GPS pre psa

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Štv 18.06.2015 22:56

Max treba pohladat recenzie na konkretne zariadenie ze ako su ludia spokojny. Ja som len zhrnula ake su rozdiely a plusy a minusy radiove vs gps. Vyber mi vzdy dost trval, lebo zariadeni kopu, recenzii malo a bohuzial u mnohych zariadeni skor recenzie typu, ze to nefunguje. Ak planujes turistiku v oblastiach kde nie je signal mobilneho operatora tak ti gps lokator je na :prd: , ale pokial budes turistikovat v miestach kde su mensie slepe body tak by som gps neodpisala, kedze pes miesta prebehne a minimalne u tractive vzdy je vypisana posledna znama pozicia aj ked tracker je mimo dosahu. Ten Sportdog tek som tiez pozerala ale ta aparatura(obojok) pre psa bola neprijatelna - o tie antenky som sa bala, ze by rychlo prisiel kedze som ratala aj s nosenim pocas hry s inym psom a nasledne som to uz viac nepozerala.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod Max_36 » Pia 19.06.2015 13:23

lenli ak by si sa mal so svojimi skúsenosťami rozhodnúť medzi SportDog TEK 1.0 Tracking a Garmin Astro 320 DC 40 čo by si si vybral? Recenzie nie sú nič moc a keď tak buď ako reklama alebo ako totálna somarina. Díky moc za pomoc :no:
Max_36
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Pia 19.06.2015 23:38

Max co som pozerala, tak skor by som isla do garminu ale nie do dc40 obojku ale aspon do dc50, ktory ma gps umiestnene hore co riesi problem vypadavania signalu pri dc40. Dc50 ma zaroven lepsie antenu a lepsiu vydrz na baterke a novy search mode. Sportdog tek 1ma az prilis vela recenzii o slabom signale, garmin prevazne funguje aj podla zlych recenzii casto su vsak chybove kusy. Najlepsie kupit s moznostou vratenia a riadne vyskusat.

Ale take male upozornenie - garmin identifikuje polohu podla gps, vhf vyuziva iba na komunikaciu, takze ide vlastne o gps lokator. Ked si ale porovnam cenu garminu a konkurencnych gps lokatorov vyzadujucich sim tak sa mi cena garminu vrati az po niekolkych rokoch - to si treba tiez zvazit.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod Max_36 » Uto 23.06.2015 13:41

lenli veľké ďakujem za pomoc :poklona: . Rozhodol som sa objednať gps garmin zo stranky elktrickych objkov sk (Vraj možem beztrestne v prípade nespokojnosti vrátiť). Ďakujem za pomoc :no:
Max_36
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Uto 23.06.2015 14:06

Max daj potom urcite vediet ako si spokojny ked to odskusas.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod Max_36 » Uto 14.07.2015 16:03

lenli dávam vedieť presne ako sme sa dohodli :) Má odskúšaný konkrétne Garmin Astro 320 DC 40. VRelé díky za pomoooc pri výbere. Pobehaali sme zatiaľ Malú a Veľkú Fatru a zatiaľ úplne bezproblémovo. Maximálna spokojnosť. Objednali sme presne z tej stránky elektrobojkov sk a takisto spokojnosť. Proste supeer. Snáď nám to vydrží.
Max_36
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: GPS pre psa

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 16.07.2015 17:33

Co je lepsie - Kippy alebo Tractive? Vie niekto porovnat?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: GPS pre psa

Poslaťod 8_PaNdY_8 » Pia 24.07.2015 17:21

Kippy je určite top a za tú cenu super. Je bezproblémový a baterku nabíjame len raz za 16 dní. Sledujem cez smartphone a vyhovuje mi to. Rozhodol som sa preň kvôli baterke, rozmerom a cene. Kamarát používa Tractive a dobíja častejšie aj keď po prekročení nastavenej zóny vysiela upozornenie. Musíš si určite čo je pre Teba podstatnejšie. Mňa dostal aj dizajn a veľkosť Kippyho takže za mňa Kippy :yes:
8_PaNdY_8
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Sob 25.07.2015 20:58

8_PaNdY_8 píše:Kippy je určite top a za tú cenu super. Je bezproblémový a baterku nabíjame len raz za 16 dní. Sledujem cez smartphone a vyhovuje mi to. Rozhodol som sa preň kvôli baterke, rozmerom a cene. Kamarát používa Tractive a dobíja častejšie aj keď po prekročení nastavenej zóny vysiela upozornenie. Musíš si určite čo je pre Teba podstatnejšie. Mňa dostal aj dizajn a veľkosť Kippyho takže za mňa Kippy :yes:


A robili ste uz testy aky ma Kippy signal napriklad v lese kde proste nie je uplny vyhlad na oblohu a ako rychlo sa napoji ak sa dostane mimo zonu mobilnej siete? Tu by ma fakt zaujimali skusenosti z praxe lebo podla recenzii z netu sa ludia stazovali na dost velku nepresnost/odchylku a zly signal Kippy.

Co sa tyka tractive tak musim potvrdit, ze baterka nic moc - cca kazde 4 dni nabijame. Esteze pekne posle spravu, ze sa chce nabit :ha:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod guruguru » Ned 30.08.2015 10:52

my sme tiež rozmýšlali, ktorý GPS obojok bude najvhodnejší a nakoniec sme tiež zakončili pri Kippy. Fakt ma presvedčila dlhotrvajúca baterka. V lese sme nemali veľký problém ,ale zasa musím uznať, že do veľkej hĺbky nechodíme, takže verím, že môžu byť nepresnosti, no s vypadávaním signálu sme problém nemali :smile:
guruguru
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: GPS pre psa

Poslaťod pigie » Ned 30.08.2015 12:13

A ja som rada, ze som nic nekupila, lebo uz strach, zeby sa mi pes stratil v lese, nemam :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Uto 27.09.2016 16:20

Update Tractive znizil ceny gps o 50%
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

GPS obojok pre psy

Poslaťod Daska » Uto 29.08.2017 8:07

Žijeme pod lesom. Mam 3 psy, vsetky uz niekolko rokov. Prvy rok po prestahovani pod ten les vsetko ok, chodili sme na dlhe turistiky aj prechadzky, psy sa drzali pri mne. V poslednom case mi zacali utekat na stale dlhsie vzdialenosti odo mna, a v poslednom case sa stratia uplne na par hodin, a potom sa same vratia domov. Mali sme jedno super vychadzkove miesto,niekolko kilometrov dlha hradza, z jednej strany obrovska hradza, z druhej siroky potok, takze nemali kam ujst. Naposledy vsak preplavali potom a za nim su polia a luky a boli prec az do tmy, potom sa vratili na miesto,kade usli. To uz som si myslela, ze je s nimi amen. Odvtedy chodime iba na voditku, ale po tolkych rokoch, co su zvyknute byt na volno, mi to pride pre nich krute.
Chcela by som im kupit GPS obojky, aby som v pripade, ze by usli,mala prehlad, kde su.
je ich vsak siroke mnozstvo, neviem sa v tom zorientovat. Stačí mi tento za 60 eur???

https://www.alza.sk/tractive-gps-tracker-pre-domacich-milacikov-d2418101.htm
https://www.alza.sk/tractive-gps-tracke ... 418101.htm

vydrží ? nesklame?

našla som aj nejaké aj za 600 eur, predpokladám, že tie budú úplne super, ale pri mojom bežnom rozpočte a sume x3 (pre každého psa) by som sa rada zmestila do nejakej prijateľnej cenovej hladiny.

Ďakujem Vám za akékoľvek rady a skúsenosti, možno aj k tomu samotnému utekaniu, nielen gps.

Daska
Daska
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Štv 31.08.2017 23:08

Daska, tractive som tu viac krat popisovala - ja som spokojna, takze ano staci ten za 60, dokonca tractive ho priamo predava za 49,99 https://tractive-gps-shop.com/eu_en/gps ... acker.html

K tej cene si vsak musis pripocitat poplatky za prevadzku, co v pripade tractivu je cca 3,75 Eura mesacne, vyhodnejsie je platba na 2 roky - tu je prehlad: https://tractive.com/en/plans/

Co sa tyka utekania na to je tu ina tema. Ale pokial pes nema privolanie tak ho nepustam. S viacerymi psami to ale budes mat tazsie - my sme chodili do 3 rokov na stopovacke a cvicili (moj zdrhal za zverou a my jej tu mame) az kym som mu nedoverovala.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod pigie » Pia 01.09.2017 6:05

Daska, psovi, co uteka nedavam GPS obojok, ale znova ucim privolanie a nepustam z voditka. Si predstav, co vsetko sa moze stat, ked tvoja svorka niekoho stretne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy