a rocky » Ned 02.03.2008 17:36

Toto krasne stvorenie sa ma kupa kazde 2-3 tyzdne.Ja svojho yorka kupem kazdy mesiac.Treba mu kupovat aj kvalitne sampony ako KW.
kika a rocky
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Trnava

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod Fifi » Ned 09.03.2008 11:56

ahojte,
nasu Fifi tiez kupeme v priemere raz za dva-tri tyzdne. Vacsinou je ostrihana nakratko, lebo drhu srst nema rada :lol: po kazdej prechadzke umyvame labky a prdelku, dokonca je tento ritual uz tak u nas zauzivany, ze sama caka pri dverach, kym nepripravim kupelnu :no:
pouzivame sampon KW s norkovym olejom,aby sa jej nevysusala srst a bola leskla. Vela dobrych pripravkov za rozumnu cenu najdete aj na http://www.mojmilacik.sk :no:
Fifi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: Žilina

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod Iwka » Pon 17.03.2008 19:56

kika a rocky píše:Toto krasne stvorenie sa ma kupa kazde 2-3 tyzdne.Ja svojho yorka kupem kazdy mesiac.Treba mu kupovat aj kvalitne sampony ako KW.



zase KW az taka kvalita nieje... kamoska si kupila KW pre cierne psy, okupala nim rotweillera a chudak mal z toho lupiny. vratila sa spat k Johnatanu a je spokojna. A to iste sa stalo dalsej kamoske , ale s flatikom a teraz sa snazi lupiny odstranit kozmetikou Héry

je to podobne ako u RC - bud to niekto vychvaluje, alebo tvrdi ze je to srot :yes:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod nell » Ned 30.03.2008 18:42

No pripájam sa, s kw som nebola spokojná teraz používam laser lites a héry to je podľa mna super kozmetika a este aj bio groom .Ja mám amerických kokrov a tých kúpem raz za týždeň alebo raz za dva týždne........... :lol: :lol: :lol:
nell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod Bibiana » Ned 30.03.2008 18:58

Ja som s KW nadmieru spokojná, mám bieleho psa s krátkou srsťou a tak každú nezrovnalosť je dosť vidno.. Nema problema :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod zeane » Pon 31.03.2008 9:29

A ja si myslím, že si treba vyskúšať čo môjmu pesovi sadne... Niekto môže psa drhnúť aj solvinou a pes má srsť presne ako má mať a naopak niekto nemôže použiť skoro nič, pretože aj z najjemnejších šampónov sa pes vyhádže, olupinuje alebo janeviem oškrabáva až do krvi. Na našu prvú pudlivku som používala najprv niečo čo sa dalo kúpiť v chovprodukte (názov nepamätám...) a nič sa nedialo, neskôr sme kupovali Bea od "nášho" kaderníka a Bonke musím šampóny striedať, pretože sa jej hrozne plstí srsť v zime napriek kondicionéru... A pritom rovnaké plemeno rovnakej výšky, podobné kŕmenie... :nwm: :ahoj: :ach:
Aby som nezaostala ( :no: ) tak mám doma KW a Bea natur a na SpringDanube samozrejme pôjdeme okukovať stánky čo kde majú na pudlíčkovskú srsť :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod Silwuska » Pon 31.03.2008 9:55

Presne ako to tu niekto spomenul...podla mojho nazoru (a nasej - teda macovej-kadernicky) je KW rovnake ako royal...vela penazi za malo muziky...mame stenace a krpec ma s neho hrozne mastnu srst :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod mimi » Pon 31.03.2008 9:58

ja KW pouzivam aj na psa macku na fretky a aj na potkany a som s nim velmi spokojna

ale co mozem dat ako radu urcite je lepsie kupit lvalitny a drahsi sampon ako lacnysampon urcený len pre Yorksira
lebo to je cisto reklamny tah
ked robim v avione a kazdy si pyta specialny sampon pre yorksira specialne zradlo pre yorka obojok .....
mam obcas pocit akoby yorksir bol nadzivocich
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod sybil » Pon 31.03.2008 21:25

to bude asi tým,že jork je špecifický.je malinký má špeciálne nároky na stravu,a nemá srsť,ale vlasy,takže šampóny niektoré firmy vyrábajú špeciálne pre jorkov a obojky-no na taký krček u malinkého jorka je niekedy problém nájsť obojček.takže možno to bude tým.
a súhlasím s tebou aj ja môžem potvrdiť že KW väčšine mojich psov sedí,ale musí byť použitý aj s balzamom.ked som na balzam zabudla,srsť bola ježatá.a je tak hustý,že sa musí riediť a vydrží 3-4x dlhšie ako tie obyč lacné riedke šampóny.
ale teraz je nová rada trixie šampónov a kúpila som 2v1 a je celkom dobrý.a hlavne nemusím používať kondicionér zvlášť.vykúpem a vysuším.nemusím psa držať 5 minút vo vani,napatlaného
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod Nia » Sob 12.04.2008 18:23

ja mam yorka a kupem ho raz za tyzden, vacsinou v nedelu, takze uz v nedelu vecer cakaa, kedy ho supnem do sprchacu :D.ja pouzivam sampon dermilen.on je aj proti vseliakym roztocom a takymto potvorkam, co sa mozu yorkom zachytit v srsti.tento sampon ma aj kondicioner, takze nemusim pouzit iny, ale pouzivam KW.cakala som lupiny, ale nic sa nestalo, srst ma kraaasnu.navyse dermilen strasne dobre vonia.pripomina mi to detsky puder:D..
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: kupanie - Yorkshire

Poslaťod kika a rocky » Pon 14.04.2008 16:49

Nia prosim ta kolko taky Dermilen stoji.Ak vie aj niekto iny prosim napiste.dik.
kika a rocky
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Starostlivosť