Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod Slausa » Uto 10.11.2020 11:30

Liana, neboj, nie si sama, mam podobneho magora. Ale jej tie 2 ci 3 socializacne cvika v PK celkom pomohli. Minimalne psy za plotom na 90% ignoruje, prip iba piska alebo vrkne a nejde sa obesit
Offtopic: Viki, dik, to vyzera dobre. Asi to skusim.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod Liana » Uto 10.11.2020 11:53

Vikki dakujem za radu, super :smile:

stano, oni daju prakticku radu do bezneho zivota, ale stale je to v teoretickej rovine v tom zmysle, ze kym ma ten clovek nevidi ako to urobim a nevidi ako na to reaguje pes tak je to taka rada ako ked si to precitam tu v teme. a ja by som prave chcela nech to niekto zhodnoti, lebo ja si mozem mysliet ze reagujem dobre, ale nie.
na cvicaku je viac menej ok, sem tam vystekne po nejakom psovi ale na korekciu reaguje pekne, ukludni sa a cvicime dalej, zacne sa znova sustredit na mna. vonku je to proste amok, ktory neskonci kym ma na toho psa vyhlad. akonahle zajde za roh, v sekunde je ok. sebakontrolu sice trenujeme, ale keby sme to mali zmaknute na 100% a viem ju ukludnit v kazdej situacii tak nemam problem :lol:

Leila, ja im to praveze nevycitam, lebo oni poradia aj riesia vseobecnu ovladatelnost ale nema ten trener ako odkontrolovat ze ja to dodrziavam ked ma inokedy v inom prostredi nevidi a ani reakciu psa inak ako na cvicaku nezazije. a u nas je to este o to horsie, ze tak reaguje len so mnou. s priatelom ked je vonku tak reakcia tak o 80% miernejsia ak vobec ma nejaku zlu reakciu. cize evidentne je chyba vo mne a to by som potrebovala aby niekto videl a mozno aj porovnal moj pristup vs. pristup priatela. lebo napr. ak sme spolu obaja vonku a vedie ju on, aj tak je zla reakcia. proste staci ze tam som :au:

Slausa, dakujem, som rada ze nie som jedina :joint: ja jednoducho tohto psa nechapem vobec. dokonca mam niekedy pocit ze cim viac chodime na cvicak a medzi psov, tym je to horsie - ale takym sposobom, ze na cvicaku sa v reakciach lepsi a mimo neho naopak zhorsuje. no a teraz uz mam z nej uplne nervy, cize ja nervozna vonku, pes nervozny zo mna a uz sme sa zacyklili.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod wer » Uto 10.11.2020 13:31

A nevies sa skor dohodnut s niekym so psom a trenovat ako na cvicaku - v jeho blizkosti a proste dovtedy, kym sa neukludni? Lebo ked ten pes vzdy odide, tak ma akurat pocit, ze to ma efekt - zahana ho. Teda tipujem z popisaneho, neviem...
Inak ked ma problem niekto z mojich zverencov, tak sa dohodneme pomimo a idem s nim do terenu. Lebo prave ten kurz ma byt o praxi, nie je to sport - tj vysledok na placi...
A aj by som ti ponukla pomoc, len teda ja som velmi biedne casovo teraz. Tam odtial nerobi nikto individualky..? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod Liana » Štv 12.11.2020 18:27

Keby si náhodou mala niekedy viac času :angel:
Čo teda ja vidím ako nás najväčší problém je že sme na sídlisku a tam nemám ako to prostredie kontrolovat :ua: to aj keby som sa dohodla s niekym na stretku tak to stihneme možno 2x do týždňa ale medzitým na bežnom venceni 20 iných psov a zlá reakcia. Nateraz som ich aspoň prestala venčiť obidve naraz aby som sa mohla sústrediť lepšie len na ňu, zvýšili sme frekvenciu cvicenia poslušnosti a uvidíme ako to pôjde. Stále sa tak nejak modlím že trochu aj s vekom by sa ešte mohla ukľudniť no ale....potom si poviem hlavne nech to nie je ešte horšie :ha:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod wer » Štv 12.11.2020 18:40

No to sidlisko je problem... Mozes na tom pracovat, potom zas niekto vyleti z vytahu, spoza rohu, pribehne na kontakt a si tam, kde si bola... ono by si potrebovala pracovat v takej vzdialenosti, kde je schopna sa sustredit. Ze vnima psov, ale nie je este pretocena. Lebo.akonahle sa to preklopi do distresu,uz nic nenaucis... no a to tazko na tom.sidlisku, ked to je cele nekontrolovatelne. Ja som to videla napr na tom mojom predoslom psovi - vyrastal na sidlisku, v kuse niekto po nom skakal a on mal nervy. Na stare kolena sme sa prestahovali do kludu na dedinu, psov stretavali par a to tiez len pohodovych a ked sa raz za cas objavil vyryvac, uz neriesil, bol v klude, nesiel hned do vyvrtky. Tento okoloiducich psov vobec nepovazuje za hrozbu, tak neriesi. Na cvicaku je v drive, tam je to horsie :ha: :pac:
Ono uprimne ani neviem, ci by som ti dokazala pomoct.. :ua: Skus toho Sustu, prip dake Cesky riesili problemovych psov..? Tusim aj odtialto niekto bol u nich..? Elfinka nie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod Slausa » Štv 12.11.2020 19:28

Offtopic: Suri bola na začiatku OK, ale stačilo pár volne pohodených pribiehačov a koniec... Ako včera pizda s jazvecom 'nič nespravi' a pes na druhej strane sidliska. Keby som chcela byť vážne hnusná tak suru nechám nech ho natrie na chodník

Hoci musím je pochváliť, lepší sa to (klop klop klop) . Je to trochu hore dolu, lepšie a horšie, najviac jej vadia ploche držky a psy na voditku viac ako psy na flexine/na voľno, ale väčšinou sa to zaobíde len tahanim a piskanim. Najhoršie sú samovražedné zajace po celom sídlisku, to keď vyletí tak amen tma. A on debo vybehne 3 metre pred psom
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod wer » Štv 12.11.2020 19:47

A este jedna vec. Treba pracovat na tej ovladatelnosti, to je zaklad. Postupne stazovat a vyzadovat v narocnejsich prostrediach (nielen na cvicaku), az sa dostat vyslovene ku psom. Ked to tak zjednodusene poviem - ak pes plni napr odlozenie, tak, logicky, nemoze vyletiet po psovi... psa by som davala pod povel a vyzadovala jeho plnenie. V podstate neriesit vypady proti psom, ale riesit neplnenie povelov... ale jasne, nemozem povi nakladat viac, ako pozna, plati vyssie napisane o uceni v distrese, takze postupne. Ono ten cvicak na take naucenie je top - to je taky prvy krok, potom to treba preniest do bezneho zivota. Najskor latku znizit a postupne stazovat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod pigie » Štv 12.11.2020 20:08

Wer presne opisala moj postup pri prechadzani okolo psov. Neriesim psov, riesim, ze nerobi co hovorim. Ked sa pozabudnem, moja chyba :ha: Inak keby si chcela potrenovat, tak Lyo v pohode maleho psa zvlada, hlavne uvrieskanych. To ma doma, je nauceny na takeho reagovat okamzite :haha: Ale tak lepsi sa, u neho mam v podstate problem uz len so vzdialenostou, ktora zavisi silno od velkosti psa a jeho nalady :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod elfinka » Štv 12.11.2020 20:49

Na reaktivcov sa zameriava psí škola Koira z Ostravy. Ja som bola len na ich teoretickej prednáške, chcela som aj na nejakú praktickú vikendovku ale nakoniec než som našla voľnú začalo mi byť jedno že mám reaktivca :heh:
A nevyriesili sme to 100% doteraz a ani už nevyriešim, moc energie na to. A presne, človek sa snaží a potom nejaký kretén má furt jazvečíka navoľno ktorý za nami beží 50 metrov najezeny vrciaci vždy keď vidí Fida :pac: radšej som so psom robila iné veci než furt dookola riešiť reaktivitu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod pigie » Štv 12.11.2020 21:01

Ja nemam nastastie reaktivca. S mojim jazvecik za patami nic nespravi, dokonca ani nieco vacsie :heh: Moj je len blb nauceny robit bububu, co je za nim, ho moc nezaujima :haha: Tak my to mame jednoduchsie, staci trochu pohrkat, nech sa spamata :haha: Ale ja tak riesim dookola Frya... ubijajuce... Inak wami poznam osobne, z cias kedy chodila normalne do prace a dufala ze raz sa bude venovat psom :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod wer » Štv 12.11.2020 21:07

Wami? Ta bola tu na df? Mi to znie povedome.. holandak..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dobrý cvičieteľ (SR, ČR)

Poslaťod pigie » Štv 12.11.2020 21:16

Aj tu sa asi mihla. Ale ja ju poznam zo skorsich casov. Pre mna bude navzdy spojena so skorovlkmi, ako im hovorila, aj ked teraz ma kopu holandakov a drobotinu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúci

Späť na Výcvikové strediská