Drajvový pes.

Drajvový pes.

Poslaťod chvd » Pon 05.05.2014 15:56

Hezký den. Mohli byste mi prosím vysvětlit pojem drajvový pes? Nebo dát odkaz na nějaké místo, kde se o tom dá dozvědět více?
Mám samozřejmě nějakou představu o tom, co to znamená, ale zjistil jsem, že mnozí lidé, kteří tento termín používají, mají na mysli razantně odlišné věci.
Díky.
chvd
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Bad » Pon 05.05.2014 16:18

Offtopic: Proč chvd a ne třeba zbrnd ? :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Drajvový pes.

Poslaťod chvd » Pon 05.05.2014 16:34

Bad píše:Offtopic: Proč chvd a ne třeba zbrnd ? :no:

Vážně se omlouvám, ale nepřišel jsem zde z nedostatku sociálních kontaktů.
Tohle forum mi při letmým prolítnutí přišlo, že je na téma psi a vzhledem k tomu, že jsem tu zahlédl některé známé nicky, jsem se zeptal na to, co jsem neúspěšně googlil.
chvd
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Drajvový pes.

Poslaťod wer » Pon 05.05.2014 20:37

chvd píše:vzhledem k tomu, že jsem tu zahlédl některé známé nicky,

Offtopic: ktoreee? :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Vikiki22 » Pon 05.05.2014 20:55

Doporučujem ti napísať do hľadáčika "drive" a hneď ti vyskočí toľko opisov na fóre... search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=drive&start=30
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Drajvový pes.

Poslaťod chvd » Pon 05.05.2014 21:32

Vikiki22 píše:Doporučujem ti napísať do hľadáčika "drive" a hneď ti vyskočí toľko opisov na fóre... search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=drive&start=30

Dík, určitá slova a slovní spojení jsem vyhledával samozřejmě dříve, než jsem tenhle topic založil. A založil jsem ho právě i na základě toho, co jsem vyhledal. To proto, že jde o poměrně používaný pojem, ale používaný v podstatě s podle mě dost odlišným významem (i když neberu v úvahu všechny ty příspěvky, kdy je drive použit v souvislosti s IT) v jednotlivých případech, aspoň to tak mnohdy vyznívá. A právě proto jsem si dovolil požádat o vysvětlení/definování pojmu. Ty odlišnosti, které mám na mysli nechci dopředu specifikovat, abych tím neovlivňoval ty, kteří mi případně svou specifikaci pojmu drive napíší.
Takže pokud mi kdokoliv je schopen co nejstručněji a nejkonkrétněji definovat, jak pojem drive psa vnímá, budu rád. Čím více definic, tím budu raději.
chvd
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Margita » Pon 05.05.2014 21:41

ja chapem pod pojmom drive,ze pes je taky hr hr,vsetko teraz a hned,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Drajvový pes.

Poslaťod vavrena » Pon 05.05.2014 21:48

Pre mňa je to pes, ktorý radostne a ochotne a veľmi rýchlo pracuje.

Nemyslím, že je to o hrr, hrr, lebo hrr sú aj štence, ale to neznamená, že majú drive, lebo drive sa nevylučuje s tým, že pes sa koncentruje a premýšľa. Vysoký vzruch, práca aj bez veľkej motivácie.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Drajvový pes.

Poslaťod wer » Pon 05.05.2014 21:49

ja by som to najstrucnejske charakterizovala ako ochota robit
vavrena ma predbehla a ja s noou suhlasim
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Bad » Uto 06.05.2014 6:03

razance, plný záběr, ochota až chtíč pracovat......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Tchor » Uto 06.05.2014 6:29

Offtopic: Podryp zmazaný moderátorom...
Neviem, čo osobné máte medzi sebou z iných fór alebo života, ale sem fakt nebol dôvod to ťahať :nie:
Sunny


Ale muj nazor - pes ktery sam vyzaduje a vyhledava cinnost pri ktere zamestana svaly i mozek a vyplavi i trochu toho adrenalinu...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Margita » Uto 06.05.2014 6:34

Tchor píše:
Ale muj nazor - pes ktery sam vyzaduje a vyhledava cinnost pri ktere zamestana svaly i mozek a vyplavi i trochu toho adrenalinu...

terau som si predstavila mojho psa ako splasene beha po zahrade a vyhrabava krtkov :heh: aj to sa rata? :angel:

vavrena píše:Pre mňa je to pes, ktorý radostne a ochotne a veľmi rýchlo pracuje.


wer píše:ja by som to najstrucnejske charakterizovala ako ochota robit


Bad píše:razance, plný záběr, ochota až chtíč pracovat......


tak vacsina sa tu zhodla,ja som si myslela ze je to take hr hr,aj to je take chcenie ,ale chcenie bez rozmyslu :lol: a zas som o nieco mudrejsia :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Tchor » Uto 06.05.2014 6:48

Margita píše:terau som si predstavila mojho psa ako splasene beha po zahrade a vyhrabava krtkov aj to sa rata?

Pokud to bude delat ikdyz uz bude sotva lezt unavou a budou mu pri tom padat kroupy na hlavu tak urcite... ;-)

Zakladni rozdil je ten ze takovy pes to dela ikdyz uz to neni "jen" zabava, ale pekne tvrda a neprijemna prace...
Naposledy upravil Tchor dňa Uto 06.05.2014 6:50, celkovo upravené 1
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Margita » Uto 06.05.2014 6:49

ja by som ho oznacila za drbnuteho :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Drajvový pes.

Poslaťod raky » Uto 06.05.2014 7:20

Nebudem prekladať drive - významov má slovíčko viac - pri spojení so psíkom, by som to vnímal nielen ako chuť pracovať, ale isto aj ako neustála nabudenosť, ľahká vzrušivosť, rýchlo meniť svoje chcenie aj cez 100% z nuly - možno ste ma pochopili... Naposledy som videl pre mňa fakt dravé šteniatko maliny, ktoré sa učilo už poslušnosti a bolo vo výchove, ale keď zbadalo činku bolo schopné spraviť všetko od štekania - ťahania - čohokoľvek aby sa k nej dostalo...
Potom panička - vytiahla peška a zmenila mu cieľ, ktorý si štendo hneď vymenilo... No proste paráda... Len neviem, či pri toľkom drive by som mohol štenda mať vo vnútri domu chvíľku samé... Takto to vidím ja...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Pokročilý výcvik