Rozvoj kondície športového psa

Rozvíjate kondíciu psa vo výcviku nejakou vedľajšou aktivitou?

Áno
20
67%
Nie
1
3%
Zatiaľ nie
9
30%
 
Celkom hlasov : 30

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod kives » Pon 26.10.2015 22:13

elfi, a pachové práce ho neunavia? nemusí byť stopa, môôže byť aj plošné hľadanie. keď sa bojíš, že pokazíš stopu, tak asi radšej nie . mňa iné nenapadá. takto sa zabávame už 3. týždeň, aj keď sa čudujem, že ho to baví stále viac.
môj sa napr. bojí psov, takže pohrá sa len s fenkou, ktorú pozná a aj to ho už neberie, len tak behať ho nenaplní, občas, keď sa dá (nekríva), zoberiem na bajk, ale to mu je málo. oba moje psy boli zblbnuté na loptičku, tak neviem veľmi poradiť niečo iné.
ja si zase neviem predstaviť psa nechať samého na seba, moji stále kontaktujú/kontaktovali mňa.

ešte mi napadlo: a používať voľný pohyb ako odmenu. celkom to neviem vysvetliť, lebo ešte stále neviem, čo sa predstavuje pod voľným pohybom.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Pon 26.10.2015 22:19

Len mne nejde o unavenie. Práve naopak, on má mizernu kondičku a ja potrebujem ho prinútiť k viac pohybu, nech potom dlhšie vydrží aj cvičiť. V zdravom tele zdravý duch :)
Aj na stope má momentálne limit 200kr na hline a už vidno že je unavený.

No a to kontaktovanie bude proste rozdiel medzi ovčiakom a molosom :) on je rád v mojej prítomnosti, ale nepotrebuje priamu interakciu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod kives » Pon 26.10.2015 22:28

tak na to podľa mňa bude ideálna tá kolobežka. a pohyb v kluse je asi najprirodzenejší. potom ešte plávanie, no len keď neaportuje, tak neviem, ako na tom ste. a je zima, tak teraz tá kolobežka asi. ani náhodou ho nedostaneš do ťahu? ťah v kluse by bol top.
a sorry, mi ušiel názov témy :heh: . som fakt myslela, že potrebuješ len unaviť.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod pigie » Pon 26.10.2015 22:29

Prebehnutie tryskom navolno. Odlozim psa na jednom konci pola a zavolam ho, az ked som na druhom konci :heh: Sa prebehne tryskom :heh: Inak kolobezka je super napad :jop: A potom beh do kopca na nasvalenie. Jedn clovek hore, druhy dole a hraju sa so psickom :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod hruska » Pon 26.10.2015 22:34

Aj my cosi take robievame. Opacne konce futbaloveho ihriska a privolavacka s odmenami. To su sprinty :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Aris » Pon 26.10.2015 23:39

Ja psa púšťam veľmi málo. Jedine s tým, že sme dvaja a jeden dáva pozor na okolie a ja sa mu môžem 100% venovať. Inak púšťam len na aporty a presne na to, že ho odložím a privolám. Alebo niekto ho chytí a ja mu schovám, vtedy sa 100% venuje tomu, že ma hľadá. Ale tiež musí niekto dávať pozor na okolie. Inak fungujeme na stopovačke, len teda môj je na voľno na dvore. Teraz to máme tak, že 3 dni do týždňa sa venčí len na vodítku + mama ho má pusteného na dvore, ale musí sa mu 100% venovať. A zvyšok už som s ním ja doma, tak ho púšťam na chvíľu na prechádzke na aporty, nejakú hru.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Uto 27.10.2015 6:22

kives píše:Elis, ty máš dvoch, to už je niečo iné, vedia sa vyhrať babizne aj samé. môj čaká aktivitu odo mňa.


budes se divit, ale holky spis ve spolecnych hrach omezuju.
1. jsou prilis divoke a 2. a hlavne - jsou nezadouci vlastne.
maji si hrat se mnou :-)

"vyhazet" psa talirem, mickem -to je cinnost, kterou jsem nikdy nedelala a delat nebudu.
mam velke , tezke psy - nastesti dost pohyblive - ale dobrzdovani a prudke obraty -kdyz to neni nezbytne nutne
-to jim proste delat nechci a nebudu.
( a ano, nutili me k tomu :ha: - ale je to jedna z mala veci ve ktere neposlechnu)

prochazka se psem na volno dela dobre me i jim, vycisti jim to hlavu. na kondici maji vyjizdky s konmi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Bad » Uto 27.10.2015 6:40

Elis píše:tak ale Bad ma mit prave klidne, rozvazne plemeno -co udajne zas tolik paru upoustet nemusi :ha:

takhle ani ne, ono to je něco jak popisuje hriva Nera - flegmatici ve smyslu, že je hned tak něco nerozháže a nepřiměje k reakci, ale přitom to jsou dost razantní psi

elfinka píše:on je rád v mojej prítomnosti, ale nepotrebuje priamu interakciu

tohle bude plemenný znak

elfinka píše:Práve naopak, on má mizernu kondičku a ja potrebujem ho prinútiť k viac pohybu, nech potom dlhšie vydrží aj cvičiť. V zdravom tele zdravý duch :) Aj na stope má momentálne limit 200kr na hline a už vidno že je unavený

nemá výdrž, to chce tůry po horách (dle zdejší definice tůry budou stačit po těch horách i procházky :no: :joint: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Uto 27.10.2015 7:25

Elis píše:u me je to pes temer bez povelovani. delaji si co chteji, jen drzi smer a urcitou vdalenost.

V tom prípade máme definíciu rovnakú, môj mal niekoľko rokov v mladosti takto zabezpečený voľný pohyb s voľne ťahanou stopovačkou (ešte nemal odvolanie od zveri). Išiel mojím smerom a držal si vzdialenosť 10 m odo mňa, povely nemal, ňuchal si. Len elfinka spomínala (aspoň som z toho mala taký pocit), že ide práve o ten trysk a lietačky, proste pes robí čo chce, kde chce.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Uto 27.10.2015 7:33

elfinka píše:Offtopic: A to som narazila nedavno medzi "pozitivkarmi" na pripad, ze psa uz mesiace nepustila z domu inak nez cik/kak na voditku, pretoze este neni pripraveny a neposluchal by, a jediny priestor kde vie kontrolovat prostredie je doma. Este aj s komentarom ze kedysi vysportovany pes ma teraz zo svalov zele, a nebolo jej to divne :ach: Zacinam chapat preco proti tomu niektori tak broja

Offtopic: Len toto nie je pozitívka!Ľudia si metódy upravujú podľa seba, lebo sa im zdá, že je to takto ok, často proste niečo v literatúre alebo seminári nepochopili a nerozmýšľajú. Je to dokonca radikálne proti welfare zvieraťa, pretože kontakt s prostredím a okolie bohaté na podnety potrebuje pre svoj psychický rozvoj a pohyb pre fyzický rozvoj. Potom niekde nejaká krava povie, že robí pozitívku s klikerom a toto z nej vylezie, by som bila takých ľudí :hmm: . Všetko s rozvahou a rozumom.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod akuk » Uto 27.10.2015 7:35

Lindchen píše:že ide práve o ten trysk a lietačky

ja tomu hovorim chrtie zachvaty :lol: az nato, ze Baron sa mi kedysi dokazal vyhnut, teraz ma kludne naberie :ach: ale zas je pravda ze aj tie zachvaty su obcasnejsie ako kedysi, ale intenzivnejsie, nevidim, nepocujem, frrrrnk :joint:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Uto 27.10.2015 7:36

Jedno s druhým. Vyňuchať sa dá aj na stopovačke, ale na šprint ten pes potrebuje o dosť viac priestoru. Väčšinou sa zaňuchá niekde vzadu a potom tých 100m šprintuje nech ma dobehne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Uto 27.10.2015 7:46

Môj trebárs nikdy takéto záchvaty nemal a teraz neviem, či on konkrétne nemá takú potrebu (iné bígle to robia rovnako ako iné psy) alebo proste nemal na to podmienky, keďže mal stále riadený pohyb. Skôr sa prikláňam k tomu druhému. Žije bez toho úplne v pohode a teraz keď chodí navoľno, tak mu ani nenapadne lietať, blázni sa tak, ako sa naučil (bolo mu umožnené), teda štekať na mňa a obiehať ma v maličkých kruhoch :nwm: . Nepociťujem to tak, že by som ho o niečo ukrátila. Naučil sa vypustiť paru takým spôsobom, ako bolo vhodné, nerieši.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Uto 27.10.2015 8:29

Lindchen píše: že ide práve o ten trysk a lietačky, proste pes robí čo chce, kde chce.


však ano :no:
holky kolem me jen slusne necapkaji krokem. nekdy je to docela divočina :ha:

ale me se to libi - mají to byt sportovci a měli by mit radost z pohybu :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod wer » Uto 27.10.2015 8:52

nooo, logika veli, ze ano, pes potrebuje aj pohyb navolno. ALE. su proste psy, pri ktorych by si to ludia nemali dovolit. :nwm: osobne som radsej za to, aby tomu psovi dali adekvatnu nahradu, akoby mal zdrhat za psami, ludmi, zverou apod...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik