Zápal mozgových blán

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zápal mozgových blán

Poslaťod kathlyn » Štv 24.06.2010 8:11

Poradte mi prosim, mam biglika 1 a pol rocneho a asi od pol roka ma zapal mozgovych blan, co nam po mnohych veterinarov jedna veterinarka oznamila..noo chudacik moj....berieme liecky prednison..polku niekedy celu tabletku obden..jeho stav sa mal postupne zlepsovat, no nezlepsuje iba sem tam vydrzi na dvoch tabletka tyzden...neexistuje prosim nieco na jeho uzdravenie??Lebo ked je chorucky, ani dotykat sa ho nemozme poriadne, je cely zhrbeny..chudacik dakujem za radu
kathlyn
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zápal mozgových blán

Poslaťod urma » Štv 24.06.2010 13:40

poznala som jedneho bigla bez PP, ktory mal asi tiez tuto chorobu, ale vlastne diagnoza nebola nikdy tak jednoznacne povedana. Vraj asi z kliesta...
Raz bol dobre raz uplne na skapatie, len vykoteny na boku, lebo ked isiel tak strasne strpnuty, male krocky a hlava natiahnuta do predu zarovno s chrbtom. Bral dake kortikoidy. Viem,ze ked ho okupali, vzdy sa mu to zhorsilo. A mal to od mladeho veku, mozno od pol roka zivota. Nevyliecili ho...len potlacali prejavy a utrpenie.
Ale mozno to mal nieco ine... Drzim palce!
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Zápal mozgových blán

Poslaťod kathlyn » Uto 29.06.2010 10:12

Ahoj , dakujem za odpoved...Nas biglicek bol darcek, tak chorucky darcek, ma presne tie iste priznaky ako ste napisali...
A ti dotycni, stale liecili a liecili svojho biglika??Lebo my sa snazime so vsetkych sil mu pomahat, hlavne uz je zavisli na tych liekov, bez nich by to bolo velmi tazke pre nho..Bojujeme s nim:))
kathlyn
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zápal mozgových blán

Poslaťod mima82 » Uto 29.06.2010 16:42

Má tvoj psík aj epileptické záchvaty? My si to ani niekdy nevšímame, ale ak je apatický, hľadá kúty, má kŕče-naťahuje končatiny a zakláňa hlavu, je to veľmi nebezpečné. Treba ísť k veterinárovi, aby mu predpisal lieky na epilepsiu.
mima82
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zápal mozgových blán

Poslaťod urma » Sob 03.07.2010 10:36

kathlyn píše:Ahoj , dakujem za odpoved...Nas biglicek bol darcek, tak chorucky darcek, ma presne tie iste priznaky ako ste napisali...
A ti dotycni, stale liecili a liecili svojho biglika??Lebo my sa snazime so vsetkych sil mu pomahat, hlavne uz je zavisli na tych liekov, bez nich by to bolo velmi tazke pre nho..Bojujeme s nim:))


ano liecili ho niekolko rokov, raz bod dobre mesiac, dva potom 2 tyzdne :plac: uplne mimo. Bol stale na tabletkach.Chodil na kliniku do TT. Stena kupovali od mnozitela z NR. Nemozem si pomoc ale myslim si, ze to mal nieco vrodene a dedicne...
Dozvedela som sa, ze ho dali utratit nakoniec, ale to uz sme neboli v kontakte, tak neviem, ako vazne to s nim uz bolo, ked sa rozhodli pre toto riesenie.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Zápal mozgových blán

Poslaťod Shihtzu » Pon 04.05.2020 20:52

Zdravím aj ja mám ten problém mám psika 1,5 roka a má zápal mozgových blán a berie prednison moja fenka úplne oslepla ale ideme ďalej.
Shihtzu
Okoloidúci
 
Príspevky: 1


Späť na Choroby