Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Vikiki22 » Sob 02.08.2014 20:43

Môže. :yes: Ako sa zmenší váha, telo tlačí menej na kĺb a otlaky sa vytvárajú menej.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Mambulka » Pia 22.08.2014 22:03

A aky by mal niekto taky isty problem ako som pisala vyssie tak Mambe sme to natierali nechtikovou mastou a postupne to zacalo zlepsovat az to vyschlo a srst jej tak opät narastla
Mambulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod DiamonD » Štv 09.07.2015 15:44

Včera som mojej boxerici na lopatke nahmatala hrčku teda skor taky opuch. Najskor ma napadlo či ju neuštipol ovad. Na nete som sa dočitala ze sa to moze objavit po ATB. Ona brala ATB 3 tyzdne ale formou tabletiek a skončila minuly tyzden. Moze to mat suvis? Mate niekto podobnu skusenost?
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Efa » Pia 10.07.2015 7:20

áno hrče sa po ATB objavujú, ale po podávaných injekčne a nie formou tbl ... skús to pár dní sledovať ... skutočne skôr môže ísť o reakciu na uštipnutie, alebo sa mohla len niekde udrieť ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod DiamonD » Štv 30.07.2015 14:44

Tak boli sme u veta zobral vzorku a može to byt bud zápalová reakcia alebo nádor :plac: :plac: :plac:
O týžden máme prísť na dalšiu vzorku tak uvidíme :ua:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod knopa » Pia 04.03.2016 14:30

Ahojte, potreboval by som poradiť.

Mojej 5 ročnej fene nemeckého ovčiaka som pred dvoma týždňami našiel na zadnej labe podkožnú hrčku veľkosti cca eurovky. Keď ju chytím je akoby iba pod kožou, dá sa s ňou hýbať, fenka na manipuláciu vôbec nereaguje, nelíže si to ani si to nijak nevšíma. Na hrčke bolo malé miesto bez srsti, na fotke to vystrihal veterinár.
Samozrejme, že sme šli hneď , ako som to našiel, do veta. Ten dal na to takú hnedú mastičku, 2x denne sme mastili, do týždňa sa malo ukázať, či to zaberie, ale nič sa nezmenilo. Veterinár povedal, že môžme odobrať vzorku, poslať na histológiu alebo to sledovať, či sa to mení. Tento týždeň som to teda nechal na sledovanie, ešte sme to mastili, ale bez výraznej zmeny, nezmenšilo ani nezväčšilo sa to.

Máte niekto podobné skúsenosti? Ďakujem, každý názor uvítam.
Obrázok
knopa
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Vikiki22 » Pia 04.03.2016 20:58

Hm. Najskôr to bude tukový nádor. Na to nezaberie žiadna masť. Určite by som išla do biopsie a histológie, nech v tom máte jasno.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod knopa » Str 09.03.2016 1:33

Ďakujem za radu, rozhodol som sa počkať do konca tohto týždňa, stále mám pocit, že sa to zmenšuje, ak sa stav nezlepší, pondelok pôjdeme odobrať vzorku.
knopa
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod ariel » Sob 05.11.2016 14:42

Ahojte, stretli ste sa uz s tym, ze sa hafanovi "vrati" lipom? Linde som ho davala vyberat pred cca rokom, mala ho na mliecnej zlaze (je kastrovana) a histologia dopadla negativne a dnes som ho na rovnakom mieste objavila zase :ua: Samozrejme, ze v pondelok hned volam vetke, len ci ma niekto rovnaku skusenost?
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Connie » Pia 10.02.2017 18:08

Ahojte, objavujú sa bradavice bežne na packách? Stretla som sa s nimi už na tvári, či chrbte ale ešte nikdy som ich nevidela na packe. :hi:
Odkedy Connie minulý rok vyoperovali karcinóm, tak som trošku historická...
Prílohy
IMG_20170210_173129.jpg
IMG_20170210_173111.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Buchťa » Pia 10.02.2017 18:42

Connie, nejsi ani hysterická, ani historická :jazyk: . Opatrnost je vždy na místě.
Za sebe - nikdy jsem se s bradavičkou na packách nesetkala a ani o tom neslyšela :ua: (což neznamená, že se to nevyskytuje !!!).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Connie » Pia 10.02.2017 20:27

Ja sa len bojím aby to nebol nejaky melanom, alebo ina "sranda"'. :ua:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod majjuna25 » Pia 10.02.2017 20:30

Vyskytuje, minimálne o jednom prípade viem.
Connie, po mojich minuloročných skúsenostiach uRuby by som neváhala a dala skúmať každú hrčku, "bradavičku" :yes: S veľkou pravdepodobnosťou to nič nebude, netreba určite nijak plašiť :yes: ale pre istotu. Držím palce :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Nisus » Pia 10.02.2017 23:44

Existuju :yes: Dadusko ma dve, na kazdej packe jednu, aby si nezavideli :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Hrčka na hlave

Poslaťod katarzis » Sob 11.02.2017 16:35

Zdravím,

dnes som si všimla pri ľavom uchu môjho psa hrču, ktorú tam pred časom vôbec nemal. Psík býva u mojich starých rodičov, je to vonkajší pes na dvore. Ja momentálne študujem na vš v zahraničí a som málo doma. Naposledy som s ním bola okolo Vianoc, vtedy nebolo po tejto hrčke ani stopy. Je veľká asi ako necht na palci, bez srsti, ružová ako pokožka. Psovi očividne nie je príjemné jej dotýkanie. V jeho správaní však žiadne zmeny nenastali, aspoň mi to bolo povedané. Dnes sa z môjho príchodu tiež tešil a jašil ako obvykle, nevyzerá, že by ho niečo bolelo. Starkí o hrči nevedeli, vraj si ju vôbec nevšimli. Podľa mňa ju dosť vidno. Možno to nie je nič vážne, ale prekvapilo ma, ako za také krátke obdobie narástla. Pes má už 9, o mesiac 10 rokov a nechcem riskovať, že by z toho mohlo byť vážne ochorenie. Starkí sú presvedčení, že to nič nie je, ale ja by som sa najradšej uistila u veterinára. Nechcem sama seba strašiť, ale čo ak je to nádor. Riešili by ste to s veterinárom? Ďakujem za názory.
katarzis
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby