psia búda

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: psia búda

Poslaťod sarach » Štv 17.10.2013 14:23

ban píše:Poradite mi rozmer budy vhodny pre psa vo velkosti nemeckeho ovciaka, teda kohutikova vyska cca 60-66 cm?
Na internete som nasiel rozne velkosti ponukane pre tuto rasu, ale je tam rozpatie od 120-70-70 az do 150-100-100.
Stacila by zateplena buda vo velkosti 130x90x90 cm s vnutornou prepazkou?


Ja mám kríženca rotvíka, veľkosť okolo 63 cm, váha okolo 45kg, a má búdu 160x90x90. A je v nej aj on, aj naša kokrica. A donedávna ešte jeden polojazvečík, ale to už rotvošovi trčala riťka von z búdy. :lol:
Myslím, že tá 130x90x90 bude stačiť. :no:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Poslaťod martinmatt » Štv 17.10.2013 20:08

130 mi pride malo.. totizto aspon ako ja som robil, tak kazda stena ma 10 cm, to uz mas 130-30 cm, a potom sirka predsiene, tu mam tusim 45cm, a ostane ti 55cm dnu.. nvm ale ako je to u NO, mojej som budu robil hlavne kvoli letu, takze som neriesil ci si ju v zime vyhreje alebo nie :-)



(btw, strecha ma spad.. len trosku maly, povodne som planoval 10cm rozdiel na meter, pocas robenia konstrukcie mi to prislo tak na oko dost sikme, tak som dal 5cm :mrgreen: .. ale nemalo by to premoknut (dufam) - je tam krytina, pod nou izolacia a potom 2x vodeodolna osb doska..no.. uvidime casom, mozno ju budem o rok upravovat :-) )
Obrázok
martinmatt
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: KE - okolie

Re: psia búda

Poslaťod ivajur » Ned 27.10.2013 12:51

ahojte, ma niekto skusenost s vyhrievanou podlozkou do budy? alebo staci zateplena buda na zimu? mame dvoch NO, jeden je uz starsi, ma radsej teplo, preto rozmyslame nad vyhrievacou podlozkou do budy, pripadne infra panely.... ma s tym niekto skusenost? hlavne ak bude tuha zima a v noci prituhne. dakujem
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: psia búda

Poslaťod Ivanka.P » Str 13.11.2013 21:55

Rita si začala naškrabávať polystyrén. Bolo treba urobiť zimnú verziu. Neviem dokedy to vydrží suché. Kebyže mám slamu, dám jej tú, aby si tam spravila také "doupě" aj pod tou preglejkou je polystyrén, ale strašne do neho škrabala, tak sme to vymysleli takto.

Obrázok

Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: psia búda

Poslaťod martinmatt » Pia 15.11.2013 22:17

nevyznam sa velmi, ale tak som pocul od viacerych, ze polystyren by nemal byt v priamom kontakte so psikom.
Obrázok
martinmatt
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: KE - okolie

Re: psia búda

Poslaťod Sofi » Pon 25.11.2013 20:42

Ahoj čo mám dať psíkovy na zimu do búdky aby mal tam teplo ???
Ja mám Jack Russela a je krátkosrstý tak a neviem či mu bude stačiť : zateplená búda slama a nie jaký ohrievač alebo čo aby mu bolo teplo ??? :au:
Sofi
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: psia búda

Poslaťod Ivanka.P » Str 27.11.2013 21:46

martinmatt píše:nevyznam sa velmi, ale tak som pocul od viacerych, ze polystyren by nemal byt v priamom kontakte so psikom.

Nevyznám sa ani ja ale zatial žiadne zviera neohrdlo a na otravu polystyrénom neumrelo.
Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: psia búda

Poslaťod Nikole » Uto 08.04.2014 14:27

Ahojte, tiez planujem psiu budu pre havina a teda ste tu moc sikovni :no:
Dufam , ze sa mi podari nieco podobne zhotovit.
Budem vdacna za vsetky rady :smile:
Martinmatt - si velka motivacia pre mna :smile: buda je uzasna :jop: zateplena je aj z hora?

Myslite, ze by bla dobra aj z paliet?
Nikole
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: psia búda

Poslaťod martinmatt » Uto 08.04.2014 21:24

Ahoj :)

Diki, som rad ze sa paci.. uz aj malicka si na nu zacina zvykat (v zime sa jej viac pacilo byt vonku skrutena na stred dvora :lol:), ale asi sa uz oteplieva ked tam z casu na cas zalezie.

Zateplena je komplet vsade, bocne steny, strecha, podlaha, priecka.
Obrázok
martinmatt
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: KE - okolie

Re: psia búda

Poslaťod Nikole » Str 09.04.2014 7:48

Ahoj,

dakujem velmi pekne :no:
Mala je uzasna a urcite bude v lete v bude travit viac casu :no:
Pekny den
Nikole
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: psia búda

Poslaťod ban » Pia 23.05.2014 9:18

chcel by som sa opýtať tých, čo dávajú na zimu do búdy slamu, či je potrebné ju pri takýchto teplotách vybrať alebo nechať naďalej, prípadne vymeniť za čerstvú. búdu máme drevenú - 2 vrstvy + polystyrén
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: psia búda

Poslaťod Vikiki22 » Pia 23.05.2014 9:27

Ja by som minimálne vymenila.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: psia búda

Poslaťod Dana D » Pia 23.05.2014 9:42

Práve naopak, pokiaľ je zachovalá vymeniť netreba, ale vybrať, cez leto by mu tam bolo teplo. My každoročne takto na jar starú vyhadzujeme a cez leto vždy zozbierame na okolitých poliach jedno vrece.
Ale určite by mohla byť aj stará slama.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

prosím o pomoc

Poslaťod lubo36 » Str 25.06.2014 23:13

Mám problém Z budou neviem ako zamedziť prístup loziacemu hmyzu do búdy, budu máme cca 15cm od zeme za každú užitočnú radu vopred ďakujem.
lubo36
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: prosím o pomoc

Poslaťod dana033 » Ned 29.06.2014 20:27

lubo36 píše:Mám problém Z budou neviem ako zamedziť prístup loziacemu hmyzu do búdy, budu máme cca 15cm od zeme za každú užitočnú radu vopred ďakujem.


Nebodaj sa pes bojí pavúkov? :haha: :heh: :haha:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy