Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod pigie » Sob 14.05.2022 3:49

Ja robim od mala starostlivost o zuby sama - skrabkou. Su na to zvyknuti. Ani s Hugom problem nebol, ked som sa mu sparkala v zuboch. Nemaju to radi, ale strpia to. Preto im to robim od mala, nech neriesia. Napr. Lyo ma so skrabanim zubov mensi problem ako s cesanim :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9905
Bydlisko: Bernolákovo

Lovector - vektorove obrazy

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Snezienka123 » Sob 21.05.2022 20:06

Ja som za tých takmer 11 rokov s malým psom vyskúšala kadečo. Zuby mala (bez jedného, čo jej museli vytrhnúť v asi 4 rokoch) do deviatich rokov všetky, čo vraj u malých psov nebýva bežné...potom sa jej dosť pohoršili napriek mojej dennej starostlivosti, čo ma dosť štvalo, lebo som sa jej o zuby starala. Od posledného zákroku, sa jej zvyšné zuby dosť dali do poriadku a aj tie, čo sa mi nezdali, spevneli v ďasnách napriek tomu, že ich má dosť vytrhaných. Takže som zasa hľadala a skúšala, čo by jej na čistenie a starostlivosť o zuby aj pomáhalo...a zatiaľ to vyzerá, že po kope kadečoho, čo som na čistenie pokúpila, mám toho plnú policu :ach: som aj našla :yes: .

Osvedčilo sa mi každý večer pred spaním (stane sa, že občas vynechám :angel: ) čistenie mäkkou detskou zubnou kefkou curaprox (trochu som jej zastrihla štetiny, aby neboli také vysoké a dostala sa ňou aj dozadu) a na ňu dám venzymel (30 alebo 120 na striedačku) a takto s gélom ponorím do zubného prášku pre ľudí značky kvitok (tiež mám oba a striedam) toto aplikujem na každú štvrtinu zubnej rady (lebo toho veľa zlíže, ako tak šermuje jazykom pri čistení)...zatiaľ sa zúbky držia, sú biele, z papuľky jej vôbec nesmrdí...takže za mňa spokojnosť.
Ak má zapálené ďasná, určite by som mu ich potierala odvarom zo šalvie, to vie pekne pomôcť aj ľuďom...mojej som dávala šalviu aj po trhaní v tých 9 rokoch, aby sa jej ďasná pekne zatiahli a zahojili.

Orozyme nám nikdy veľmi nestačilo, dokonalá láska tiež nemala žiaden účinok, ani gél, či pasta z CD vet, ani pasta z bahnom s Karlových Varov, ani gél, či pasta so striebrom....a taktom by som mohla pokračovať do nekonečna :ach:
Jediné, čo kedysi naozaj fungovalo poriadne, bol sprej na zuby od Beaphar...ten zmizol z trhu ešte keď bola šteňa...po x rokoch sa objavil znova, no ten nový nie je popravde dobrý na nič.
Obrázok

Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Mac Gie » Pon 23.05.2022 9:31

šalviu odporučila zubárka aj mne to vytrhnutí a neviem či to bolo tým ale narozdiel od iných čo počúvam tak som žiaden problém nemala :jop: a to mi netrhali len jeden zub
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2250
Bydlisko: Ražňany/PO

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť