Náhubok

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Náhubok

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.05.2023 22:29

Vidis to je tiez pravda. Moji maju brzdu aj povel. On nema vobec nic. Jedine ak tak jeho majitela. Rukavice si hadzem do zoznamu. Podla mna ruky spalim na hocicom :D
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Náhubok

Poslaťod Slausa » Pon 08.05.2023 22:42

Rataj s tym, ze ten pes nevie nic a k zivotu ta vlastne nepotrebuje a bude sa podla toho spravat. Dobrym slovom ho, minimalne na zaciatku nezabrzdis.

Niektore voditka rezu viac a niektore menej, mne sa velke psy dryali dobre na tych klasickych farebnych tocenych, plocha paska je smrt a boli :D
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Náhubok

Poslaťod pigie » Uto 09.05.2023 4:18

Cim kratsie a sirsie voditko, tym ovladatelnejsi pes :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náhubok

Poslaťod Ulf » Uto 09.05.2023 11:54

Ja to mám naopak. Na guľatom mám malú plochu na "pricvaknutie" vodítka v dlani. Široká páska je pre mňa top. A nie je páska ako páska, záleží najmä od okrajov, niektoré režú, iné nie. Najlepšie som vždy vedela udržať psa tak, ako sa držia opraty na koňa. Vodítko mi prichádza medzi malíčkom a prsteníkom do dlane a vychádza medzi ukazovákom a palcom von. Vtedy mám najlepší stisk a udržala som tak všeličo aj len v jednej ruke. Ak ma vodítko spálilo, vždy to bolo pre to, že som ho len obyčajne zovrela v dlani. Stopovačka nie je zlá, ale naozaj treba neustále doberať a povoľovať, aby to mal človek pripravené na akciu, inak ak sa to plandá všelikde po okolí, nedajbože to má pes pod pazuchou (či komplet medzi nohami), tak ovládateľnosť psa je mizivá na tom. Nevraviac o tom, že ak máš nejakého psa od ktorého očakávaš že by po tebe mohol vybehnúť, tak chytať ho za laby, aby si ho vymotávala so stopovačky je úplne sci-fi.
Osobne by som si na prvé pokusy vyrobila vodítko z materiálu čo ti padne do ruky v dĺžke 3m, tam to máš ešte pod kontrolou čo do dĺžky, ale aj vieš dať psovi osobný priestor. Ak sa oťukáte, tak veľkú silnú flexinu, to sa nikde nemotá, je stále napnutá a stopku stlačíš v okamihu. :no:
Košík klasický kovový a široký pevne zatiahnutý nesťahovací obojok s tvrdého materiálu - ideálne tvrdý kožený. S tým vieš psovi na krk najlepšie priviesť nejaké komunikačné signály. Mäkké obojky čo sa na psovi tvarujú jak žuvačka sú k ničomu v tomto prípade. Pes ten obojok musí na sebe "cítiť".
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Náhubok

Poslaťod straka17 » Uto 09.05.2023 12:21

Mám to tak jak ulf, deformácia od koní, furt tak psa držím :lol: Inak so stopovačkou ako takou by sa malo manipulovať minimálne. Väčšinou sa aj tak sama uvoľní popod tie nohy a ak ju rovno zapneš pomedzi nohy zospodu akoby na hrudníku tak nemusíš s ničím manipulovať aj z hľadiska bezpečnosti. Mne napríklad zapnutá na chrbte vždy skĺzla na jednu stranu a krivila psa.
Ja som bola veľký odporca flexítok a presne takto som si ju nakoniec kúpila, akurát že tam práve prichádzam o nejaké dávanie signálov cez obojok. Šusta má ohľadom vodítok a signálov na krku pekný seminár :smile: Jeho časť je aj na uložto
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Náhubok

Poslaťod Ulf » Uto 09.05.2023 12:32

No inak hej, flexi samo že ruší signály. Preto by som na začiatok zvolila tie +/- 3 metre vodítka, ktoré dokáže voľne prevísať (ale tú dĺžku mám plne pod kontrolou) a pes jasne rozozná koniec vodítka a moje signály od doby keď sa "nič nedeje". To je dĺžka vodítka s ktorou mám osobne veľmi dobrú skúsenosť a najradšej som ho pri Viggovi používala v meste.
Flexi je už ok keď som psom viac menej komunikujem slovne a keď viem, že napriek tomu, že pes má na krku neustále ťah, tak dokáže rešpektovať koniec vodítka. Hej, flexi by som zaradila na level II, určite nie na začiatok.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Náhubok

Poslaťod Slausa » Uto 09.05.2023 12:51

3-4m sú ideál. Tiež som na ňom nosila Suru kým nemala rozum

Mne je to okrúhle príjemné do ruky, ale nie každé okrúhle je. Čo strážim toho holanďáka, na ňom má baba to strašne populárne Tamer voditko a to je hrozné, to je ako držať psa na teťazi od píly a to je 25kg prcek čo to neberie vážne
A ploché tiež kus od kusu. Klasická stopovačková páska, placatý PP popruh dosť bolí. Ale mäkký "chlpatý " dvojvrstvý popruh od rogz či koho je jak vata, na tom udržím aj vola.
Ešte si chvália aj celosoftshell ale to som v ruke nemala, neviem súdiť
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Náhubok

Poslaťod clupko » Uto 09.05.2023 13:03

za mna tiez tie 3 metre su akurat dlzka, aj ma pes prilezitost skumat okolie, aj je pod kontrolou.
co sa tyka materialu voditka, tak tie lanove (z lezeckych lan) ani makke textilne ma zatial nikdy nespalili.
makkym textilnym myslim toto https://www.decathlon.sk/p/2425-95015_j ... ierny.html - su aj kratsie verzie v psacich obchodoch, ale toto je lacnejsie. odcvaknes si.
a nahubok klasicky kovovy, tipni cca ktore plemeno jeho huba pripomina, oni tie nahubky byvvaju oznacene podla plemien.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Náhubok

Poslaťod hewča » Uto 09.05.2023 13:42

ulf, straka- viete mi prosim odfotit ten uchop voditka, co ste spominali vyssie?

skusala som podla ulfinho popisu, ale nemam pocit, ze to je to, co to ma byt :lol:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Náhubok

Poslaťod pigie » Uto 09.05.2023 13:44

A ja to tak robim bez toho, zeby som vedela ako sa vodia kone :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náhubok

Poslaťod Ulf » Uto 09.05.2023 14:05

Takto. (model su kluce od roboty :heh: )Offtopic: edit: kks ta ruka vypada jak mrtvola z Dunaja, fuj :aaa:
Prílohy
20230509_150215.jpg
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Náhubok

Poslaťod MisheliQ » Uto 09.05.2023 14:14

Diky zeny, ze ste to tu tak rozviedli a rozprudili debatu k tomu :yes: :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Náhubok

Poslaťod Elis » Uto 09.05.2023 22:07

straka17 píše:Ja som bola veľký odporca flexítok a presne takto som si ju nakoniec kúpila, akurát že tam práve prichádzam o nejaké dávanie signálov cez obojok. Šusta má ohľadom vodítok a signálov na krku pekný seminár Jeho časť je aj na uložto


aneb kdyz se potka teorie a praxe :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Potreby pre psy