psia búda

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: psia búda

Poslaťod Ivanka.P » Sob 27.09.2014 17:18

Dostala som práve 3 jutové vrecia plné slamy. Prvý krát by som to rada psovi do búdy. Neviem kedy - práve sa jej robí zimná srsť a hustne jej kožuch. Zatial spí v noci na terase na polystyréne, ani do búdy nejde. Takže jej nieje zima.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: psia búda

Poslaťod Ivanka.P » Uto 07.10.2014 19:43

Tak odpoviem si sama :lol: slama je super vec. Psovi sa páči a užíva si to. Má kopu slamy aj za zástenou ale asi tam ešte nechce byť. A ráno ju volám na venčenie a nechce sa jej z pelechu.
Prílohy
PA062771 - kópia (Large).JPG
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: psia búda

Poslaťod ban » Sob 18.10.2014 22:33

Ja som mal pre psa minulu zimu tiez slamu a coskoro dostane zase, akurat ja mu davam tolko, ze je v nej ako v hniezde
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: psia búda

Poslaťod sarach » Ned 21.06.2015 20:20

Nieco overene na natretie psej budy? Uz budu 3 roky co ju mame a chcem ju nejako osetrit. Nie farbu, ktora prekryje strukturu. ... mate nieco co by ste odporucali?
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: psia búda

Poslaťod Š.J. » Pia 13.11.2015 13:55

Keď som staval búdu pre nášho prvého psa, tak som postupoval podľa článku v časopise Urob si sám, kde bol popísaný aj návrh rozmerov búdy. Náš prvý pes je už na dôchodku, máme nové šteňa, ktoré by potrebovalo novú búdu tak som si spomunul na tento článok. Aj som ho mal kedysi zoskenovaný, ale v archíve som ho už nenašiel, papierovú verziu už takisto nemám. Tak som sa zanoril do hlbín internetu a uvedený článok som nakoniec našiel. V prílohe dávam obrázok s popisom ako navrhovať rozmery búdy na základe mier dospelého psa. Ak by chcel niekto celý článok, tak treba hľadať Urob si sám 03/2001.
Prílohy
buda.JPG
Š.J.
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: psia búda

Poslaťod Delict » Sob 05.11.2016 12:46

Dovolím si pripojiť inšpiráciu. Moja Hi-Tec búda.

Aktuálne pracujem na búde pre mojho nemeckého ovčiaka. V minulosti som mal psov, malamuta a huskynu..lenže tie búdu nechceli a nepotrebovali, takže sa zrušila.

NO je už vo vyššom veku, cca 11 rokov, a vyzerá že má neaké začínajúce problémy s kĺbami, takže nafasuje vyhrievané vybavenie, hlavne vyhrievanú podušku na spanie. Tá bude buď kupovaná klasika z marketu čo sa dáva na sedačku do auta, prípadne vyrežem z neakej starej autosedačky na vrakáči. (Aj pes je z vrakáča :) )

Búda bude z obyčajného dreva, vrátane podlahy. Boky budú palubovky ,dvojitá stena a medzi nimi PUR pena.

Polystyrén nechcem použiť, lebo je zdravotne závadný, uvolnuje styrén a iné látky do ovzdušia pokial nieje pod neprievzdušnou vrstvou. Styrén spôsobojue neplodnosť a iné. PUR pena je naopak schválená pre použitie aj pri potravinách. Máte ju v chladničke, v autochladničkách, rôzne chladiace boxy atd.
A jednoduchsie sa aplikuje medzi steny. Proste to tam nastriekam a orežem. Celá izolácia vyjde asi 15€ a bude dokonale vo všetkých rohoch.

Obrázok

Bonusy sú len vyhrievaná miska, aby som ju psovi nemusel chodiť odmrazovať každé ráno, a aby mal vodu vždy ked ju bude potrebovať.
Terasa bude ešte na zimu krytá z bokov proti vetru. Nad vstup nabijem narezaný koberec ,ktorý bráni prievanu a obmedzuje únik tepla z búdy.
Prílohy
Psia buda.jpg
Prototyp budy pre psa
Delict
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Potreby pre psy