[F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod elfinka » Uto 31.01.2017 9:28

A ja to poviem aj ked si tu klepem po prstoch uz tyzden.

Presne taky isty "animal abuse" ako na tom videu sme mali pred tyzdnom doma. Sa bal Mr. chlpaty prejst okolo robotnikov po schodoch cestou domov, tak som ho proste vzala a previedla nasilu. A dokonca viackrat. Och boze, mali by mi ho zobrat asi radsej.
Sak to tam v tom videu aj komentuje... a teda, voci pracakovi s pevnou povahou by som sa nespravala inak. Jedno presvedcenie psa viac nasilu ze sa nic nedeje je casto pre vsetkych zucastnenych pohodovejsie nez saskovat okolo s klikrom 3 dni.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod wer » Uto 31.01.2017 9:42

ja sa nevyjadrujem k tomu. :no: to by som este prezrela. ale k tomu, ze ten pes sa tam topi pre zabavu ludi. preco? naco? je to potrebne? mne to pride uchylne. nie je to potrebne pre zvysovanie sebavedomia toho konkrétneho zvierata, toboz do bezneho zivota, ani pre pracu, ani pre nic. len aby sa ludia pobavili a poslzili na umelom pribehu. ja osobne tam chut ist uz nemam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod clupko » Uto 31.01.2017 10:15

topi sa pre zabavu ludi? ... a ja ze najvacsi problem toho videa je to nasilne presviedcanie, aby vliezol do vody. vsak to potopenie, po prestrihu, je evidentne nehoda a okamzite ho tam ratuju minimalne dvaja ludia. ano, mohla byt plytsia voda, aby sa potopit nemohol, ale to by ani neplaval. nemam pocit, zeby sa na tom 3sekundovom potopeni niekto zabaval. vsak to nie je, ze pes sa tam topi a ludia okolo stoja a smeju sa - TO by bolo uchylne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod wer » Uto 31.01.2017 10:35

hadam je logicke, ze sa pes bude topit v takom vire - preco ho tam hadzat? skocil tam dobrovolne a nahodou sa potopil? nie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod clupko » Uto 31.01.2017 10:39

tak to sa mozme len dohadovat. prestrih tam bol evidentny, a teda peta tvrdi ze ho tam hodili a oni tvrdia, ze skocil dobrovolne :nwm: kazdopadne by som veeeelmi pochybovala, ze sa potopil na zaklade nejakeho planu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod elfinka » Uto 31.01.2017 10:45

Ty si asi necitala to vysvetlenie? Mu teda verim viac nez niekomu co vytiahne tesne pred premierou rok a kus stare video naskladane na co najhorsie vyzerajuci efekt.
1. tie dve sceny nesli po sebe, nebolo tam ziadne "hodili psa do viru a on sa kvoli tomu hentak zacal topit"
2. pes mal kade plavat menej virivou cestou v tej vode, ktoru ale samozrejme neni vidno lebo je skryta za vlnami v tom pohlade z ktoreho sa toci.

Ostatne videa z natacania okolo tohto vraj zverejnia potom, co to cele presetria.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod wer » Uto 31.01.2017 10:46

no ved a na to som zareagovala, ze preco teda na svoju obhajobu nezverejnia to video cele. ako tam radostne skace do tej rozburenej vody. tot vse.
a inak netvrdim, ze topenie bolo v plane, ale ze to je logicke, ze sa bude topit, ked ho smaria do rozburenej vody.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod moschino » Uto 31.01.2017 10:50

Offtopic: možno tam skákal dobrovoľne, potom sa nechtiac začal topiť a už tak skákať odmietal. Videá mohli mať aj zamenené poradie. Bohvie, ako to bolo celé
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod wer » Uto 31.01.2017 10:58

elfinka píše:Ostatne videa z natacania okolo tohto vraj zverejnia potom, co to cele presetria.


preco..? nedava to logiku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod Moniak » Uto 31.01.2017 11:54

sustu na nich :dedo:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod majjuna25 » Uto 31.01.2017 12:31

Offtopic:
Shel-chan píše: sustu na nich :dedo:

Moniak píše:sustu na nich :dedo:


Prečo všetci v súvislosti so Šustom dávate tam tých trasľavých deduškov o paličke :lol: :haha: ?
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod Shel-chan » Uto 31.01.2017 14:16

ten dedo som ja, stará ufrflana večne nespokojná :dedo: nie Šusta :superman:

ja predpokladám, že tá scéna bude celá vo filme :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod Haleth » Uto 31.01.2017 15:06

Tak tento film mi veľa nehovorí, ale fakt ma nasrdilo to video s ovčiakom. Jedna vec je, že je to pracovný pes, ďalšia, že v dnešnej dobe technických vymožeností fakt nemuseli nechať psa topiť :ach: Ďalšia vec, že tomu psovi by sa asi po fyzickej stránke nič nestalo, predpokladám, že majú toto dobre zabezpečené. Ale aj tak...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod Moniak » Uto 31.01.2017 16:39

neviem :lol: proste mi tam ten hromziaci nespokojny dedko pasuje, ale to nie, ze to je susta :lol:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Psia duša - A Dog's Purpose (2017)

Poslaťod Slausa » Uto 31.01.2017 16:39

Oficiálne stanovisko k zverejnenému videozáznamu z nakrúcania filmu Psia duša
Od začiatku ako bolo video uverejnené, prípad sledujeme. Tiež sme boli nemilo prekvapení z toho, čo sme videli a v žiadnom prípade to neospravedlňujeme ani nezľahčujeme. Každý deň čítame množstvo zahraničných článkov, ktoré sa prípadu venujú a sme v kontakte so spoločnosťou, ktorá uvádza film na Slovensku.
Video z natáčania malo vzniknúť niekedy v roku 2015. Prečo niekto čakal 15 mesiacov a zverejnil ho až teraz? Prečo nekonal okamžite na mieste a zároveň nekontaktoval príslušné orgány? Video vypustil a zverejnil tesne pred premiérou. Navyše zverejnený videozáznam bol upravený a účelovo zostrihaný, sú v ňom spojené dva rôzne zábery a scény. Najprv vidíme psa, ktorý je pobádaný vstúpiť do bazéna proti svojej vôli. V druhej časti už len vidíme ako sa na chvíľu ponorí. Táto upravená verzia vyvoláva pocit, že pes bol do vody hodený a nakoniec potopený.
Podľa vyjadrení zástupcov filmovej spoločnosti, trénera a organizácie, ktorá psa poskytla, pes Hercules miluje plávanie. Do filmu bol vybraný práve pre jeho vzťah a lásku k vode. Trénoval niekoľko mesiacov, aby sa mohol natáčania zúčastniť. Scéna sa natáčala mnoho dní, do vody vždy skákal s radosťou. Po mnohých vydarených pokusov tejto scény sa zmenila strana vstupu do bazéna. A práve preto nechcel spolupracovať s trénerom a odmietal ísť do vody, chcel z miesta odísť. Po menej ako minúte presviedčania od trénera bolo natáčanie zastavené. Neskôr pokračovalo z pôvodného miesta a Hercules bol šťastný a skočil do vody bez problémov. V ďalšej scéne a zábere Hercules sám vstúpi do bazéna zo svojho pôvodného miesta a počas plávania ho prúd zanesie bližšie k stene bazéna, na krátko sa ponorí. Pripravený potápač a tréner mu okamžite pomôžu. Hercules vyjde z vody, otrasie sa, vrtí chvostom a behá okolo bazéna.
Pri natáčaní filmov so zvieratami musí každé štúdiou v Spojených štátoch amerických získať certifikát od organizácie The American Humane Association (AHA). Musí dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia a protokoly a zabezpečiť etické a bezpečné prostredie pre zvieratá. Pri každej scéne musí byť poverený pracovník z AHA, ktorá je zodpovedná za ochranu, bezpečnosť a pohodu zvierat počas celého natáčania filmu. Pracovník je vyškolený a má právo a povinnosť zasiahnuť a okamžite zastaviť nakrúcanie ak by dochádzalo k týraniu alebo poškodzovaniu zvieraťa. V podstate je to zvierací advokát a ochranár, ktorý by svojou odbornosťou mal vedieť posúdiť, kde je hranica pri ktorej treba zakročiť. Mal konať aj v týchto prípadoch a on je za to zodpovedný. Nie štúdio, ani producent či režisér. Veríme, že zo strany filmárov bolo dodržané všetko, čo bolo ich povinnosťou pri natáčaní filmu, kde sú zvierací herci a, že to s ochranou zvierat myslia úprimne. Sám producent filmu je dlhoročný aktivista v boji za práva zvierat. Napriek tomu sa môže stať, že dochádza k nepredvídateľným okolnostiam a ak došlo k porušeniu práv zvierat, musia byť vyvodené dôsledky. V tomto čase prebieha vyšetrovanie a v prípade, že došlo k pochybeniu, bude zodpovedný človek určite potrestaný.
V posledných dňoch sa dokonca objavili zostrihané zábery, kde pre zvýšenie dramatickosti celého prípadu a v duchu bulvárnych senzácií niekto použil scény, ktoré síce sú z uvedeného filmu, ale podľa predstaviteľov filmovej spoločnosti sú výsledkom počítačovej animácie a nie scénou s reálnym psom. Scény, ktoré by boli pre zvieratá nebezpečné, boli nahradené práve takýmto trikovým spôsobom... Ide o kľúčovú scénu kde pes Bailey ako nemecký ovčiak (v reálnych scénach ho hrá práve psík Hercules) zachraňuje ľudský život skokom z mosta.
Film Psia duša je krásny, dojemný príbeh o tom, aké puto môže vzniknúť medzi človekom a psom. Je to možnosť ako ukázať širokej verejnosti správne hodnoty a podporiť adopcie. Bolo by nefér bojkotovať film pre incident, ktorý ešte nebol vyšetrený. Ak aj došlo k akémukoľvek pochybeniu, nech je potrestaný zodpovedný pracovník a nie celý film, ktorý má obrovské poslanie. Poslanie o zmysle života. Môže ovplyvniť mnoho generácií aj deti, ukázať im správny smer a vybudovať vzťah k zvieratám a ich ochrane.



z FB
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra