Exteriérový pelech pre psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Exteriérový pelech pre psa

Poslaťod Lb1984 » Sob 27.08.2022 4:53

Ahojte potrebujem súrne radu ohľadom pelechu, ktorý bude skutočne odolný do exteriéru pre 8 ročného malamuta, 60 kg. Posledný pelech ktorý máme zn Besi nám "skapal na totalku" po pol roku. Problém je ze spí na terase v bude avšak stále pri daždi a snehu keďže sa neskrýva zmokne a tak so sebou capne do pelechu. Ten to vydrží 15 min a ako vyzerá pes tak vyzerá aj ten pelech. Pelech nám schne cez 2 dni vnútri a keď mu ho dám tak za 15 min je opäť nepoužiteľný. Skúšali sme kombináciu 2 plechov ale opäť v jeden deň premocene obe. O praní nehovorím lebo je skutočne najmenej denne prať pelech. Problém je ze pelechy nám stále splesniveju lebo sa nedajú udržať suche. Tiež keď nám vyschne pes do par min je mokrý lebo si ľahne do mokrého pelechu teda kolotoč a jeho srsti a kĺbom to veľmi neprospieva byť vkuse v mokrom - v pelechu trávi pomaly cely deň. Tým ze ma začínajúce problémy s kĺbmi len samotnú podložku mu nemôžem dať lebo ráno vstáva ako dôchodca a je dosť ťažký čiže akokeby lezal na dreve. Na cene pelechu mi nezáleží pokiaľ je to jednorázová záležitosť avšak na mesačne kupovanie stále nových plechov skutočne nemám.Mate nejaké tipy na fakt odolné pelechy pre veľké psy? Ide mi len o schopnosť pelechu nepremoknut. Naš pelechy zbožňuje tak si ich nenici. Nepremokavé podložky nám nepomáhajú lebo ich stále z pelechu odstráni alebo premoknut tiež. Ďakujem.
Lb1984
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Exteriérový pelech pre psa

Poslaťod wer » Sob 27.08.2022 7:21

Take to vyvysene lehatko.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Exteriérový pelech pre psa

Poslaťod Renata » Sob 27.08.2022 9:49

ja by som tiez navrhovala vyvysene lehatko, ktore je vodopriepustne, takze aj ked sa zamoci, tak stecie dole a navrch na to by som dala vetbed, su lahko pratelne, makke, teple, vyschu rychlo a jedine, co neznicil moj krokodil CC :heh: ale teda za mna, to by bola asi najlepsia volba - lehatko, co netreba prat, ani susit, a na to vetbed, co sa da v pohode vyprat a vysusit.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Exteriérový pelech pre psa

Poslaťod vavrena » Ned 28.08.2022 11:58

Ja som mala exteriérový pelech taký tenší matrac v koženkovom obale - a bol perfektný, lebo ho stačilo utrieť, na tom býval vetbed, aby mal pes v zime teplo. Keby mi ho šteňa nerozkúsalo, máme ho určite doteraz. Len značku si nepamätám, kupovala som to v Nemecku na pretekoch, ale cena bola viac než priaznivá.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Exteriérový pelech pre psa

Poslaťod Domca » Pon 29.08.2022 13:22

Ja som mala tento, to je asi podobné čo Vavrena opisuje:

https://www.zoohit.cz/shop/psi/pelisky_ ... uby/158501

Mala som ho ale dnu, a práve preto, že som mala starého psa a šlo to veľmi jednoducho nielen utrieť ale aj vydezinfikovať keď sa stala nejaká nehoda
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Exteriérový pelech pre psa

Poslaťod Elis » Pon 29.08.2022 20:45

na ven je tenhle:

https://www.zoohit.cz/shop/psi/pelisky_ ... cdac200382

Jsem ted nechala omylem zmoknout interierovy s pametovou penou - a asi je po nem :ua:
neni zpusob, jak tu pamet. penu vysusit
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Exteriérový pelech pre psa

Poslaťod Renata » Uto 30.08.2022 19:08

Offtopic: ja tak zavidim vsetkym, co im pes nezere pelechy :hi:
ten moj krokodil zozere, rozpitva a ritualne zabije vsetko :ach: ja mozem len vetbed, s tym sa stotoznila a nezere to ... snad to raz prejde :hi:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932


Späť na Starostlivosť