Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod wasaabi » Str 07.03.2012 22:27

Adel píše:wasaabi- tak ak pojde vsetko dobre tak budem mat australskeho ovciaka :hi: A to znamena vela aktivit :lol: Takze nad tym uz teraz premyslam... Tak agility chcem robit urcite. A ostatne... sportovu kynologiu by som tiez chcela vyskusat, len pojdem pozret asi predtym na mestsky cvicak na akej je to tam urovni a tak... Obrany to len okrajovo asi, (aj ked uvidime ako nam to pojde a podla toho) skor tie obedience ma zaujimaju... No a viem si predstavit vela aktivit co by som so psom robila, vyskusam vsetko co sa bude dat :smile: A zaujal ma aj DD, takze to ked budu zas nejake seminare... Mozno nejake trekkingy obcas, frisbee tak rekreacne... Proste vsetko co sa ponukne :lol:
P.S. dik za link :smile: aj ked moc tam k tej sportovke nemaju... chodite tam niekto?


fuha , mnoho aktivit... chcelo by to trochen zuzit a venovat sa aktivne napr. dvom... lebo obedience je aj o presnosti a pod.. to treba podla mna dobre natrenovat ako aj agility, tam sa podla mna dost vylieta a za odmenu mu mozes hadzat tanier alebo tak... sportovu kynologiu ked chces robit, tam su stopy, poslusnost a obrana a tu by som ti nejak neodporucala... uroven na mestskom cvicaku je v tejto dobe momentalne taka "rodinna", ti co to beru vaznejsie chodievaju na Lapas, ja tam chodievam cez tyzden si potrenovat ... a tuto nedelu 11.3 cvicak nebude, lebo mame clensku schodzu,ja len ak by si sa chcela prist pozriet :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Str 07.03.2012 23:07

Ja som nemyslela ze vsetky tieto aktivity by som robila, iba ze by som ich chcela vyskusat a z nich si potom vybrat :no: asi to budem tak robit, ze k tym agilitam vyberat- bud obedience, DD, alebo potom o tej sportovke porozmyslam... a na tom Lapasi sa teda trenuje sportovka a obedience?

wasaabi píše:
Adel píše:

sportovu kynologiu ked chces robit, tam su stopy, poslusnost a obrana a tu by som ti nejak neodporucala...

to myslis celkovo sportovu kynologiu by si tam neodporucala alebo oba obrany? A kedy tam chodis cez tyzden? Mozno by som sa vedela zariadit aby som uz teraz niekedy prisla pozret :smile:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Haleth » Štv 08.03.2012 13:39

Offtopic: Adel a prečo chceš vlastne robiť športovku ? Len tak sa pýtam, pretože stopy sa väčšinou cvičia sporadicky, nacvičujú sa najmä doma. Obrany s austrálskym ovčiakom... No čo ja viem... Poslušnosť naraď OB.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Pia 09.03.2012 22:15

Haleth- No nahodou poznam velmi sikovnych australakov na obrany :yes: Zas nie na takej profesionalnej urovni ako napr. NO ale skor tak okrajovo. Mna to moc nelaka, ale vyskusat mozme :no:
A stopy vyzeraju zaujimavo, lenze v tomto smere som uplny laik, tak o tom si musim este pozistovat...
Haleth píše: Poslušnosť naraď OB.

???
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Haleth » Pia 09.03.2012 22:21

Offtopic: Jasné, veď rob aj obrany, ak chceš. Ja som len typ človeka, ktorý je za to, aby sa pes (ak má na to predpoklady) venoval najmä činnosti (alebo aspoň príbuzným činnostiam), na ktoré bol šľachtený.
Malo tam byť "Poslušnosť nahraď OB." Keďže poslušnosť v športovke sa v podstate rovná OB.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Pia 09.03.2012 23:02

No ved dobre, je to trocha nepriridzene... Ale co ak budu prave obrany tym co ho budu bavit? :nwm: ...

A vies co? Mas pravdu. Uz moc spekulujem :ach: :pac: A je pravda ze ta poslusnost sa da takto nahradit. Obrany ma ani moc nelakaju, tie dam uz len ako zalozny plan :smile: Ale myslim ze pri tych agilitach, DD, OB to uz ani nebude treba :lol: No suuupris takze moje plany do buducnosti sa zacinaju ucelovat :heh: Tak diiik za nazor :jop: . Takze aj tie OB sa robia na Lapasi? :aaa: :angel:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Haleth » Pia 09.03.2012 23:18

Offtopic: Pozri, ešte nemáš ani štendo, takže času na rozmýšľanie máš kopu. A keď príde štendo, môže ti celé plány pomotať :lol:
Pokiaľ viem, tak Lapáš je čisto "športovkový". A práve v športovke veľmi uznávaný.
A teraz možno budem úplne kecať, ale zdá sa mi, že žiadny cvičák v okolí (ak vôbec na Slovensku) sa nevenuje OB. Čo poznám baby, tak tie pracujú doma. Ale je tu na to téma, tam ti odporučia a poradia oveľa lepšie :yes: Ja do tohto až tak nevidím.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Pia 09.03.2012 23:37

Haleth píše:Offtopic: Pozri, ešte nemáš ani štendo, takže času na rozmýšľanie máš kopu. A keď príde štendo, môže ti celé plány pomotať :lol:

Ved ja viem, ale to je take :aaa: Uz sa tak neviem dockat ze si takeho blbosti zistujem :pac:
Aa tak sa este skusim poinformovat v OB teme... No ved to by som ani necakala ze bude cisto OB cvicak... A ved uvidime, skusim sa tam teda popytat :ahoj:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod wasaabi » Sob 10.03.2012 21:29

Haleth píše:Offtopic: Pozri, ešte nemáš ani štendo, takže času na rozmýšľanie máš kopu. A keď príde štendo, môže ti celé plány pomotať :lol:
Pokiaľ viem, tak Lapáš je čisto "športovkový". A práve v športovke veľmi uznávaný.
A teraz možno budem úplne kecať, ale zdá sa mi, že žiadny cvičák v okolí (ak vôbec na Slovensku) sa nevenuje OB. Čo poznám baby, tak tie pracujú doma. Ale je tu na to téma, tam ti odporučia a poradia oveľa lepšie :yes: Ja do tohto až tak nevidím.



Lapas sa venuje najma sportovej a sluzobnej kynologii, taktiez tam robia psovodske veci, prekazky a rozne voditka a podobne.. ale na Lapasi boli minuly rok majstrovstva v obedience, takze popytat sa ich na koho sa ma nakontaktovat nie je zle, alebo ci tam nebude nejaky tabor , kde sa bude aj tomu venovat, minuly rok na letnom tabore sa tam venovali aj tomuto :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod wasaabi » Sob 10.03.2012 21:31

Adel píše:Ja som nemyslela ze vsetky tieto aktivity by som robila, iba ze by som ich chcela vyskusat a z nich si potom vybrat :no: asi to budem tak robit, ze k tym agilitam vyberat- bud obedience, DD, alebo potom o tej sportovke porozmyslam... a na tom Lapasi sa teda trenuje sportovka a obedience?

wasaabi píše:
Adel píše:

sportovu kynologiu ked chces robit, tam su stopy, poslusnost a obrana a tu by som ti nejak neodporucala...

to myslis celkovo sportovu kynologiu by si tam neodporucala alebo oba obrany? A kedy tam chodis cez tyzden? Mozno by som sa vedela zariadit aby som uz teraz niekedy prisla pozret :smile:


teraz budem mat fofry, no ked tam pojdem, napisem ti SS :smile:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Sob 10.03.2012 22:47

wasaabi- OK :no: no suupris, tak sa tesiim :aaa: Prist sa pozriet nezaskodi :lol:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Ned 15.04.2012 21:29

Haleth- som ta dnes videla aj s Lykou na cvicaku v NR- a ty si ma tiez videla, len o tom asi nevies :lol: Tam chodis fotit? :smile:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Haleth » Uto 17.04.2012 19:34

Adel píše:Haleth- som ta dnes videla aj s Lykou na cvicaku v NR- a ty si ma tiez videla, len o tom asi nevies :lol: Tam chodis fotit? :smile:

Offtopic: Na cvičáku ? Ak myslíš agility, tak tam hej, aj o tebe viem :smile: Ale na obyčajný cvičák tam nechodím. A fotím všelikde :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod simaa » Pon 30.04.2012 17:17

ahojte kolko trva taky kurz vycviku?
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod mic » Str 02.05.2012 12:58

KK Pohranice: cvičí sa utorok, štvrtok, nedelu. Obrana po dohode s figurantom aj cez týždeň, aj doobeda. Zápisné pre nečlena na rok 50e, potom sa na výročnej schôdzi (december) predseda klubu rozhodne, či Vás vezme za člena, ak áno, potom sa platí členské na rok 35e. Ešte treba podotknúť, že figurantovi sa za každé odfigurovanie platí 2e. Každému majiteľovi a psovi sa venuje individuálna pozornosť a toľko času, koľko je potreba. Figurant je tam vždy v dňoch výcviku, prípadne, po dohode kedykoľvek. Plocha udržiavaná (ihrisko), možnosť posedenia, ustajnenia psa.

http://www.kk-pohranice.wbl.sk/

Aj na Lapáši sa cvičí utorky,štvrtky, nedele, ale nakoľko sú do leta dosť vyťažení akciami, tiež veľa cestujú, tak na pravidelnosť sa spoľahnúť nedá. Platím tam 50e ročne, jednorázový poplatok. Viac menej to funguje po tel.dohode s figurantom. Keďže figurant Martin bude dvojnásobným oteckom, myslím, že sa klasickému cvičákovaniu bude venovať čoraz menej a nemyslím, že budú ešte príjmať nejakých členov.

Toľko zatiaľ moje skúsenosti z okolia Nitry pre športovú kynológiu zameranú najmä na výcvik služobných plemien. Na iných cvičákoch som nebola, takže neviem, čo kde ako..
mic
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

PredchádzajúciĎalší

Späť na Západné Slovensko