Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod deny » Uto 10.05.2022 8:50

Aka znacka tej pasty to je?
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Domca » Uto 10.05.2022 9:46

Ja som moju dávala na čistenie, posledné mala asi v 12 kedy ešte to slabé prispatie bolo ok a odvtedy som jej pravidelne čistila manuálne - pre mňa úplne najlepšia vec je Orozyme pasta. Raz-dva krát do týždňa som jej to natrela na ďasná a potom to šlo krásne očistiť, ani som nepotrebovala kefku lebo to šlo vatovým tampónom dole. Aj pre Dona ju mám, jemu to však až tak často nedávam, predsa - je mladý a má viac miesta v tlame než menší pes.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod pigie » Sob 14.05.2022 3:49

Ja robim od mala starostlivost o zuby sama - skrabkou. Su na to zvyknuti. Ani s Hugom problem nebol, ked som sa mu sparkala v zuboch. Nemaju to radi, ale strpia to. Preto im to robim od mala, nech neriesia. Napr. Lyo ma so skrabanim zubov mensi problem ako s cesanim :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Snezienka123 » Sob 21.05.2022 20:06

Ja som za tých takmer 11 rokov s malým psom vyskúšala kadečo. Zuby mala (bez jedného, čo jej museli vytrhnúť v asi 4 rokoch) do deviatich rokov všetky, čo vraj u malých psov nebýva bežné...potom sa jej dosť pohoršili napriek mojej dennej starostlivosti, čo ma dosť štvalo, lebo som sa jej o zuby starala. Od posledného zákroku, sa jej zvyšné zuby dosť dali do poriadku a aj tie, čo sa mi nezdali, spevneli v ďasnách napriek tomu, že ich má dosť vytrhaných. Takže som zasa hľadala a skúšala, čo by jej na čistenie a starostlivosť o zuby aj pomáhalo...a zatiaľ to vyzerá, že po kope kadečoho, čo som na čistenie pokúpila, mám toho plnú policu :ach: som aj našla :yes: .

Osvedčilo sa mi každý večer pred spaním (stane sa, že občas vynechám :angel: ) čistenie mäkkou detskou zubnou kefkou curaprox (trochu som jej zastrihla štetiny, aby neboli také vysoké a dostala sa ňou aj dozadu) a na ňu dám venzymel (30 alebo 120 na striedačku) a takto s gélom ponorím do zubného prášku pre ľudí značky kvitok (tiež mám oba a striedam) toto aplikujem na každú štvrtinu zubnej rady (lebo toho veľa zlíže, ako tak šermuje jazykom pri čistení)...zatiaľ sa zúbky držia, sú biele, z papuľky jej vôbec nesmrdí...takže za mňa spokojnosť.
Ak má zapálené ďasná, určite by som mu ich potierala odvarom zo šalvie, to vie pekne pomôcť aj ľuďom...mojej som dávala šalviu aj po trhaní v tých 9 rokoch, aby sa jej ďasná pekne zatiahli a zahojili.

Orozyme nám nikdy veľmi nestačilo, dokonalá láska tiež nemala žiaden účinok, ani gél, či pasta z CD vet, ani pasta z bahnom s Karlových Varov, ani gél, či pasta so striebrom....a taktom by som mohla pokračovať do nekonečna :ach:
Jediné, čo kedysi naozaj fungovalo poriadne, bol sprej na zuby od Beaphar...ten zmizol z trhu ešte keď bola šteňa...po x rokoch sa objavil znova, no ten nový nie je popravde dobrý na nič.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Mac Gie » Pon 23.05.2022 9:31

šalviu odporučila zubárka aj mne to vytrhnutí a neviem či to bolo tým ale narozdiel od iných čo počúvam tak som žiaden problém nemala :jop: a to mi netrhali len jeden zub
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Lindchen » Štv 25.08.2022 17:33

Začiatkom roka som tu riešila, že nemôžem dať malému vyčistiť zuby, že sa obávajú, že neprežije sedáciu. Berie dolpnky na pečeň, pôjdeme znova na test, ale ako už je fakt starý, už aj bez tej pečene môže byť inde problém. No a začala som mu dávať nejaký prášok z rias a ono to fakt funguje. :oo: Ja už som o tom počula, ale vytesnila som to ako obrb, čo nestojí za nič. Tak hlásim, že to zaberá (na zubný kameň, nie na pečeň).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod hriva » Štv 25.08.2022 21:46

Kelpa nie?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Lindchen » Pia 26.08.2022 7:31

hriva píše:Kelpa nie?

Na obale sa kelpa nespomína, píšu o nejakej špeciálnej Algae D1070, je to trade mark názov, takže ktovie, čo to je. Názov je Plaque OFF powder. Prinávam, že somto kúpila len preto, že to vyrábajú vo SWE, tak som mala väčšiu dôveru. :haha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Elis » Pia 26.08.2022 7:50

plaggue off je kelpa :angel:
Prílohy
PO.jpg
PO.jpg (12.35 KiB) Zobrazené 2670 krát
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod hriva » Pia 26.08.2022 7:56

Zaujímavé že niektorým psom to pomôže a iným absolútne.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod kellee » Sob 27.08.2022 19:23

mojim absolutne nepomohlo, navyse som niekde citala upozornenie na davanie starsim psom
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Rafi87 » Sob 18.11.2023 16:53

ahojte
našej 5 ročnej utorok čistili zúbky ultrazvukov (bola uspatá) a odvtedy má citlivé zúbky, svoje granulky nechce spapať a ked aj tak polovicu nechá, a skôr chce granulky malej 1 ročnej, tá má také menšie guličky,, a nechce ani dental stix tyčinky, vypýta, ale nakoniec zje len polovicu alebo vobec,,

dokedy resp. ako dlho bude mať citlivé zúbky?

p.s. písal som, že ultrazvukom, ale konkrétne neviem, že ako,
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Slausa » Sob 18.11.2023 17:07

Dentastixy vyrad, granule docasne zalej trochou vody aby zmakli
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Rafi87 » Sob 18.11.2023 17:22

v poriadku, a dokedy bude mať citlivé zúbky?
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Rafi87 » Pon 20.11.2023 8:38

Rafi87 píše:našej 5 ročnej utorok čistili zúbky ultrazvukov (bola uspatá) a odvtedy má citlivé zúbky, svoje granulky nechce spapať a ked aj tak polovicu nechá, a skôr chce granulky malej 1 ročnej, tá má také menšie guličky,
dokedy resp. ako dlho bude mať citlivé zúbky?
p.s. písal som, že ultrazvukom, ale konkrétne neviem, že ako,


ahojte,, idem si znova po radu,, odkedy jej čistili zúbky tak má ako keby pokazený žalúdok a každý deň veľmi smradlavé prdí, predtým ked si aj prdla ale len sem tam, ale teraz je to aj 10x za večer, a okrem toho niekedy odmieta papať, napr aj dnes ráno nechce nič, ani granulky ani nič,, neviem čo s nou tam robili,
ked psíka zoberieš na čistenie tak potom toto, a ked nezoberieš tak mu zas povypadajú zúbky, na nervy som z toho,

môže to mať aj od stresu? bola objednaná na 9:30 ale kto vie kedy s nou robili, lebo naraz sa zobudili s malou, tá bola kastrovaná ale tá je v poriadku, volali nám až poobede, že na 15:30 môžeme prísť pre ne

teraz sedí na mne a počujem jej črevá, len z čoho môže mať pokazené brucho ked moc nepapá?

čo robiť, resp. čo jej dať na ten žalúdok aby sa jej dal do poriadku?
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť