Postroj

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Postroj

Poslaťod wer » Štv 23.07.2020 10:39

uz je na case, aby som si konecne zadovazila postroj na tahanie - uz asi neporastie. a pozeram, ze zero ma daky novy - cross dc? mate niekto? predtym som mala faster, ale rozmyslam, ze by som skusila tento teraz. v com je rozdiel pri pouziti..? okrem toho pozeram, ze faster aj ten najvacsi je pre mojho maleho NO akysi uzky na krku... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Postroj

Poslaťod Sunny » Štv 23.07.2020 10:49

Záleží čo bude ťahať a akú má stavbu tela. Faster nemá problém, ani ak ťah smeruje viac dohora a nebude nikde nič odstávať + sa nepretáča. Cross je klasický X-postroj, rozkladá ťah aj na chrbát, ale pri ťahu dohora bude odstávať a bez skúšania by som si takýto X postroj netrúfala kupovať (viac popruhov - vačšia šanca, že niečo niekde nebude sedieť).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroj

Poslaťod wer » Štv 23.07.2020 10:51

na beh to potrebujem. a chvilkami v lese na turach. bike neplanujem nejak. a hej, ten klasicky tazny, tomu som sa vyhybala, lebo to vidim, ze to by asi NO nesedelo. tak ostanem pri fasteri, dik.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Postroj

Poslaťod Sunny » Štv 23.07.2020 10:58

Tie X-back sedia najlepšie na tie severanské postavy psov. Ja teda mám aj na ESPčka teraz, značku Eurohusky, ktorá je vyslovene pre pleskáče a mať veľký záprah behám v nich. Ale k tej kolobke to nie je ono, mám psa "skalára", úzkeho s hlbokým hrudníkom, takže budem meniť za faster.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroj

Poslaťod wer » Štv 23.07.2020 11:03

no moj je taky podsadity skor, siroky hrudnik, hrubsi krk... Paxovi ten faster celkom sedel, aj ked mal vyrobeny daky kratky.. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Postroj

Poslaťod Sunny » Štv 23.07.2020 11:29

Tak jemu by ten X-back sediet teoreticky mohol, ale fakt by som to radsej niekde vyskusala. Keby si nahodou mala cestu, v Brne maju sklad holky z MushGo (majú aj eshop), da sa tam objednat a vyskusat - maju vsetky znacky a fakt sa vyznaju.
P.S. U Zera pozor, pre zahraničie má iné ceny než pre ČR a neviem, jak to má so Slovenskom, či rovnako ako ČR, alebo drahšie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroj

Poslaťod clupko » Štv 23.07.2020 11:31

podla mna zbehni na nejaku akciu, kde bude mushgo, a tam ti aj poradia, aj vyskusas niekolko roznych naraz na psovi, v com sa mu bude najlepsie tahat.
nam okrem nonstop freemotion odporucali aj eurohusky aj zero dc, lenze tam sme mali problem s obliekanim, takze mame freemotion.

edit: sunny ma predbehla :lol: toto by bolo najlepsie riesenie, ked nevies, co mu bude sediet.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Postroj

Poslaťod wer » Štv 23.07.2020 11:34

kde by som sa ja dostala niekam takto... :ha: to nehrozi. ja ratam, ze mi spravia na mieru proste. :angel:
inak ceny sa nejak dost zvysili, podla mna pred tymi 10 rokmi :lol: stal polovicu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Postroj

Poslaťod Sunny » Štv 23.07.2020 12:04

Mas SS.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroj

Poslaťod Elis » Štv 23.07.2020 14:18

Sunny píše: U Zera pozor, pre zahraničie má iné ceny než pre ČR


Offtopic: wer, nabizim protisluzbu :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Postroj

Poslaťod terbie » Pon 17.08.2020 10:03

Zdravím, mohli by ste mi poradiť bezpečný a komfortný postroj na prechádzky, príp. občasný jogging so psom? Ide o veľké plemeno, takže materiál musí byť veľmi pevný. Ďakujem vopred :lol:
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Postroj

Poslaťod Sunny » Pon 17.08.2020 10:24

Čokolvek z týchto:
https://eshop.mushgo.cz/vodici-a-tazne-kratke-postroje/
Za mňa top je Short od Zera, prípadne Soft od Manmatu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroj

Poslaťod clupko » Pon 17.08.2020 14:06

mali sme zero short, ale pouzivali sme ho len kratko (vyrastol z neho). jedina nevyhoda pre mna bola, ze ked bol pes zapnuty na voditku a nebol predo mnou, tak sa ten postroj vselijak divne krutil. je fakt sity na to, aby bol pes pred tebou.

potom manmat soft universal - tam mi trochu vadilo, ze tie pasy nie su pripevnene k tym pozdlznym castiam, takze sa to pretacalo. ale mozno to zmenili a uz to je pripevnene, neviem.

dalej hurtta dazzle - osobne nemam co vytknut, akurat ze nie je vhodny na valanie v piesku, lebo sa to dostane do podsivky a potom uz len cakat, az to povypadava :lol: inak drzi uz roky, a rucka je tam niekedy velmi prakticka. ale kamoska s ovela mensim psom mala problem, ze jej takmer vsetky plastove casti rychlo rupli - mozno vadny kus, neviem.

teraz mame nonstop line a tu uz vobec nemam co vytknut. rozne moznosti pripnutia voditka/znamky, dobre ho vidiet, kvalita spracovania vyborna, asi ako vsetky nonstop vyrobky. rychlo schne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Postroj

Poslaťod hriva » Uto 18.08.2020 17:56

Aj ja mám non stop a som veľmi spokojná.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Postroj

Poslaťod Slausa » Uto 18.08.2020 18:24

Tiez nonstop, ale krpatej ktovie ako nesedi. Resp donho nema predok hrudnika. A na krku ho ma dost vysoko, ale vacsi by jej uz bol velky. Ale zasa sa vobec neotaca do boku ani ked sa taha mimo prec.

Btw, nechcem aby to vyznelo ako reklama ale na alze sa da zohnat sem tam za ovela menej ako inde, ako rozbaleny. Ja som moj za 28.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy