Alergia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Alergia

Poslaťod allesandra » Str 26.04.2017 10:07

Priatelia psickari, zostalo nam po psikovi, ktory mal nastavenu liecbu alergie cyklosporinom jeden a pol balenie equoralu 50mg. Tento liek je velmi drahy, preto mi je luto ho vyhodit, vet odmietla zobrat spat. Ak je tu niekto kto uziva tiez cyklosporin,ozvite sa mi na allesandra@centrum.sk
allesandra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 06.05.2017 9:30

Hlásim značné zlepšenie škrabania. Buď za to môže RC Sensitivity Control, alebo temer každodenné vyčesávanie touto kefkou - vhodnou na každodenné použitie (http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a ... tvo/523308 ), alebo aj aj. :jop:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Str 20.12.2017 22:09

Pokračovanie po mesiacoch... :lol:
Momentálne sme na Hills Z/D, rovnako i konzervy. škrabanie je menšie i bez vyčesávania, no psa často svrbí zadná časť tela. Dlhodobo som podozrievala análky, s ktorými mal svojho času problémy, no dnes mi na veterine povedali, že aktuálny stav tohto orgánu sa rovná stavu zdravého psa. Dr. skonštatovala, že to môže byť tou nešťastnou alergiu, zrejme má aj alergiu na prostredie plus keď sa mu vonku podarí čo-to zožrať plus keď mi ho rodina nakŕmi dobrotami od stola.
Liekmi ho pchať nechcem a nejaké autovakcíny či čo riešiť teraz tiež nechcem.

A pred dvermi veteriny sa zasekol, že dnu on nejde. Paradoxne na tejto veterine nič nejako bolestivé neabsolvoval. :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Pia 22.12.2017 22:59

zuzkabluzka píše:Pokračovanie po mesiacoch... :lol:
Momentálne sme na Hills Z/D, rovnako i konzervy. škrabanie je menšie i bez vyčesávania, no psa často svrbí zadná časť tela. Dlhodobo som podozrievala análky, s ktorými mal svojho času problémy, no dnes mi na veterine povedali, že aktuálny stav tohto orgánu sa rovná stavu zdravého psa. Dr. skonštatovala, že to môže byť tou nešťastnou alergiu, zrejme má aj alergiu na prostredie plus keď sa mu vonku podarí čo-to zožrať plus keď mi ho rodina nakŕmi dobrotami od stola.
Liekmi ho pchať nechcem a nejaké autovakcíny či čo riešiť teraz tiež nechcem.

A pred dvermi veteriny sa zasekol, že dnu on nejde. Paradoxne na tejto veterine nič nejako bolestivé neabsolvoval. :nwm:


To je este celkom dobre, na to ze je bez liekov :jop:
Skoda, ze som tak daleko. Na toto mi uzasne funguje cinska bylinkova medicina.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Str 31.01.2018 11:55

Kitamkami píše:Skoda, ze som tak daleko. Na toto mi uzasne funguje cinska bylinkova medicina.


Hills Z/D fungujú, z dlhodobého hľadiska je škriabanie menšie. Nechce ich však jesť. Už môžem dávať aj konzervy a mám veľký problém to do neho natlačiť.
Spomínam si, ako som prednedávnom jedla bezlepkové a bezlaktózové palacinky. Hoci mne išlo len o tú laktózu, cesto bolo len jedno. Jednu palacinku som vďaka veľkému hladu zjedla, druhú som nedala. Ešte som si ju domov zobrala, že to zvládnem, ale nepodarilo sa. To sa fakt nedalo jesť. Otázkou je, ako chutia tieto vet. granule. Ak je to podobné, psovi sa vôbec nedivím. :lol:

Kitamkami, však daj nejaké tipy, aj u nás je nejaká čínska medicína. Možno by sa našli aj tie tvoje bylinky.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Alergia

Poslaťod gaidheal » Štv 22.02.2018 19:18

gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Uto 10.07.2018 22:30

Nechcem nič riešiť, len nemôžem spať, tak som sa prišla posťažovať.
Arisiaka trápia zas kvasinky. Bajazin zabral, no musela som terapiu ukončiť, rozožral mu sliznicu pre zmenu na hornej pere. Kým tá sa lieči, rozbehli sa mu opäť kvasinky na papuľke. Vytlačenie žliazok trošku pomohlo, ale aj tak nič moc. Zrejme sa mu pridal ďalší alergén, vetka má podozrenie na alergiu na kvasinky, uvažujeme teda nad testom... Ako alergik má sklon ku kvasinkovým infekciám, to už sme si zvykli, ale ak má mať alergickú reakciu na samotné kvasinky... Neviem, ako toto vyriešime. :plac: :plac: Je to kruh, z ktorého sa už nedostaneme. Alergia dáva živnú pôdu kvasinkám, ktoré spúšťajú prídavnú alergickú reakciu na kvasinky a tak dokola.
Snažím sa stav udržať aspoň tak, aby nebol zas celý krvavý, to bolo fakt hrozné. Nič nepomáha, mám doma milión prípravkov, neviem už čím mu to mám mazať - skúsim ešte ten kokosák, ako radila merri, hádam ten pomôže. Mnohé doplnky na posilnenie imunity obsahujú látky, na ktoré je alergický. Takže mám na výber akurát tak konopný olej, ktorý nepomáhal ani predtým a betaglukán z hlivy, pri ktorom som nejaké extra výsledky nebadala. :help:
Chvalabohu, že aspoň hotspoty nemávame...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod majjuna25 » Str 11.07.2018 7:06

Lindi, to je des , chúďa Arisko :ua: Nechceš ešte skúsiť kontaktovať Štourače? Možno by poradil niečo na imunitu ... :ua:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Alergia

Poslaťod pigie » Str 11.07.2018 7:17

Linda a budes davat ten test na kvasinky? Ja som pozerala na Hugov test a tam mal len roztoce, ale tiez si myslim, ze on bol alergik aj na kvasinky :ua: Najhorsie co moze byt, toho sa clovek proste nema sancu zbavit, len tlmit priznaky :ua: On mal na vsetky roztoce v teste najvyssiu reakciu. A pes chlpaty, zivna poda pre roztoce. To sa proste neda dlhodobo udrzat.
Len ma teda zaujima, ci su aj testy na tie kvasinky a ktore sa nim zistuju. Ked by si vedela, tak prosim daj info. ja som uz zatazena na tieto kvasinko - roztocove alergie a len dufam, ze sa s nimi uz nestretnem :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 8:31

Áno, test na kvasinky existuje, robí Laboklin u nás a Genomia v ČR. Ak sa potvrdí kvasinka a ak roztoč a blcha ostali, mám dve možnosti: utlmenie imunity liekmi (Prednison, Equoral - ktorý je ale dosť drahý) alebo imunoterapia (dať vyrobiť vakcínu - ktorá je sakra drahá). Ja sa už reálne obávam, že toto už nedáva - je to veľká záťaž preňho. Napáda ho už všetko a alergie tomu ani trochu nepomáhajú. Musím to nejako rýchlo vyriešiť, lebo chradne.
Objednala som nejaké veci na posilnenie imunity a na tú papuľku kokosák, ktorý má vraj veľmi dobré výsledky.

https://www.genomia.cz/cz/test/malassezia-dog/
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod hriva » Štv 12.07.2018 8:34

Offtopic: kolko stojí ten eqoural a aký je rozdiel medzi tým a prednisonom? Ináč ja vetmedin ktorý je tiež dosť drahý kupujem u dedinského veterinára, nemá to bežne u seba ale vždy mi objedná a vychádza to lacnejšie ako v Ba
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 8:40

Podľa toho, čo mi písal majteľ od Benča, tak rozdiel je 50€ na krabičku liekov. Záleží potom od stavu psa a hmotnosti, koľko toho bude brať. On mi písal, že minuli cca 150 eur mesačne.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod pigie » Štv 12.07.2018 8:54

Hugo bol 2 roky na vakcine, potom som to vzdala, lebo problemy boli aj tak, aj ked zo zaciatku mensie, som sa tesila. On mal podla mna mal navyse kvasinky, aj preto to nemohlo fungovat 100%. Nechapem, preco mu vtedy nedali robit aj tie, ci to vtedy nebolo alebo preco :ua:
A vakcina zalezi od poctu zloziek jej cena... My sme mali 9 zlozkovu, on mal najvacsiu imunitnu odpoved len na roztoce, zbytok boli nejake kvetiny a stromy, ale to bola slaba reakcia oproti roztocom.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 9:02

Test na kvasinku som predtým nevidela v ponuke, možno nebol.
Mne by pomohlo, aj keby sa reakcia aspoň zmernila - povedzme to tak, koľko ešte bude Aris žiť? Ja viac ako dva roky ani nepočítam, možno ani to nie. Tak nech sa mu zatiaľ aspoň trochu uľaví. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod pigie » Štv 12.07.2018 9:16

Kurna, presne ten test by som potrebovala, lebo to mu vzdy na kozi nasli , aj v usiach a z toho maval najvacsie problemy :ua: Diky za info!
Drzim vam palce, aj by som ti poradila, ale to sa neda, sama viem ako je to tazke a ako vsetko zaberalo nachvilu :ua: Ak vobec... :ua: Ale teda u nas najviac zaberali kazdodenne kupele v clorexyderme asi najlepsie a na vsetko, ale teda v okoli papule si to neviem predstavit, to je sliznica, to by asi nerobilo dobrotu tak ako ten bajazin :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby