Ako pribrať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Retuska » Sob 03.12.2011 21:22

Ahojte,mam taky mensi dotaz.Mam civavu-psika,11 rokov,srdciar.Vazi okolo 2,5 kila,co je celkom v poriadku,no ked sa ho dotknem citim hned rebra,dalo by sa mu napocitat.Mozno niekde by povedalki ze podvyziveny,pritom dostava rano a vecer jest cez den ak vidime ze ej hladny tiez dostane trosku.Zdaa sa mi ze cim viac je tym chudne.cim to moze byt?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

chudý pes

Poslaťod emez » Sob 12.05.2012 17:10

Dobrý deň , mam menši problém. Moj psik ma 5 mesiacov je to bernský salašnícky pes .čim viac je väčšia tým viac je chudšia . Pritom už pred tým som mal Bernaka a ten žral o polovicu menej ako tento . Dávam mu ozaj veľké dávky.
Kŕmil som ju striedavo , granulová strava royal cannin junior , ale aj dostavala varené mäso + surova zelenina( jalko, mrkva , šalat atd ...) a surové kosti .. Robím niečo zle ? Ako nevadí mi že je chudá , len niesom veľmi navyknutý u tejto rasi na tak velke dávky a tak male bruško. Teraz chcel prejsť na surovú stravu úplne, ale pes ma po nej neprirodzene žlte exkrementy . Možno si potrebuje len zvyknúť no neviem ...
emez
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: chudý pes

Poslaťod lavyrle » Sob 12.05.2012 20:36

ja mám veľkého švajčiara, kŕmim len surovým od začiatku. Kým je krpatá, bud rád, že je skôr chudšia - hlavne nech ju nevytiahne. Podla stolice vidíš či pridať kosti alebo svalovinu. A ešte - ja by som nekombinovala tak ako ty granule/varené/ surové. To už absolútne strácaš prehľad o tom čo vlastne zjedla, koľko minerálov, vitamínov.....
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: chudý pes

Poslaťod emez » Pon 14.05.2012 20:15

Podla stolice ? a to ako ? Inak tento tyžden pribrala riadne na váhe , a to preto lebo mi došli granule . Možno tam bola chyba . Asi kašlem na granule , len dosť veľa roboty je z tým spracovaním masa, dnes som spracoval 15 kg masa a trvalo mi to asi 2 hodiny , ale mam aspoň pokoj na paru dni ... síce sa dajú u nás kupit hotové balíky , zomletého masa . Ale tak aspoň viem čo jej dávam .
emez
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Ako pribrat?

Poslaťod KatrenkaB » Štv 24.05.2012 18:08

Ja by som potreovala poradit s inou vecou. Zobrala som si psa z utulku a samozrejme znacne podvíživeného. Isla som k veterinarke a dala mi pre neho grabule_- Natural Trainer - Psik je 1-2 ročný jazvečik krátkosrstý. Tie mu moc nechutili tak som mu kupila , jednu konzervu, potom ine granule, ale stale spapa toho za den velmi malo..... ked sme ho domov doniesli nevedel grabule zrat, len rozky suche a tak som mu ich miesala s ryzou, ale stale spapal malo..... Samozrejme, ze ma ludia zastavuju, preco mu nedam zrat a kazdemu vysvetlujem, že je z utulku.... Musim ale povedat, že stolicu ma dobru jedenkrat za den. Kazdý den zere travu , ktoru hned vyzvracia.... pocula som, že dojcenske mlieko pomaha , aby psik pribral, ale bojim sa, že mi potom zacne hnackovat.
Ak by ste mi vedeli poradit, bola by som velmi vdacna....

Ďakujem
KatrenkaB
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ako pribrať?

Poslaťod moth » Štv 24.05.2012 20:02

Nechces skusit surovu stravu, BARF? Urcite by to psikovi pomohlo aj by mu velmi chutilo :yes: Su tu o tom nekonecne temy viewforum.php?f=52
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Podvyziva

Poslaťod svitka » Uto 12.06.2012 19:11

Ahojte,

jsem tu nova a jen bych chtela poradit. Pred mesicem nam zemrel psik (maltezak,2 roky), potrhal ho souseduv pes tak, ze bohuzel to neprezil. No bolest byla velika, ale rozhodli jsme se, ze si koupime dalsiho. Bylo nam strasne smutno. Tak ted mame doma 5 mes.stene, ktere jsme nasli na nete. Bez rozmyslu jsme ho brali, protoze nam ho bylo lito. Vcera jsme byli poprve u vet. Byla to katastrofa, dr. nam vynadala ze je strasne podvyziveny, malinky.... atd. no byla jsem z toho v soku. Alvinka mame od patku. Je zlatoucky, snazi se vsechno spravit abysme meli radost. No dodrzujeme vsechno, jak nam bylo poradene. Je to naozaj jen kosticka a chlupy. Nema zadne svaly - braly ho pred bytovku len raz do tydna to bylo vsechno, jinak ven nesmel. My chodime stale, no pomalicky. Nasadili jsme special granulky, tvaroh, syry.... atd. No ja vim, ze nekdo muze rict, ze jsem si nemela vzit takovehle problemove stene, ale jsem ho tam proste nemohla nechat. Prosim Vas poradte, co se jeste dat delat, jak zlepsit ten jeho stav? MAte s timto nekdo zkusenosti? Cem se mame vyvarovat? Myslim, ze se snazime.... ale beru kazdou dobrou radu.

Dekuji :)
svitka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Podvyziva

Poslaťod Ivanka.P » Str 13.06.2012 10:08

V prvom rade by som psa odčervila /čo asi veterinárka urobila/ alebo ak ti tvrdili, že odčervený bol a nemá to napísané v očkováku, tak ho radšej odčervi znovu.


Keďže ho nemáš ešte ani týždeň, tak s pridávaním stravy opatrne. Dobre si kúpila špeci granule. Aj tie tvarohy a tak. Neboj sa, on sa dá dokopy, len to nieje zo dňa na deň.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Bad » Str 13.06.2012 10:42

svitka píše: Prosim Vas poradte, co se jeste dat delat, jak zlepsit ten jeho stav

hlavně být trpělivá a nečekat, že se to zlepší ze dne na den.

Je otázka, jestli takovému psu dávat granule, které jsou daleko hůř stravitelné neř vařená či syrová strava, ale jestli je tráví dobře a nemá velký :kak: , tak proč ne.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Kallynko » Pia 21.09.2012 14:59

ahojte mam taky problem. Mam fenku Dobermana ktora ma za chvilu 2 roky.Krmena je granulami 3x na den asi 200g + niekedy ovsene vlocky,cestovina,maso, mlieko-co ma kedy napadne,odcervena bola a je pravidelne odcervovana ale je strasne chuda...vsetky rebra jej vidno. poradte mi co by som pre nu mohol spravit :/
Kallynko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Nepriberá...

Poslaťod jany120 » Str 12.12.2012 0:49

Nazdar všetci...
Doma mám Slovenského kopova...Priznám sa, je to môj prvý psík a keďže ho používam na poľovné účely, kupoval som ho staršieho, mal 5a pol roka...Teraz ma šesť...
Keď som ho kupoval, vyzeral strašne...a to nepreháňam...podvýživa, svrab...asi aj kvôli tomu som ho kupil, bolo mi ho ľúto, tak som si ho vzal, hoc mi ponúkali i iného..ale to je vedľajšie.
Proste keď som ho kúpil, bol strašne chudý. Svrab som poliečil, pekne sa mu srsť vrátila. Ale problémy mám z váhou...Odkedy som ho kúpil za par mesiacov po odcervení pekne pribral...vzhľadom na predchádzajúci stav... No ešte stále to není ono...stále mu vidno rebrá, nič drasticke, ale v porovvnani so susedovou sučkou ma co dohanat(aj ona je typický poľovný pes voliérový=viac vo voliere jak v lese)... Ešte trošku by som ho potreboval zaokrúhliť...
Čítal som tu, že denná dávka pre psa je 2-4% jeho váhy...ak uvažujem štandard plemena, dávam mu takmer trojnásobok... Varená strava a granule... Vo varenom má ovsené vločky, cestoviny, zaliate s vývarom z kostí alebo mäsa(podľa toho čo mám), kusky mäsa a kostí, pridávam olej alebo tuk, ked zožre varené, čo je asi tak 1,2-1,5kg predložím mu granule...a aj tie zožre...krmim vecer, raz na den
Cez týžden mu dávam pokoj, von chodí len na vôdzke, na kratke prechádzky...no vez výkend poľujeme a vtedy sa obeha do vôle...
Poraďte, čo robím zle, alebo čo mu dávať...ako upraviť stravu, jej zloženie alebo množstvo...
jany120
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Baarbora » Uto 18.12.2012 13:22

čo odčervenie? nemá pes vnútorné parazity? navonok to nemusí vyzerať, ale trebárs koprológia by mohla pomôcť..
každopádne, občas sa treba asi zmieriť tým, že pes jednoducho nikdy nebude "dobre vyzerať". pre rokmi som túto tému zakladala a po viacerých neúspechoch som to už proste vzdala. jediné obdobie, kedy môj pes vyzerá dobre je leto, keď sa mu nechce toľko pohybovať kvôli teplu. akonáhle sa schladí, naštartuje turbo a spaľuje... a je jedno, či žerie maso, alebo granule.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Salvika » Ned 10.02.2013 20:09

Ahojte, vedel by mi niekto poradit cim a kolko gramov za den krmit extremne podvyzivenu asi 6 mesacnu vyzlu? O granulach sa teraz nebavime...
Je mi jasne ze v malych mnozstvach a postupne. Strasne hlce vsetko. Take rady ci moze tvaroh s vajickom..alebo vyvar so slizami alebo kolko masa v akom pomere...nechcem aby jej bolo tazko na nezvyknuty zaludok ale zaroven aby to malo energiu, ktoru teraz potrebuje. Dik za rady
Salvika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Bydlisko: Šaľa

Re: Ako pribrať?

Poslaťod hriva » Ned 10.02.2013 22:44

Začala by som kuracim mäsom. To podla mna toľko nezatazi žalúdok...a väčšie kusy nech to nemôže hltat nech je nutena jest pomalšie. Rozdelila by som tu dávku na začiatok do dvoch troch menších jedál denne nech nema taky nápor naraz ked hladovala
Potom by som predchádzala na mastnejsie druhy masa aby začala naberat. Cestoviny s vyvarom (nesolene všetko), kúsok bravcovej masti, bravčové mäso, hovädzie...
Tvaroh s vajickom tiez moze ale to je ako príloha skorej
Prestuduj si tému o BARF-e
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Salvika » Str 13.02.2013 9:55

Dik, barfom krmim uz naseho psa, takze tieto veci viem, len tie gramaze mi nie su jasne. Skorej ma zarazilo, ze vetos jedine co mi povedal ze granulami na 16kg psa, a ma okolo 14..
Uz preslo par dni sledujem :kak: a vsetko je v poriadku. Len nedavam 2x denne ale az 4 .. pretoze strasne hlta, ale zlepsuje sa to :)
Salvika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Bydlisko: Šaľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť