Slzenie očí

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Slzenie očí

Poslaťod pigie » Pon 27.06.2016 10:54

Odoperovat urcite nie! To by vyoperovali slzne kanaliky a to je ovela horsie, ked je oko suche... Ale mozu byt len upchate, nie nie je to 100%, ale za pokus to stoji. A viem presne o com hovoris, kamaratka s tym bojuje u svojho belsieho psa a mojmu ako hovorim tiez tecu, ked je prasnejsie prostredie a cesticky vidno. Ale tak ja vyholim a je klud :heh:
Inak pomaha to miesto udrziavat mastne, vtedy to na chlpoch neulpie. Nam zacali tiect prave ked som cumak nechala zarast, je to ovela lepsie, ked ho holim :yes: Ale tak ja nemam maltezaka ale labutienku.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Slzenie očí

Poslaťod Buchťa » Pon 27.06.2016 11:02

Amata, zkus místo toho opth. septonexu - modrý Ocu - flash (jde běžně koupit v lékárně).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Slzenie očí

Poslaťod amata » Pon 27.06.2016 19:32

dakujem za reakcie. odoperovat ju nedam , ani nahodou!!!anesteza nie je sranda u takeho maleho spunta. A vedela by si mi napisat v com su tie kvapky ocu..ine, zlozenim ako oph.septonex?
Nesnivaj svoj zivot, zi svoj sen!
amata
Nováčik
 
Príspevky: 44

Re: Slzenie očí

Poslaťod Buchťa » Pon 27.06.2016 19:44

amata píše:dakujem za reakcie. odoperovat ju nedam , ani nahodou!!!anesteza nie je sranda u takeho maleho spunta. A vedela by si mi napisat v com su tie kvapky ocu..ine, zlozenim ako oph.septonex?


Amata, jsou bez konzervačních látek a spíše vhodnější na dlouhodobé užívání :smile: :
http://www.unimedpharma.sk/?IDe=211121
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Slzenie očí

Poslaťod amata » Uto 28.06.2016 11:50

po prezreti tych kvapiek som zistila ,ze to je ta ocianka-kvapky co mame este doma, ktore som jej kvapkala a nezabrali, dokonca sa to zhorsilo.zostanem teraz pri ophtalmo plus od beaphar na srst, uvidime o mesiac. ked nepomoze asi sa musime s tym zmierit, len mi je to luto, lebo ma inak nadhernu hustu srst. a tie hnede pasy to kazia. :ua:
Nesnivaj svoj zivot, zi svoj sen!
amata
Nováčik
 
Príspevky: 44

Re: Slzenie očí

Poslaťod Sunny » Uto 28.06.2016 15:56

amata píše:Srst som jej okolo oci vystrihala.

Nemôže ju v očiach dráždiť práve tá krátka ostrihaná srsť? Viem že toto robilo problém u strihaných yorkov, že tie krátke odstávajúce chlpy im dráždili oči a potom slzili.Skôr pozrieť v york téme, určite to tam preberali, aj čo s tým.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Slzenie očí

Poslaťod amata » Str 29.06.2016 20:19

nemyslim si ,ze by ju kratke chlpy drazdili ,jednak ze su kratke asi 1 mm, a rastu smerom dolu, niekedy ma v oku vlas , ale odpadnuty. Ked mala dlhe chlpy, ci vlasy , vlastne je to ako vata, taku ma jemnu srst, tak vtedy som jej tie dlhe vlasy videla ,ze ma v ociach..ako paradox, tu hnedeu srst mala ovela znesitelnejsiu.Ale stale si myslim ,ze je to dosledok "niecoho"co ja neviem,.... co ja riesim. Lebo neviem pricinu a riesim len nasledky. Este vyskusam pridat nieco ku strave, nejaky vitamin mi radila jedna znama, ktora ich ma dvoch ako snehuliakov bielych, a nic necisti, nekvapka, len im pridava daky prasok do jedla.
ale pozriem aj yorkov co tam pisu,dakujem.
Nesnivaj svoj zivot, zi svoj sen!
amata
Nováčik
 
Príspevky: 44

Re: Slzenie očí

Poslaťod Elis » Str 29.06.2016 20:34

a co ji vlastne chtel vet operovat?
nekdy se v oku -na vnitrku vicek udela takovy krupicka -a ta pak oko drazdi - nema tam neco takoveho?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Slzenie očí

Poslaťod amata » Štv 30.06.2016 20:03

chcel jej preplachnut ocne kanaliky,problem je ze pri takych minikanalikoch moze prist k poskodeniu. a kazde poskodenie sa hoji jazvou, a ta je vacsinou hrubsia ako povodne tkanivo. co by viedlo k mechanickej prekazke a uzatvoreniu. nechcem do takeho niecoho ist, ani kvoli anesteze. stacilo mi ze jej 3 mliecne zuby trhali. nevidim v oku nic nezvycajne ako som pozerala zdravu anatomiu psieho oka, vyzera byt vsetko oki, ani vet nic nezbadal.
Nesnivaj svoj zivot, zi svoj sen!
amata
Nováčik
 
Príspevky: 44

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť