Chladiaca podložka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Chladiaca podložka

Poslaťod Frankie » Uto 03.07.2012 8:29

Ahojte,

nikde na fore som tuto temu nenasla (ak nahodou existuje, tak sa ospravedlnujem). Kedze sa nam vonku moc radikalne oteplilo, tak stale hladam sposob ako schladit nase mopslikovske babatko, aby sme predisli prehriatiu. Na nete som nasla chladiace podlozky a chladiace vesticky:
http://www.superpes.sk/product/chladiac ... vena-3015/
http://www.superpes.sk/product/chladiac ... vena-2976/
Nemate niekto nahodou skusenosti s tymito produktami? Zaujali ma hlavne tie podlozky, kedze v bytee mame cely den dost teplo, takze by to pre Shelbynku mohla byt celkom ulava. Len sa bojim, aby neprechladla, ked bude lezat na tom studenom. :ua:


vdaka :smile:
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod irwin » Uto 03.07.2012 8:32

inak aj ja by som rada vedela ako ste s takymito vecickami spokojní... lebo aj ked mam vyžlu ktora by mala v pohode znasat teploty tak mam dosť ked Irwina vidim pachtit a celeho nespokojneho ci von alebo v dome- už ho prikryvam mokrym uterakom aby sa skludnil... takže odporučate???
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Uto 03.07.2012 8:33

Mame dve chladiace podlozky coolmedics. Pouzivame. Psovi to hadzem cez hlavu hlavne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Frankie » Uto 03.07.2012 8:45

Pigie, zvyknu na tom hafani aj lezat, alebo ich tym len prikryvas? Nemas nahodou skusenosti s tymi prechladnutiami? Lebo som pocula, ze udajne fenky su na to haklivejsie, tak sa bojim aby nam drobcek neprechladol. Ale zas nevidim moc ine riesenie na tieto horuce dne. Vzdy jej davame aj mokry uterak, ked sme v praci, tak jej ho polozime pod postel a ked sme s doma tak ju donho balime a striekame ju rozprasovacom, ale nemam pocit, ze by to bolo dostatocne schladzovanie :ua:
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Uto 03.07.2012 8:49

Tak pozri co mam za psa... Jemu lezanie na tom myslim ze vobec nepomaha. Musim mu to narvat medzi nohy, aby mal aky taky kontakt. A to dlho teda nevydrzi. Ale ked prikryjem hlavu, tak drzi - takze tam asi chlad citi a robi mu fajn...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Renata » Uto 03.07.2012 8:56

my pouzivame tieto
http://www.pettowel.nl/index.php?item=c ... 13&lang=NL
vyborna vec pre psiska a aj mne na celo, ked idem zdechnut :lol: vacsinou to psiciam davam na chrbat, takze lezia na zemi a prikryjem im psa, dlho vydrzi a ked strcim pod uterak ruku, tak tam ma fajne, tak akurat, ani zimu, ani teplo. minuly rok nam to v tatrach "zachranilo zivot" psiskam som to narvala pod postroje a slapali, vsetci si sice mysleli, ze som uplne sibnuta, ked obliekam psicka v stostupnovom teple, ale baby to chvalabohu ochladilo, inak by sme zdechli.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod lucik » Uto 03.07.2012 9:32

my používame tiež Pet-Towel - v aute na tom ležia, doma im to dávam na krk a chrbát (a sebe tiež!) a najnovšie som jeden zavesila potkanom do klietky a tie si tam chladia guľky úplne nadšene..
Psy sa vraj majú ochladzovať hlavne na zátylku, majú tam nejaké tie nervové zakončenia, ktoré sa majú chladiť (voda, chladné uteráky a tak).. Pet-Towel je fajn, lebo chladí dlhšie na rozdiel od mokrého uteráku normálneho a navyše má aj teda pridanú hodnotu - úžasne rýchlo saje tekutiny, takže psiská keď sa vykúpu, tak hneď suším labradorke líca, pod krkom a na zadku - líca a krk preto, lebo sa jej zvykli robiť hotspoty (zapareniny) a zadok kvôli tomu, aby jej nezachladol nerv a nemala mŕtvy chvost.

Ale tú chladiacu podložku som tiež objednala, hlavne preto, lebo Pet-Towely treba namáčať a na cestách autom a tréningoch je to nepraktické.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Uto 03.07.2012 11:36

Lucik - obavam sa, ze ak si objednavala len kvoli tomu, ze netreba namacat, tak je to zle. Podla mna treba vsetky tieto veci namacat...
Moju podlozku musim namocit tiez, akurat tam je gel, ktory sa napije a teda vydrzi viac ako trebars uterak...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Uto 03.07.2012 11:46

Ja by som sa skor zaujimala o toto http://www.rk-sport.sk/autochladnicky-c ... eez-pack-l
Ked sme mali vysoku teplotu, vet na nas vytiahol nieco podobne, vytahoval z mraznicky - balili sme to do uteraka a obkladali tym telo psa (pod neho i na neho ako lezal).... Ale v tom nasom bola na 100% nezavadna voda. Chcela by som take zohnat, ale bohuzial nikde som na to nenarazila... Neviete o niecom takom? To chladi neporovnatelne viac ako ktorekolvek z tychto "chladiacich deciek" - a to mam teda skusenosti.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo


Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Uto 03.07.2012 12:24

NIe, nieco take ako som davala vyssie to bolo - hlavne nasa velkost - zmestili sa na neho 2 zhora a 2 zdola. Ja len nemam dobry pocit z gelu. Ked mi to pes prederavi pazurmi nahodou, aby z toho vytiekla len voda by som rada...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Dana D » Uto 03.07.2012 12:28

Si sa mala spýtať veterinára odkiaľ to má :lol:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Uto 03.07.2012 12:37

V stvrtok zistim - ale malo to americky nazov... Asi u neho objednam :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod lucik » Str 04.07.2012 13:30

pigie, nemyslela som, že netreba namáčať, ale nie tak často.. píšu, že vydrží chladivé 5 dní, no aj keby len jeden, vždy je to lepšie ako uterák, ktorý treba namáčať tak raz za dve hodky minimálne..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Str 04.07.2012 13:32

Aha - no dufam, ze to je pravda. Nas gel vydrzi tak pol dna ak su horucavy... Kym je vlhky, chladi. Ale teda 5 dni ani nahodou nevydrzi. Den ked je v chladku mozno....
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Ďalší

Späť na Potreby pre psy