[B] Michelle Paverová: Kronika temného dávnoveku I.- VI.

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Brat Vlk

Poslaťod Federika » Pon 05.01.2009 19:57

Jasne, dostanes to skoro v kazdom knihkupectve. Ale malo by sa ti to pacit. Je to zaujimave.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Brat Vlk

Poslaťod dia76 » Uto 06.01.2009 9:54

super, pôjdem sa teda zajtra pozrieť do kníhkupectva a určite si kúpim..ak sa mi bude páčiť, tak následne kúpim všetky diely :smile:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Brat Vlk

Poslaťod Federika » Uto 06.01.2009 13:58

Daj potom vediet, ako sa ti pacia.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Brat Vlk

Poslaťod Aris » Uto 06.01.2009 19:41

Už mám prečítaného Krivoprísažníka. Je to fakt super. Normálne túžim žiť v tých časoch. Mňa by to bavilo :hi:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Brat Vlk

Poslaťod Federika » Uto 06.01.2009 19:55

Vies, ze niekedy mam aj ja taky pocit? Ale to sa nam len zda, lebo asi si vsetko zhanat sami a uz v takom veku robit vsetko a prezit v zime v lese, bez tepleho vykureneho domu, to neviem. Ale podanim Michelle Paverovej to ma svoje caro. Vie to dobre napisat.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Brat Vlk

Poslaťod Aris » Uto 06.01.2009 20:38

To jo, ale práve v tom je to čaro. Neísť do obchodu, ale ušiť si samy. A ten vzduch tam musel byť super. A to ticho....... Len vlčie zavýjanie a iné zvuky zvierat. Len neviem ako by som pri svojej pažravosti nechala Dar ochrancovi klanu :hi:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Brat Vlk

Poslaťod Federika » Str 07.01.2009 10:36

No, ja by som asi mala problem s masom, lebo mne je luto zvierat a ja jem len kuracinu dobrovolne ( v skole aj ine, ale s velkym odporom ). Ale aspon zili ludia zdravsie a nezrali hamburgre a neumeli do telky cely den. A mali stale co robit. Ale zavidim im, ze mohli zit v prirode a mat k nej taky pekny vztah.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Brat Vlk

Poslaťod dia76 » Str 07.01.2009 12:46

určite by taký život bol náročnejší..a hlavne my, civilizovaní ľudia, zvyknutí na to, že nám všelijaké stroje a prístroje uľahčujú život a že stačí skočiť do obchodu a kúpiť si...bolo by to ťažké..aspoň spočiatku.
ale myslím, že by sme si zvykli. Mne osobne by sa taký život veľmi páčil. Určite by stál za to. Zbožňujem prírodu a môcť byť s ňou zžitá, bol by to super pocit.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Brat Vlk

Poslaťod Federika » Str 07.01.2009 13:23

Hej, ale podla mna by nam trvalo roky, kym by sme si zvykli byt v zime vonku, to by som bola asi vkuse chora alebo minimalne s nadchou, ale zase by bolo fakt super chodit si po lese kedy chces, spoznavat zvierata. Clovek si casom zvykne na vsetko, len vsetko by bolo lahsie s rodinou, lebo sama by som asi nesla zit do lesa.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Brat Vlk

Poslaťod Aris » Str 07.01.2009 18:44

Vieš a ono práve možno preto je to také aké je. Diéty, vegetariány a pod. A kedysi ludia jedli čo im prišlo pod ruky. Boli alergie? Nie. Boli dáke rakoviny? Áno, ale nie tak rozšírené. Ja si myslím, že by som si zvykla. Žit v mieri. Zo zvieratami, s prírodou. Ano zabila by som živého tvora, ale nie pre to aké má pekné parohy a akú ja budem mať trofej. Ale preto aby som sa najedla. A možno mňa zabije medved aby sa najedol. To by sa páčilo. Nechcem to tak blbo povedať, ale ked takto nežijeme nemá nás čo preriediť
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Brat Vlk

Poslaťod dia76 » Štv 08.01.2009 14:01

sama by som nešla do lesa ani ja..po prvé, bála by som sa a po druhé, predsa som si už zvykla na istý štandard. Ale vedela by som si predstaviť žiť život na farme..niekde pri lese, v chalúpke, s množstvom zveri..každé ráno by ma prišla navštíviť srnka :smile: idylické? možno..ale páčilo by sa mi to..

myslím, že to najhoršie čo sa mohlo ľuďom a zemeguli stať je to, že sme sa príliš zcivilizovali..príroda má niečo do seba..
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Brat Vlk

Poslaťod Aris » Štv 08.01.2009 19:11

Offtopic: Ja sa v lese nikdy nebojím. Ani ked sa 10m odo mňa zastavil obrovský diviak a kukal na mňa :joint: Ja už mám vybrané miesto kde budem bývať. Je to cca 3km od dediny sú to kopanice býva tam len jeden človek(!!!) má ČSV, má CHS, ale už nechová a kone. A nik mu tam nenadáva. Autom to trvá asi 10min. do dediny. Cez dvor mu chodia srnky, za domom má diviakov. Ked ho niekto príde otravovať utečie s krikom "Vlllllllllllk". No neni to raj na zemi?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Brat Vlk

Poslaťod dia76 » Pia 09.01.2009 10:28

závidím tomu človeku..presne takto si predstavujem ideálny život..
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Brat Vlk

Poslaťod Federika » Uto 27.01.2009 20:08

Uz som precitala Pozieraca dusi. :aaa: Cistila som morcatam a poslednu kapitolu som citala v kupelni, ani som nevycistila kym som to neprecitala. Sesru ma nasrala. Musela Torakovi vytetovat znamenie pozieracov dusi? :plac:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Brat Vlk

Poslaťod Aris » Sob 31.01.2009 17:32

Vieš aký bude s toho prúser :plac: ?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra