Klietky, prepravky, petboxy...

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Klietky, prepravky, petboxy...

Poslaťod Jack » Uto 08.01.2008 17:28

používate niekto klietky ?? či už na výstavy alebo výchovu. Aké rozmery by ste mi poradili keď to chcem pre bígla ? ( kohutik- max 42) Čítal som veľmi pekné články o tom a veľmi ma to oslovilo .

Články:

http://cendy.popko.sk/main.php?m=ourbreed&l=sk
http://www.efauna.sk/pes/klec/index.php

Toto je moje najzvláštnejšie zistenie, že pes má rád súkromie svojej búdy, alebo klietky, alebo akéhokoľvek priestoru, ktorý vyhradíte len pre neho. Nikdy, naozaj nikdy som svojho psa nedávala do klietky za trest. Pravý opak, vždy trochu granúl vhodených do klietky urobilo z klietky čarovné miesto oddychu a pohody. Dnes je to úplne super. Má dve svoje klietky. Jednu doma na spanie a druhú v aute na prevážanie. S radostným očakávaním skočí do klietky v aute vediac že panička zase niečo vymyslela, a ide sa niečo diať. A večer, keď už sme všetci dosť unavení, na moje povzbudenie odchádzame spolu spať. Ja do svojej postele a ona do svojej klietky (vždy tam má čerstvú vodu). Ráno jej klietku otvorím a je na jej uvážení či ma beží rýchlo privítať, alebo sa ešte chvíľočku v klietke vyvaľuje, vediac, že mi ráno ešte chvíľu potrvá kým zavelím odchod.

Zdroj: http://www.bigl.sk
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Klietky

Poslaťod schnauzee » Uto 08.01.2008 19:35

Povodne som planovala kupit klietku, ale ked mali na stranke vypredaj petboxov (http://dualx.sk/pet-boxy.php), kupila som ten, ale ucel to ma ten isty. Teraz ho beriem aj na vystavu. Zatial ho mal feri rozlozeny len doma, ale velmi rad si tam chodi lahnut, ma to ako budu, kde ma svoj pokoj, ak mu tam nespia macky :lol: Podla mna je to fajn vec, aj na vystavy, spravi to svoje pre psa. Staci sa prejst popri kruhoch a vidiet, ze psiky si spokojne spinkaju v klietkach.
S rozmerom na bigla ti asi nepomozem, ale skus ho poerat a podla toho vybrat. Vyber tak, aby si tam pes mohol pohodlne lahnut.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Klietky

Poslaťod Lenďa » Uto 08.01.2008 23:16

Pouzivame klietku asi 10 rokov. Na vystave do nej natlacime vsetky tasky, misky a ostatne potrebne haraburdy, hore dame stolicky a nic nemusime tahat v rukach :smile: Kedze mame male psy, sluzi aj ako ochrana pred velkymi, ktore by im mohli ublizit.
Pri kupe si treba zvazit, co bude pre teba a tvojho psa praktickejsie: klietka ci petbox. Kamoska, ktora nema auto si kupila petbox, ktory sa zbali do ruksaciku na chrbat. Este sa jej tam zmestia aj nejake potrebne drobnosti.
Klietku radsej vascsiu, nech sa tam zmestia aspon 2 biglici :smile:
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Klietky

Poslaťod Ulfheiðr » Str 09.01.2008 9:21

ak by mala klietka slúžiť ako akási búda v bye, tak by som zrejme cez ňu prehodila, aspoň z časti, deku. Inak to moc útulné nebude. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Klietky

Poslaťod kikula22 » Str 09.01.2008 15:57

Nam by sa ta klietka zisla do bytu (kedze bubo uz roztrhal dalsiu karimatku) ale neviem ci to nebude stiesneny priestor ked bude velky
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Klietky

Poslaťod Amaguk » Str 09.01.2008 16:20

je ich viacero velkosti a bigl zase nie je nejaky obrovsky pes :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Klietky

Poslaťod Jack » Str 09.01.2008 16:30

Nejakú som si vyhliadol :

http://www.mojmilacik.sk/klietka-na-transport-pozinkovana

Vankúš tento (žltý):

http://www.mojmilacik.sk/vankus-plysovy-motiv-tlapiek


Neviem sa orientovať v tomto:

rozmery: 63 x 48 x 57 cm (len 1 dvierka)

Výška klietky je 57 cm ??? To by mi stačilo
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Klietky

Poslaťod schnauzee » Str 09.01.2008 16:39

rozmery sa udavaju - dlzka x sirka x vyska, takze 57 je vyska :no:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Klietky

Poslaťod Tatiana » Str 09.01.2008 20:20

dobra vec klietka ,ja mam klietku v obyvacke,Ajka je v nej ak idem niekde na dlhsie,tak na dve hodinky a cez noc,kvoli zverincu aby sa nechcela pohrat s morcatkami bez dozoru,na vystavy mame pre Ajku petbox a pre bulicku Dasu plastovu prepravku,ta by petbox poprehanala cez kruh,rozmery pre stredne plemeno petbox a extra large prepravka,mestia sa tam aj dvaja psi,kup radsej vacsiu aspon bude mat pohodlicko ked tam das vankusiky alebo deky,a cez vrch prehod podsitu deku,mi mame klietku ako dekor
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Klietky

Poslaťod Jack » Str 09.01.2008 20:26

Tatiana píše:kup radsej vacsiu aspon bude mat pohodlicko ked tam das vankusiky alebo deky,


Práve toto je v tom článku :ha:

A ešte jednu radu, neurobte chybu ako ja - kúpil som klietku o jedno číslo väčšiu ako odporúčajú ich predajcovia. Vtedy som podľahol sebaklamu, že ..." predsa havkovi doprajeme viac pohodlia, na tom predsa nebudem šetriť "... Nuž, klietka je zbytočne veliká na spanie a aj tak príliš malá na pohyb. Dany v nej aj tak iba leží a ja sa akurát viac narobím,keď ju skladám a vláčim z alebo do auta ... Verte odporúčaniam predajcov.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Klietky

Poslaťod Tatiana » Str 09.01.2008 20:59

no ak ju bude pouzivat aj na prepravu tak radsej petbox,ten vsak vydrzi zaobchadzanie iba mierneho havina,je vsak skladnejsi a nie tazky,a do bytu klietocku :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Klietky

Poslaťod Jack » Str 09.01.2008 21:01

Hlavne to chcem na naučenie čistoty. čítal som že keď používali klitku pes im nič nedohrýzol
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Klietky

Poslaťod Tatiana » Str 09.01.2008 21:27

neviem ci mam super sucku,ale nikdy nic neposkodila v byte/neratam vykuchanych plysakov co ma na hranie/ani v klietke nedovadzala nic ,ja som ju ucila tak ze som ju dala vyvencit,a sup do klietky samozrejme nie na dlho,take stendo potrebuje castejsie,vzdy ma cistu deku v pelesteku,mam styri pre istotu,rychlo si zvykla ze do pelesteka sa necika,to sa robi vonku,potom som cas predlzovala a vobec jej to nevadi ze tam je poviem do ""chlievika a uz sa nesie,myslim ze klietka velmi pomoze udrzat u psa zafixovane ze vnutri nesmie robit kopky ,spoji si to doohromady,pre neho to je priestor kde nesmie nic bez dovolenia nicit,da sa to,mam vyhodu ze som sa jej mohla venovat cely den a pozorovat ako sa chova ,vzdy uz v naznaku povel alebo zakaz je najucinnejsi
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Klietky

Poslaťod Priscilla » Str 09.01.2008 21:50

Teda, neviem, či mám ja super psy, ale ani jeden v byte v podstate nič nezničil a čistotu pochopili obe za 1 a pol dňa (pár nehôd sa síce spočiatku stalo, ale po treťom mesiaci už vobec nič) a ani som nepotrebovala žiadnu klietku. :lol:

Na výstavy a iné psie akcie sa inak chystám kúpiť petbox. Radšej by som klietku, ale to by sa dalo možno tak keby bolo auto. Neviem si predstaviť, že budem ničo také veľké a neskladné vláčiť autobusmi a vlakmi. Spolu s dvoma psami... :smile:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Klietky

Poslaťod Amaguk » Str 09.01.2008 21:54

vyhody klietky v byte clovek pochopi naozaj az vtedy, ked ma doma destruktora, ktory je schopny dostat sa k netusenym veciach na netusenych miestach :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Potreby pre psy