Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod straka17 » Štv 12.01.2023 23:54

Máte niekto vešteckú guľu?
Osobne si myslím, že bradavica ale bohvie. Tak týždeň dozadu som sa pozastavila nad tým, že mu cítim uzliny, do toho má kvasinky na nohách.
Je to hladké, na pere, nevšíma si to, vlastne mu to náhodne našla slausa
Prílohy
received_585294750095353.jpeg
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod straka17 » Štv 19.01.2023 12:04

Nakoniec sa to zmenšuje samé = s najväčšou pravdepodobnosťou bradavica
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod clupko » Štv 19.01.2023 12:06

nemala by bradavica byt praveze bez zmeny? vsade citam, ze pozor na znamienka a bradavice, ktore menia farbu/tvar/velkost
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Mac Gie » Štv 19.01.2023 12:37

Max mal jednu v uchu, vyrástla veľmi rýchlo a potom sa už nemenila, fikol mu ju vet pri čistení zubov
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod straka17 » Štv 19.01.2023 12:46

Bradavice tohto typu najčastejšie vyvoláva papiloma vírus. U starších psov sa už nemusí stiahnuť, do dvoch rokov vraj hej.
https://veterinazbraslav.cz/virova-papilomatoza-psu-20181209/
Prvý narýchlo odkaz čo som k tomu našla nie v angličtine, jediné čo mu chýba je, že také brokolicovanie nemusí byť vždy prítomné, resp. sa môže prejaviť len ako také čiarkovanie. To sa mi nepodarilo odfotiť, jednu dobu povrch vyzeral jak čiary na ruke, akurát to mal na tom útvare. Záleží jak sa s tým telo popasuje, môže sa ich vysiať viac a môže tam byť len jedna.
Ja doňho valím imunoglukan tak či tak, tak mi to vlastne dáva zmysel
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod clupko » Štv 19.01.2023 12:50

ok, ja som to brala tak, ze bradavica je nieco ine nez papilom. ale ked to je brane vseobecne ako pomenovanie pre kozny vyrastok, tak jo
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod straka17 » Štv 19.01.2023 12:52

Ja som čerpala z angličtiny, tam sa to prekladá ako orálna bradavica. Nenapadlo ma, že bradavica je aj bradavica bradavica... Chápeme sa :pac: :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod straka17 » Štv 02.02.2023 18:38

Po útvare ani stopy :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Predchádzajúci

Späť na Choroby