Postroj

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Postroj

Poslaťod hriva » Str 22.09.2021 13:01

Non stop line je dobrý pevný postroj, vydrží naozaj veľa, mám ho 7 rokov a stále slúži.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Postroj

Poslaťod straka17 » Str 22.09.2021 13:44

Šusta má o signáloch cez obojok celý seminár inak
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Postroj

Poslaťod elfinka » Str 22.09.2021 15:20

Zalezi aj od prostredia kde sa pohybuju, ja uz tiez nedavam psom von obojky. Tych par zatiahnuti mi do postroja nevadi a ked chcem aby netahali idu pod povelom.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Postroj

Poslaťod Slausa » Str 22.09.2021 15:33

A pise sa, ze pes ma 12 rokov, co by som sa uprimne pr riadnom sklbnuti bala, ze si nieco poondie v krku
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Postroj

Poslaťod AndreaT » Uto 09.11.2021 11:40

Tak som sa chcela spýtať na ten protiťahací postroj ( lebo mi bol doporučený) , ale čítam, že je to naprd. Tak by som sa chcela poradiť, že čo je najlepšie. Neťahá nejako extra, už sa učíme aj chôdzu pri nohe, ale teda asi ide do puberty a poťahuje sem tam, alebo sa šklbne za niečim. Ja nieže by som si ho nevedela korigovať, len môj problém spočíva v mojich rukách, hlavne pravej. Mám karpálny tunel a mám to už v dosť zlom štádiu (veľké bolesti). Tak by som potrebovala niečo na fyzickú prevahu v týchto krušných pubertálnych časoch.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Postroj

Poslaťod straka17 » Uto 09.11.2021 11:46

Haltina za mňa
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Postroj

Poslaťod Vikiki22 » Uto 09.11.2021 13:43

Protiťahací postroj určite nie. Čo ja poznám, tak sa na tom psy naučia tak či tak ťahať. Asi fakt tá haltina...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Postroj

Poslaťod Lindchen » Uto 09.11.2021 14:14

Ťahať sa dá na všetkom. Mackie by mohla hovoriť, ako sa ťahalo na haltine. :heh: Nasadením pomôcky to nekončí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Postroj

Poslaťod hriva » Uto 09.11.2021 14:21

Áno, naučí sa aj na haltine, zaprie sa hlavou a ide… len ho na tom ľahšie korigujes
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Postroj

Poslaťod Nisus » Uto 09.11.2021 17:02

Ja by som nešla ani do halti ani do protiťahacieho, zo zdravotného hľadiska.
Edit: ja Oliverovi ani obojok nedávam keď viem, že je tam možnosť toho, že v danej situácii bude ťahať. Obojok má len vtedy, keď viem, že bude celý čas pod kontrolou pri mne. Inak ide na postroj.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Postroj

Poslaťod clupko » Uto 09.11.2021 17:09

ale na postroji sa mu bude lepsie tahat, takze ked je problem, ze Andrejku boli ruka a neudrzi ho, a nie je este nauceny netahat, tak mu v tom treba nejak mechanicky zabranit.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Postroj

Poslaťod Nisus » Uto 09.11.2021 17:14

Ja chápem, preto som to nemyslela ako radu, čo robiť (as som to mala napísať, ospravedlňujem sa). Pretože každá žijeme v iných podmienkach.
Ja som ho teda mala ako šteňa buď na dlhej šnúre, ktorú si ťahal za sebou (tj akoby bol navoľno), alebo som proste "trpela" ťahanie na flexine. A medzitým som trénovala "heel" (tréning na prácu) a "pomaly" (mestské fungovanie, kedy nevyžadujem pozornosť a nalepenie na nohe, len voľné nenapnuté vodítko)

Edit: dodám, že som trpela ťahanie na flexine na postroji.
Naposledy upravil Nisus dňa Uto 09.11.2021 19:02, celkovo upravené 1
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Postroj

Poslaťod straka17 » Uto 09.11.2021 18:00

Hm a hypoteticky, utrpí krčná chrbtica (predpokladám?) toľko z jednorázového ťahania, šklbnutia, ktoré haltina "fixne" na začiatku, že sa to neoplatí? Jasné, ak pes stále ťahá tak tam si to odserie asi všetko, ale mám na mysli vyslovene tréning ešte často neťahajúceho psa
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Postroj

Poslaťod AndreaT » Uto 09.11.2021 22:26

Ďakujem za rady a postrehy. On neťahá v jednom kuse, ale teda občas potiahne. Mal 6 mesiacov, ale zase ma 30 kg.Yo, ruka je v dosť zlom stave :ua: Inac ja mam stahovaciu šnúrku a teda pomáha. Len sa mu to niekedy veľmi sťahuje, tak musím stále kontrolovať a mu to aj povoľujem. A tiež ho mávam na stopovacke " na volno" lebo veľmi sa nevzdaluje a je aj od psov odvolatelny. Som rozmýšľala nad halti, ale cez papulu by sa mu to nepacilo :ach:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Postroj

Poslaťod Slausa » Uto 09.11.2021 22:30

tak aj na to treba naucit, nie len zalozit a ideme, hlavne ked take veci riesi. A mat na dvojitom, ale to asi vies
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy