[K] Ján Danko, Slávka Flešárová: Anatómia psa

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 18.07.2009 13:34

Hm... Tak si ju asi nekúpim. :lol: V Tescu sa mi dostala táto knižka do rúk a celkom ma sklamala. Nie je zlá, ale na veterinu málo a je tam kopa reklám na psie krmivo... Nič moc. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod mirik » Str 22.07.2009 15:18

mne sa pacila ja som si ju kupila a uz som sa zahryzla a citam mne sa pozdava po obsahovej stranke. a nebyt tych reklam kniha by asi nevznikla. dost velke strany a maly font cize obsiahnute je tam asi vsetko. mne sa paci :smile:
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod A.N.E.T.A » Štv 13.08.2009 10:00

Ja som si ju tiež všimla u nás v kláštore majú aj knihy tak tam ju mali. Moc som ju nelistovala a tak som si ani nevšimla reklamy na RC iba ak na prednej strane sponzori: Royal Canin a Pharmacopola, všimla som si že dam je niečo aj o výžive. Viete mi niekto povedať presnejšie o tej výžive??? čo tam v skutku vlastne popísali. :ua:

Whoever may think that no one but your dog knows that the center of the universe. (Pam Brown)
A.N.E.T.A
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Trstená

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod mirik » Pia 14.08.2009 13:52

o vyzive tu nevidim nic je tu skor popisane o traveni a anatomia.a za kazdou kapitolou sa k danej teme vztahuje nejake speci krmivo od rc napr pri zuboch je dental za oblickami je renal a urinary a pod
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod margot » Uto 25.08.2009 6:33

Dostala som knižku pred pár dňami na narodeniny a pre mňa ako kynológa laika bažiaceho po čomkoľvek čo sa týka veteriny je fajn.
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 25.08.2009 12:37

mirik píše:o vyzive tu nevidim nic je tu skor popisane o traveni a anatomia.a za kazdou kapitolou sa k danej teme vztahuje nejake speci krmivo od rc napr pri zuboch je dental za oblickami je renal a urinary a pod

Presne tie reklamy sa mi v tej knihe nepáčia. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Millie » Sob 29.08.2009 22:25

:smile: Ja som knizku kupovala hned ako vysla :) umelecky moc pekne spracovana. Paci sa mi :) Ale tak ja sa netajim, ze som na anatomicke veci. Reklamy je tam fakt vela. Objednavala osm ju cez jedno knihkupectvo a pamatam si z ked prisla, tak ma sklamala hlavne svojim formatom (poctom stran) no a ta Royal prirucka vo vnutri to bola porazka :aaa:
Vynimajuc tieto faktory, aj tak si myslim, ze stoji za to si ju objednat. Tie obrazky su vazne neodolatelne. Kniha je prehladna a popisy hodne polopatisticke. Nehovoriac o tom, ze podobny material asi len tak niekde nezozeniete.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Millie » Sob 29.08.2009 22:35

Inak o vyzive tam nieje pisane nic moc. Teda jedna sa hlavne o propagandu. Inak je tam: rast kosti u steniatok - nutricne poziadavky, klbove a pohybove problemi - nutricne poziadavky, program dentalneho zdravia psov, L- karnitin, ochorenia mocoveho aparatu psov, sterilizacia a kastracia, priaznivy vplyv polyfenylov na endokrinny system psov, dieta pri kardiovaskulasrnych ochoreniach, antioxydanty a volne radikaly, katarakta a spomalenie jej priebehu s antioxidantmi, vyznam proteinovych hydrolyzatov, koza - atopia, potravinova alergia s koznymi alebo gastrointestinálnymi príznakmi,nadory mliecnej zlazy. No a na vsetko ma RC nejake to krmivko :heh:

Ale zas na druhej strane si myslim, ze ako info pre chovatelov je to fajn :)
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: [E] Danko, Flešárová: Anatómia psa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 24.12.2010 21:01

No, dostala som túto knihu na Vianoce. Po hlbšom preštudovaní mám tento názor:
Kniha je celkom dobrá, kresby viac-menej presné, opis dobrý. Zaujímavá je aj časť s chorobami a tak. Len mi tam vadí reklama na RC. To uberá z krásy a vážnosti knihy. Napriek tomu si myslím, že sa mi to do štúdia na VŠ kynológii celkom pomôže. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [E] Danko, Flešárová: Anatómia psa

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 27.12.2010 12:49

a tato kniha je vhodna aj pre laika :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: [E] Danko, Flešárová: Anatómia psa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 27.12.2010 12:51

Nuž, ak sa o anatómiu zaujíma aj nejaký laik, môžem len doporučiť. :jop:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod esje » Sob 07.09.2019 8:08

windy píše:Ja tu knihu mam a podla mna nic moc. Ak nie ste studentom veteriny, alebo nie ste fanatik, co potrebuje vediet, kde sa aka kost nachadza a ako sa jej nadava po latinsky, tak si ju mozete kludne odpustit. A navyse je v nej fajnova reklama na Royal Canin - na kazdej x tej strane je vlozena dvojstranka s krmivami RC. Cize s tych 152 stran je stvrtina reklama.
Navyse sa mi moc nepacia obrazky - mohli to urobit aspon trochu lepsie. Take malovane mi pridu trochu scestne.
Kazdopadne kniha u mna moc nezabodovala. A za tu sumu si viem kupit aj lepsie. Keby som ju nedostala, tak si ju urcite nekupim.


Dobrý deň,

zháňam túto knihu pre dcéru, ktorá začala študovať strednú veterinárnu školu. Súdiac podľa Vášho komentára nie ste knihou nadšená. Bolo by možné predať mi ju?
Ďakujem za odpoveď.
Juraj
esje
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: [K] Ján Danko, Slávka Flešárová: Anatómia psa

Poslaťod esje » Sob 07.09.2019 8:14

Dobrý deň,

zháňam túto knihu a ešte B.Miholova - D.Lipský anatómia a fyziológia hospodárskych zvierat +Danko - Vdoliaková anatómia mačky pre svoju dcéru, ktorá začala študovať strednú veterinárnu školu.
Ak ich ktokoľvek máte na predaj, prosím, ozvite sa mi.
Ďakujem.
Juraj
esje
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Predchádzajúci

Späť na Filmy a Literatúra