Loptičky

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Loptičky

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 14:43

Vybrat spravnu loptu je (minimalne pre vyberaveho hovika) cela veda, takze by som rada vacsi prieskum trhu.

Ako velku loptu pre ako velkeho psa pouzivate?
Aky material sa vam najviac osvedcil?
So snurkou ci bez?

U nas zatial najviac boduje starmark zelena (duta gumena) - akurat M je moc velka (9.5cm) a nezmesti sa mi do vrecka ani psovi do papule, a potom o level nizsie je starmark zlta (penova, 7cm).
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Loptičky

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 14:46

najmilovanejsia a najoblubenejsia, majuca prednost pred vsetkymi moznymi aj nemoznymi loptami, co mame odskusane,

http://www.e-dogshop.sk/produkt.php?product=julius-k-9-242blk-vcvikova-lopta-s-pevnm-lankom
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Loptičky

Poslaťod Margita » Uto 26.01.2016 14:50

dost uspech ma tato
http://www.psickaren.sk/kategoria/hrack ... omer-8-cm/
A napchat do nej latexovu lopticku piskajucu
inak ja som uz vystriedala hraciek neurekom,a zaujima mna ze pre aku cielovu skupinu su tie hracky urcene,mam cca 10kg psa a teda zivotnost je fakt minimalna,jaaaaaaaj este piskajuci pesek od wer ma uspech :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Loptičky

Poslaťod Margita » Uto 26.01.2016 14:52

a este dobre este konkretizovat ci to ma vydavat nejaky zvuk,ci az tak narocny nie je :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Loptičky

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 14:57


To vyzera rovnako ako gappay lopta ( http://www.gappay.cz/poslusnost/balonky ... -cm-prum-6 )

Margit - skor som myslela take lopty ktore vezme do papule cele, a nie pesky a ine veci - lopty idu najdalej hodit :smile:
Piskanie ho nejak extra nerajcuje, mali sme piskaciu kacicku ale ze by sa za tym siel potrhat viac nez za normalnou hrackou, to nie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Loptičky

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 15:02

to je tak silno individualne, nie? niekto cvici s loptou bez snurky, niekto s... niekto na makku, niekto na tvrdu.. :nwm:
ja osobne pouzivam na bezne cvicenie taku, co dala kellee link - akurat je to daka ina znacka, ale netusim, ci dogtech, ci bende, ci co. ale rozhodne ma lepsiu snurku ako gappayka napriklad - ta mi vobec nevyhovuje. a mam aj velku, aj strednu, vzdy plne. asi ta mensia (stredna) sa mu viac lubi. inak mam asi minimalne 10 lopt vsetkych moznych znaciek (teda, vylucne kynologickych - ziadne trixie apod)
v lete na plavanie pouzivam tu starmark zltu. teraz som mu z prce kupila taku velku rogz piskaciu ragby - ta ho strasne bavi, lebo aj tak halabala skace a to on nemusi ziadne bezsnurkove typu tenisova. a aj s futbalkou obcas cvicim. s peskom. s motorkou. s kamenmi. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Loptičky

Poslaťod vavrena » Uto 26.01.2016 15:05

Ale kvalitatívne tá od julius k9 nie je rovnaká ako gappay, skúšali sme. Asi hodinu sme skúšali :joint:

U nás jednoznačne gappayky. Nič iné nevydržalo.
Ešte by vydržali možno chuckitky, ale tie sú duté, a Yaska by to v kuse žužlala jak žuvačku, lezie mi to na nervy. Ale je pravda, že som chuckit (medium a glow) nešetrila, a nie je na nich ani škrabanec. A Yasina sestra Jeta ich žužle v kuse a držia sa.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Loptičky

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 15:08

to fakt? ja presne naopak. :nwm: cupliky na gappayke sa mi skor vydrali a za dalsie - ta snurka je nepouzitelna, neuveritelne reze ruky. kedysi boli len a len gappayky, teraz ju uz nechcem ani za nic. :ha: a navyse - ta, co mam ja (co mi pride rovnaka ako k9) aj plava na vode, neponori sa.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Loptičky

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 15:20

wer - jasne ze individualne. Ale moze byt ze o nejakom materiale / vyrobcovi ani neviem a zrovna by sa nam mohol hodit :yes:

wer píše:ta snurka je nepouzitelna, neuveritelne reze ruky

Tak taketo problemy nemam, Fido taha slabsie nez 3mesacne stena, a pocula som uz ze to je plemenny znak :haha:
U nas gappay nechuti, tvrde fuj, donesie ale moc ju v papuli nechce. A teda aj smrdi - takze, tie k9 ci to co mas ty wer je teda ten isty material, ci iny?

Maju chuckit lopty otvor na snurku? Makke zuvacie to je presne co potrebujem :yes:

A podotazka, kolko lopt ste vyskusali kym ste nasli tu pravu?
Mne zrovna prisla tusim osma, a to nie preto ze by nieco znicil :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Loptičky

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 15:25

gappay maju ale aj makke - nielen tvrde. to len tak btw.

ta druha je ina materialovo - mne pride proste prijemnejsia po vsetkych strankach - aj ta guma (teraz citam, ze to je kaucuk..), aj ta snurka. :yes: a tiez maju roznej tvrdosti, ja ale pouzivam len tu plnu, tvrdu.

a paxovi je jedno, aka lopta na snurke, takze z tohto hladiska ja nemusim riesit. len tak si dokupujem, ked mam pocit, ze potrebujem daku novu, alebo ked chcem daco vyskusat. ale tak ja to zas neprehanam, netreba ani.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Loptičky

Poslaťod pigie » Uto 26.01.2016 15:31

Hugo uzul cokolvek a absolutne neriesil. Hlavne, ze sa to dalo narvat do papule. A to mu ostalo aj doteraz. Ja mam normalne paniku z lopticiek Fryovch doma, on to je schopny prehltnut, lebo s loptou sa v papuli hra. Najviac ho ale bavia lopty pruzne, co kladu nejaky odpor, ale daju sa pozvachtlat. Nie dute ani tvrde. Ich ma doma tiez velmi vela - ale teda ja som zbierala len plavajuce. CO sa hodilo a zostalo na dne mne moc napomocne nebolo, az pri uceni potapania :haha: Ale to prislo neskor.
Fry co najmensia a co najmaksia... Aj material zavazi. Mne sa velmi pozdavaju chuck it (ano, su tam dierky na snurku), len pre Frya su velke a pre Huga zase male :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Loptičky

Poslaťod clupko » Uto 26.01.2016 15:37

ja som zatial nenasla loptu, co by psa nebavila :lol:
momentalne najviac pouzivame a cvicime na starmark zlte penove. som tomu moc nechcela verit, ale fakt vela vydrzia. horsie sa hadzu, lebo su lahucke, ale mne to staci - nepotrebujem daleko hadzat. http://www.kynologickepotreby.sk/zbozi/ ... 30-cm.html
pride mi to na psie zuby setrnejsie nez tie uplne tvrde plne gumove lopty ako gappay, kedze sa s nim aj natahujem. ci je to jedno? lebo ked tu loptu drzi v hube, ma ju zapretu za prednymi zubami, a tak mam furt pocit, ze to musi byt strasny tlak na tie zuby. minule sme sa takto natahovali o taku malu pneumatiku na snure, a normalne si zodral dasna ci co :oo: a to bolo par sekund.

z dalsich velmi oblubenych (aj ked ako som hovorila, lopty maju u nas vsetky uspech): piskacie tenisaky squeakair, derava gumena lopta (do nej nacpem aj piskaci tenisak, to odtial nevie vybrat a tenisak aspon vydrzi dlhsie piskat), a plysova velka gulata hlava darth vadera :heh:

wer, aka rugby lopta?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Loptičky

Poslaťod majjuna25 » Uto 26.01.2016 15:39

Moja Ruby je loptičkový závislák, miluje každú jednu loptičku, miluje aj zvyšky zo zničených loptičiek... a je jedno, či tvrdá, mäkká, aký materiál, veľkosť... :lol: :pac:

Každopádne i ja i ona sme si v poslednej dobe absolútne zamilovali tieto loptičky: JW Hol-ee Roller

http://www.plnamiska.sk/kategoria/hrack ... ee-roller/

:aaa: je úplne dokonalá!! Mäkká, ale veľmi odolná (Ruby má veľmi silný zákus aj ťah a drží parádne už polroka :lol: ); ľahká, neničí jej zuby (narozdiel od tenisákov a tvrdých loptičiek) , nehrozí, že by ju v zápale hry prehltla, je super skladná/prenosná vo vaku, ľahko sa umýva, môžem jej ju kopať, hádzať aj sa s ňou preťahovať :jupi:
Pre australáčku mám veľkosť tuším 15cm, ak sa nemýlim - ideál :smile:
Momentálne naša úplne TOP loptička, ťaháme ju prakticky všade :aaa:

Potom máme ešte túto: http://www.plnamiska.sk/kategoria/hrack ... ol-ee-cuz/ - je tiež super, pískacia - píska úplne jemnúčko, lahoda pre uši :lol: Aj tá je super, ale na prechádzky beriem najradšej JW Hol-ee Roller :smile:

Inak rada používam loptičky na šnúrke: využívam ich čiastočne ako vodítko, Ruby sa zakusne a pekne ide :lol:
Z nich najlepšie mi vychádzajú gappay-ácke loptičky, neničia sa tak ako iné :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Loptičky

Poslaťod wer » Uto 26.01.2016 15:45

u nas henta derava nula bodov... on ma rad nieco v hube - a hento je len diera proste - nic. :joint:

clupko, tak kong, pardon: http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_ ... cky/189014
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Loptičky

Poslaťod majjuna25 » Uto 26.01.2016 15:49

wer píše:u nas henta derava nula bodov... on ma rad nieco v hube - a hento je len diera proste - nic. :joint:



Ruby je už štrbavá a má od tenisákov desne zničené zuby, takže ona rada diery :lol: rada si ju len tak hodí na zub a behá s ňou, aj keď jej ju nehádžem :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Potreby pre psy