Tréningová videoporadňa

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod moschino » Štv 12.07.2018 21:37

Offtopic: ja som pres par dnami objednala takyto zvoncek z ebay-u, ze ho naucim zvonit :lol:

Nerobis zvycajne prilis dlhe treningy? Niekedy staci len ta minuta a dost. Na dalsiu sa potom tesi, skoncis v najlepsom, nie ked je unaveny... viem ze na videu je len ta minula, ale inokedy myslim :nwm: ze sa mu do toho cvicenia nechce az tak.
Skoda, ze som vymazala video, kde som naklikavala bublinky do vody. Uplne od zaciatku. Isiel cely cas nadsene a premyslal ale malo to drive. Oni sa uz idu pozabijat, len co vyberam kliker a mlsky
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod hewča » Pia 13.07.2018 6:43

Meggi tiez nepatri prave medzi akčné psy, povedala by som, že bude povahovo a driveom niečo ako Indy. Trenovali sme tiez s klikrom a u nej ozaj fungovalo take az prehnane intenzivne klikanie, vela pokusov za sebou, vela odmien, vela vyskania a tesenia sa :heh: maximalne minutku- dve a dost, Nechala som jej to ulezat v hlave. Na dalsi pokus som najprv otestovala ci si pameta krok jedna (ak nie tak sme znovu trenovali) ak ano zvysila som naroky ale ten pes proste musel vidiet tu aktivitu a (prehnane) nadsenie aj odo mna :heh:. Ale ja ju plne chapem, mna treba do niektorych veci tiez troaku potlacit a preniest na mna nadsenie.. sme sa nasli :lol:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Pia 13.07.2018 6:44

indy od zaciatku je takyto, uz ako malemu sa mu nechcelo, vsetko u neho trva strasne dlho, on je taka civava, chyba mi tam ten zapal ta chut, on sa len rad mojka a to od mala. Ale vcera som posluchla a vykaslala sa na kliker a vytiahla som peska :lol: skusim to dnes natocit, akoze uplne iny pes z neho
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Pia 13.07.2018 7:25

Offtopic: Ja doteraz nechapem, ako som psa, ktory nevzal nic do huby mohla naucit, ze najlepsia odmena je lopticka. Ked o nu predtym vobec nemal zaujem a len sa pozeral ako hadzem :heh: Ono sa povie, ze je pes pamlskovy, loptickovy a neviem aky. Ale podla mna aj psovod taky musi byt aby to fungovalo :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Pia 13.07.2018 7:50

Na cvicaku si indy nevezme hračku tam zas fungujú pamlsky takže on nie je úplne jednoznačný
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Pia 13.07.2018 8:02

Ja mam to iste :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod moschino » Pia 13.07.2018 8:13

Aj mojkaci civavak moze mat drive. Ja mam totalneho mojkaca, cukrika, co by sa nosil len na rukach. Ale drive je a poriadny. To s tym nic nema.
Ja by som urcite skratila lekcie. Ake pamlsky pouzivas? Je to to, co dostava denne ako mlsku alebo nieco speci? Mozno by to chelo zmenit mlsky za zaujimavejsie. Ake su velke? Nemali by byt male, lebo za male ta snaha nie je taka. Ani ja by som sa v robote nepretrhla za 2e na hod. Ale zas ani velke, aby sa neprezral. Lebo potom tiez moze ist ten drive dolu. Civicis pred alebo po jedle (veceri). Ja som jednu dobu cvicila pred s hladnym psom uplne. Makal jak hodinky, lebo chcel a bol hladny. Akurat mi zacal potom knukat, co by som tazko teraz odstranovala. Takze pred vecerou necvicim :lol: mozno ale pri inom psovi by to nebol zly napad, ak chces dostat ten drive. Davas jackpoty?
Skusim aj ja nieco natocit. Skoda toho videa s bublinkami.

Na cvicaku tiez u nas idu skor mlsky. Ale mlsku davam vacsinou tak, ze stojim. Co je nanic, lebo uz pri poslednej prekazke brzdi, pamlsok dostava za stoja. Ako da sa s nim bezat dalej, nech si aj ten ulovi, ale nie vzdy to robim aj ja v drive, sice bezim, ale pomalsie ako na parkure. A pes mi spomaluje. Co si nemozem dovolit. Musi ist na plno az po prekonananie poslednej skocky. Preto som naucila vymienat hracku za pamlsok. Na konci odmenim hrackou, ktoru chyti / ulovi vzdy v rovnakom drive, nie ze mu ide dolu ako pri pamlsku. A tu hracku potom za pamlsok vymienam. Celkom dobre nam toto ide a vyriesil sa mi tak ten problem s klesajucim drivom ku koncu parkuru.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Pia 13.07.2018 15:59

pamlsky pouzivam rozne, lebo kazde sa mu casom znudia a uz to nie je ono, takze obmienam aj co sa tyka velkosti, objednavam granule pre male plemena, cize su male, plus pouzvam rozne mlsky. Krmim dva krat denne, ale davam mu male davky, lebo ak nedam, tak zvracia penu, lenze to fakt dostane ani nie stvrtinovu davku.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod elfinka » Sob 14.07.2018 14:25

Ked ja uplne neviem, ako sa z Fida nemakacenka stal Fido makacenko :heh: Okrem toho, ze to stalo nehorazny cas a :money: :heh:

Mne pride, ze freeshaping je jedna z najtazsich veci co clovek moze po takom psovi chciet. Ked je pes neisty potrebuje verit, ze ma sancu vyhrat, ze ho v tom nenechas. Nam sa strasne zlepsilo vsetko ked som kopu cviciacich veci riesila za neho ja. Cierna-biela, spravis zle opravime, ale nenechala som ho skoro nikdy sa v tom vymachat a rozmyslat sameho jak si opravit chybu alebo co sa po nom chce dalej.
Sice nic moc na Obedience, ale s takym pristupom sa najprv naucil mat rad pracu. A az teraz v 4.5 roku mi ukazali, ze uz je pripraveny aj na samostatne rozmyslanie.

Akoze obcas sme sa s nejakym shapingom hrali, ale nikdy som nedotiahla shapovany cvik do konca, okrem fakt najjednoduchsich veci ako postavit sa na target.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Sob 14.07.2018 14:29

Zrovna ten kužeľ sa dá celkom dobre, ale to je pes od psa. Freeshaping (kde-tu ako doplnková metóda) vyhovuje hlavne skúsenému psovi, čo kliká dlhšie alebo potom vtedy, ak ho vedie veľmi skúsený klikač.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Sob 14.07.2018 22:22

elfinka píše:Mne pride, ze freeshaping je jedna z najtazsich veci co clovek moze po takom psovi chciet


:yes:
po urcitem psovi a ještě i pro urcite cviky se to moc nehodi :angel:

kellee -proc jsi zrovna takhle chtěla ucit u Alexe ten kuzel?

mam to nastavene tak, ze když jdu svého psa něco ucit, premyslim, proc zrovna takhle bych to mela delat. Co mi to prinese u konkretniho psa, cviku. min. zalezi na tom, jestli chci pochopeni, presnost nebo rychlost atd. atd. a jak budou vypdat jednotlive kroky asi, co budu odklikavat.

Tady mi to pripada, ze je metoda nadrazena pozadavku. tj. je jedno, co a koho jdu ucit, hlavne at je u toho klikr a pes to vymysli sam :nwm:

kdyby se podival -kliknes -pak by k nemu dosel -kliknes. Pak do nej zacne ale hrabat packama nebo cumakem -a to taky budes klikat? rozhodne nenaznaci obehnuti jako dalsi krok -podle me.
a pokud ano -pak cvik zna a je nesmysl zacinat klikat od podivani se :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Ned 15.07.2018 14:02

mne nejde o to byt striktny klikac, to ani nie som. len mam problem s Indym pracovat, jeho povaha mi nesedi a neviem sa s nou stotoznit a tym padom s nim neviem ani pracovat. chcela som skusit aj tuto metodu, pretoze ak ho ucim normalne navadzanim, tak casto nastane problem v tom, ze sa mi pes zasekne a odmieta pracovat, je to moja chyba vzdy, ale nie vzdy sa mi to da odhadnut a neskoro si uvedomim, ze som spravila chybu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Ned 15.07.2018 14:15

kellee buď dobrý tréner, ktorý vás bude viesť alebo aspoň nejaké seminár s málo ľuďmi. Ten prístup ti zrejme bude musieť nietko "vymyslieť", takto vyzerá, že tápeš.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Ned 15.07.2018 14:50

ano to ja viem a pracujem na tom, len to trva, od toho videa sa to zlepsilo
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Ned 15.07.2018 16:40

kellee píše: mam problem s Indym pracovat, jeho povaha mi nesedi a neviem sa s nou stotoznit a tym padom s nim neviem ani pracovat.


a mas nejak rozmysleno, jak to uceni bude probihat?
at uz teda to, co je na videu, navadeni nebo cokoliv jiného?
mi prave prijde ze moc ne.
a proto se ti jakoby pes zasekava :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik