psia búda

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

psia búda

Poslaťod bullmastiff » Pon 15.09.2008 10:13

vedel by mi niekto poradiť akú búdu treba zhotoviť pre bulmastifa nielen čo sa týka rozmerov ale aj zateplenie a či má byť strecha otváracia alebo nie a pod... :ach:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: psia búda

Poslaťod Grim » Pon 15.09.2008 12:28

strecha otvaracia urcite... to sa vzdy zide... my sme budu robili tak ze sme odmerali psa na zemi a nejake tie centimetre pridali, ale ne moc... aby si to rychlejsie nadychal teplym vzduchom... + k tomu taka ista predsienka, ale ta je dost nevyuzita... ale predsienku tiez je dobre spravit... aby nanho hned z hlavnej diery nefukalo...
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: psia búda

Poslaťod bullmastiff » Pon 15.09.2008 12:46

myslel som hlavne ako zateplit ale to je v poho šak ty maš bernaka taže ty ani budu by si nemusel robiť :heh:
a dik aspoň za dačo
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: psia búda

Poslaťod Rauke » Pon 15.09.2008 13:13

staci ked mas kazdu stenu zlozenu z dvoch vrstiev dreva-dosák a medzi nimi tak cca 3-4cm volny priestor, vzduchove vrstvy najlepsie izoluju. alebo potom do tych medzier medzi dvoma vrstvami mozes dat polystyren, ale podla mna je dost narocne skonstruovat taku budu... :lol:
no a k tej predsienke sa tiez priklanam :yes:
no a my mame naviac kazdu zimu aj slamu ako podstielku...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: psia búda

Poslaťod Fraga » Pon 15.09.2008 13:22

Ja som dala robit budu na mieru jednému pánovi. Ja zateplená steny sú hrubé 9 cm buda je robená do L teda predsieň + spálňa , je vyklopná aby sa dala čistiť.

Obrázok
Obrázok

ten bordel si odmysli, (to bolo pre inú tému), tak vyzera buda z vnútra, len nemam inu fotku.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: psia búda

Poslaťod Diana » Pon 15.09.2008 13:29

no tak to je :jop: buda..fakt :aaa: :aplause:
Diana
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava

Re: psia búda

Poslaťod bullmastiff » Pon 15.09.2008 14:29

fakt pekná búda :jop:
a sto slamou to je tiež celkom fajn nápad :poklona:
diki :no:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: psia búda

Poslaťod Fraga » Pon 15.09.2008 14:49

Teraz maju dnu koberec teda sučina pes tam ma len handru koberec by kym by začalo mrznut vyrazil von alebo sezral :lol: to zelene su zbytky po matraci ktorý mu sežrala návšteva :hmm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: psia búda

Poslaťod Grim » Pon 15.09.2008 14:54

nasi uz takto roztrhali aj vyhrevnu dečku... dalsiu uz nedostanu... nikita ma sice kratku srst ale ona sa vzdy zavrta medzi CHaru a KEsi :D
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: psia búda

Poslaťod bullmastiff » Pon 15.09.2008 15:09

náš koker alebo bulmastif roztrhnú všetko ale berňák tam može mať všetko a neroztrhne ani papier :heh:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: psia búda

Poslaťod Mackie » Pon 15.09.2008 15:35

ak budes mat taku "biednejsiu" budu, tak na zimu obyt s kobercami a tie dosky tiez len poobkladat zvonku
a ked pridu mrazy ako pred dvoma rokmi, tak este koterec poobkladat - vyrastli v tom stenuchy a bolo im fajn :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: psia búda

Poslaťod bullmastiff » Pon 15.09.2008 15:53

kratívne nápady :jop:
dik :no:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: psia búda

Poslaťod Ivanka.P » Pon 15.09.2008 17:43

No my máme tiež otvátaciu a s predsieňou. gallery/viewpic.php?pic_id=332

Na zimu jej tam priklincujeme zateplovací polystyrén zo spodu a po bokoch, tu dobre vracia teplo a nevlhne to ani roztoče sa tam nezachytávajú. Z času na čas ju povysávam od chlpov.

Teraz musíme zohnať znovu nejaký polystyrén, lebo ako mala na jar falošku, tak z neho nadrvila guličky :ach: tak som to musela celé na leto vyhodiť. Takže to je moja skúsenosť - psa máme celoročne vonku, tak aby sa mala dobre.

Ozaj a ak moc fučí, tak sme jej na vchod priklincovali taký kus koberca, ale niekde som videla na nete takú umelohmotnú zásterku či ako by som to popísala.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: psia búda

Poslaťod Fraga » Pon 15.09.2008 18:36

JJ ja som take davala ked nebola buda so spalňou aby si tam skôr nadychala, ale tearz mame budky ešte aj v kotercoch, takze nefuči ani tam neprší a ked bude moc zima pojdu psiská dnu :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: psia búda

Poslaťod deny » Sob 27.09.2008 18:47

Trochu vlastnej skusenosti s predsienou. Kedze moj cavalier zdedil budu po NO, tak mu bola privelka, tak sme mu spravili pekne predsienku s mini otvorom cez ktory sa pekne prepchal pricom stale mal dost miesta v zadnej casti- spalni. Nevelmi sa mu tam pacilo, a neskor tam odmietal ist uplne. Nevedeli sme preco tak sme budu otvorili z vrchu, a bol tam bol mysaci trus ( :nie: ). S ocom sme si lamali hlavu ako a kedy sa mu tam nastahovali podnajomnici :nwm: .
Takze predsien sme zrusili a vchod zakryli tazkym svetrom a kedze byva v zime v pivnici, tak to nie je taky problem :jop: .
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Ďalší

Späť na Potreby pre psy