[K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod majjuna25 » Uto 28.03.2017 10:51

Elis píše:
majjuna25 píše:
pro me jen -jakykoliv pokyn, vycvik v me nepritomnosti -není spolehlivy. v pripade zdravi -uz vůbec ne. a tohle -ze diky naskoceni se ji seknou zada -to bych proste vůbec neuvazovala, ze to pujde výcvikem eliminovat, takovehle riziko.
vždy jen oddeleni v me nepritomnosti na 100% ...


Ibaže ja vôbec nehovorím o neprítomnosti, ale o prítomnosti. On to robí v mojej prítomnosti, kľudne na dosah mojej ruky, tesne pri mne...Počas mojej neprítomnosti sú oddelení...Aj keby mi Šusta niečo poradil, zabralo by to a môj pes by s tým prestal, aj tak budú už naveky počas mojej neprítomnosti oddeľovaní :no: nato som si už prežila s ňou príliš moc, aby som takto riskovala :prd:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod majjuna25 » Uto 28.03.2017 10:57

wer píše:a co povedal na to..? (sme v zlej teme :lol: )


nič konkrétne práve, čo by dajak pomohlo :lol: riešili sme to tesne pred koncom, vlastne už pár minút po konci a on sa ponáhľal na vlak, na ktorý som ho viezla ja, čiže som sa ani nepýtala moc, lebo som mala nervy, že nestíhame :lol: V aute sme ešte prehodili pár slov o príčinách toho správania, ale tiež len stručne. V máji idem k nemu na tábor, tak bude viac času, popýtam sa ho nato ešte :lol: dovtedy majú psy smolu a hrať sa proste nebudeme. A budem musieť odstrániť všetko, čo mi Ruby bude chcieť podať - on na ňu naskakuje i vo chvíli, keď mi ona čokoľvek prinesie (kľudne len vodítko :lol: ) a ja to chytím do ruky :lol: preňho je to dáky divný spúšťač, lebo čaká, že s Ruby sa idem hrať.. Inak ani zákazový povel nepomáha, nič. Fakt by som bola rada, keby s tým prestal a mohli sme aspoň doma fungovať normálne :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod moschino » Uto 28.03.2017 11:15

Šusta robí tábor?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava


Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod moschino » Uto 28.03.2017 11:20

prečo práve vtedy? :ua: v ten termín je toľko akcií...
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod majjuna25 » Uto 28.03.2017 11:24

Offtopic: Hej, no, tiež mám na ten termín viac zaujímavých akcií...našťastie tábor mám už od januára zaplatený :aaa:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod Elis » Uto 28.03.2017 14:59

majjuna25 píše: Inak ani zákazový povel nepomáha, nič.


kdyz ho nechas za sebou tahat voditko ( vymozeni si povelu), a kdykoliv se pokusi - zakazes a presmerujes na jiny požadavek, který odmenujes -to nefunguje?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod Moniak » Uto 28.03.2017 15:23

Offtopic: keby nas niekto chcel presunut do tej temy co hodila linda :angel: a ja by som mozno tiez napisala, ako bolo :angel:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Lindchen » Str 29.03.2017 11:04

A, už je to presunuté :jop: .

Na úvod asi toľko, že tento seminár by mal trvať celý deň alebo aj celý týždeň, lebo pri každej odpovedi na otázku vyvstane ešte ďalších 10 :heh: . Na každú otázku bolo dosť málo času a hlavne predstaviť si riešenie len v tej teoretickej rovine bolo občas aj náročnejšie. Dobre padlo aj osvieženie pamäti základov pozitívneho posilnenia, shapingu, stresového trojuholníka. Mal pekne zvládnuté prepojenie svojej teórie a riešenia konkrétnych problémov, ktoré si rozdelil do blokov, vždy podložil teoreticky a potom komentoval konkrétne prípady.
Najlepšie by fakt bolo, keby súčasťou bola aj praktická lekcia, aj keď z organizačného hľadiska je to o dosť náročnejšie - miestnosť vhodná na prezentáciu a zároveň priestor na cvičenie, to chce nejakú multifunkčnú halu (čo je zároveň aj dosť drahé, ak prirátame Šustove náklady a spol.). Ale určite by to bolo ideálne riešenie, budem nad tým uvažovať.

Výborný seminár, aj odborne aj atmosférou, mne sa strašne páčilo :hi: .
Aj sme stihli predebatovať Millana, Desenského a rámcovo dohodnúť ďalší seminár :hih: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod majjuna25 » Štv 30.03.2017 11:03

Pridávam sa, seminár bol skvelýý :aaa: Skvele vysvetlená teória a perfektné prepojenie s praxou, zaujímavé videá, cvičenia. Odniesla som si 2x A4 + 26x A5 strán poznámok :prd: Teším sa na ďalšiu akciu :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Lindchen » Str 05.04.2017 11:25

Na seminári sme sa napsledy rozprávali o možnosti urobiť výjazdový 2-dňový seminár "Se svým psem teď a tady". Vedie ho etológ a tréner zvierat RNDr. František Šusta a terapeutka a koučka Petra Jaškówová. Na akcii sa pracuje aj so psom.

Termín: koniec septembra alebo začiatok októbra 2017
Miesto: Bratislava a okolie
Cena: odhadom min. 100 eur za oba dni (nebude možné prihlásiť sa iba na jeden, dni nadväzujú)

Popis:

Přínosy absolvování workshopu:
• redukce stresu v běžném životě i ve vypjatých situacích – závody, zkoušky, setkání reaktivních psů apod.
• větší souhra a porozumění
• radost ze společného učení a sdílení
• využití společného potenciálu v tréninku i na závodech
• úspěšné dosahování nastavených cílů
• perfektní fyzický výkon s chladnou tj. klidnou hlavou

Mali by ste záujem (pýtam sa hlavne vzhľadom na cenu)?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod majjuna25 » Str 05.04.2017 11:58

Lindi, znie to skvele!! So mnou počítaj :yes: Je dobré vedieť o tom takto vopred, aspoň stíham našetriť :lol: Myslím ale, že na víkendovku nie je tá (samozrejme predbežná) cena nijak premrštená :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Lindchen » Str 05.04.2017 12:02

Nie je to víkendovka, sú to dva večery v pracovné dni, to som zabudla pripísať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod zuzkabluzka » Str 05.04.2017 16:00

A pre kolko psov je to dimenzovane?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Vikiki22 » Štv 06.04.2017 6:26

Tiež by som išla (aj vzhľadom na cenu), ale vadí mi, že to je cez týždeň. To nemám šancu. :plac:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra