Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 29.08.2007 14:31

V akom veku sa môže dať sterilizovať fenka??a koľko taký zákrok asi stojí?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Str 29.08.2007 15:05

No zas neviem aké štaňa v akom veku myslíš, ale pokiaľ viem, tak v šteňacom veku to tiež nie je najlepšie, šteňa pokiaľ namusí, tak by nemalo postúpiť operáciu, pri kt. musí ísť do narkózy, pretože sa jej môžu porušiť niektoré centrá v mozgu, môže ochrnúť,... myslím, že najvhodnejšie je to po prvom háraní.

Ja som moju musela a dala som ju po 2 háraní.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod eur » Pia 31.08.2007 10:32

:ua: Co ja viem, sterilizovat sa môžu iba dospele jedince s uz ukoncenym vyvinom.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 31.08.2007 10:35

takže až po takom 18 mesiaci??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Pia 31.08.2007 15:53

No moja bola sterilizovaná v 15 mesiacoch.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod bassetka » Str 19.09.2007 17:17

Vsetky tieto problemy maju jednoduche riesenie:kastraciu.V dospelosti ,ma vplyv hlavne na sexualny pud.Zakrok je jednoduchy,maly rez cez kozu na 2-3 stehy v celkovej narkoze,tak neboli.Ak sa bojis narkozy ,je aj zobudacia,psika ti preberu a nemusis cakat kym sa zobudi,zaroven ju nemusi odburat sam a nezatazi mu to tak organizmus.V sarobe aspon nebude mat problemy s prostatou a vyhne sa narkoze v pokrocilom veku,ked je rizikovejsia.Kastracii zdar!!!!
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Ulfheiðr » Str 19.09.2007 19:39

ale mne to nevadi, ja ho kastrovat nebudem. a taktiez ti tu mozem rovno odprisahat, ze ani nesplodi nechcene stenata. nebyvam na dedine a mimo zahrady ho zo snury nepustam, tak asi tak. A aj keby mi na voditku k nemu podbehla nejaka suka tak ho asi nenecham nanu skatak, ze.
ja sa nestazujem ja len konstatujem. ja chapem utulkovu kastracnu propagandu, aj moj je z utulku, ale sory. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod bassetka » Štv 20.09.2007 8:32

Moja odpoved patrila Silwuske,ktora ma v obdobi harania feniek ocividne problem so psom.Z mojej strany to nebola vseobecna vyzva na plosnu kastraciu.Je to mozne riesenie na problem Silwusky a jej psa.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Silwuska » Štv 20.09.2007 9:08

Bassetka...a nevies, ze on ked mu to prerezu tak tie hormony s mocom stale vylucuje?? pri znackovani?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod bassetka » Štv 20.09.2007 9:24

Po kastracii sa hormony sice par dni este vylucuju,ale brz semennikov sa nebudu doplnat,tak sa po case vyplavia.Ak sa kastracia robi liecebne pri zvacsenej prostate,bez hormonov sa zacne zmensovat uz po tyzdni.Kastracia je odstranenie semennikov.U psov sa vasektomia nerobi.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Silwuska » Štv 20.09.2007 9:41

Aha...no tak to neviem...to mu odrezu vajka??? A on si ich tak rad lize :no: slastou az chrochta pri tom :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

kastracia

Poslaťod yuyacho » Pia 19.10.2007 0:18

A kedy je lepsie robit kastraciu u sucky, pred prvym haranim alebo neskor?
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod mika » Pia 19.10.2007 8:15

po prvom harani
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod rea » Pia 19.10.2007 11:16

bassetka píše:Vsetky tieto problemy maju jednoduche riesenie:kastraciu.V dospelosti ,ma vplyv hlavne na sexualny pud.Zakrok je jednoduchy,maly rez cez kozu na 2-3 stehy v celkovej narkoze,tak neboli.Ak sa bojis narkozy ,je aj zobudacia,psika ti preberu a nemusis cakat kym sa zobudi,zaroven ju nemusi odburat sam a nezatazi mu to tak organizmus.V sarobe aspon nebude mat problemy s prostatou a vyhne sa narkoze v pokrocilom veku,ked je rizikovejsia.Kastracii zdar!!!!


Preboha, to snáď nie, info máš, tak si zisti ostatné vplyvy kastrácie psa na jeho psychiku. Nevychovanosť a neovládateľnosť psa žiadna kastrácia nevyrieši. Kastrácia v prípade zdravotných problémov - prosím. Videla si niekedy, ako prijmú ostatní psi kastráta? Ako sa k nemu správajú? Ďalším hľadiskom je dajme tomu kastrácia psíkov v útlkoch z hľadiska množenia psov bez majiteľov, ale ak má raz psík majiteľa, treba s ním pracovať a nie voliť takéto radikálne riešenia z pohodlnosti.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Pia 19.10.2007 11:49

Rea...vies ale niekedy nejde len o pohodlnost...ja uz som sa sice rozhodla ze kastrovat nedam...ale to som tu kastraciu nezavrhla nafurt...vies, moj pes je velmi dobre vychovany...miluje ma a ja jeho, ako to je u psika a panicka zvykom, ale ked nanho jednoducho dojdu hule tak je neudrzatelny...a tu uz nejde len o moje psychicke zdravie ale hlavne o zdravie jeho!!! A to mi mozes verit ze robim VSETKY opatrenia proti tomu aby sa z dvora nedostal...no ak on chce tak sa prec dostane a vela krat ani neviem ako...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Starostlivosť