Luxácia pately

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Luxácia pately

Poslaťod lj909 » Uto 07.03.2017 11:35

Bohuzial moj pes ma tiez podla vsetkeho luxaciu pately. Chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s Mvdr. L. Lepenom? Chodim do MK-Vet NMnV a tento chirurg tam myslim robi taketo veci. Tak ci je dobry a tak. Pripadne viete odporucit niekoho dobreho v TN alebo PN. Ceny by sa mozno tiez hodili. Bolo mi povedane ze okolo 400 Eur stoji zakrok.

Dakujem.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Luxácia pately

Poslaťod lj909 » Pon 13.03.2017 14:04

bump. skusim este raz sa pripomenut :)

dakujem.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Luxacia pately u šteniatka

Poslaťod Papetra50 » Str 26.05.2021 22:58

Dobrý deň chcem sa spýtať ci ma niekto skúsenosti s luxaciou pately. Mam jazvecika 7 mesacneho a z ničoho nič zacala nosit nohu hore a pri pokrcení ju bolela .boli sme u veterinárky a povedala ze to bude luxacia pately,dala injekciu a tabletky od zapalu, žiaľ nepreslo to. Mate niekto s tym prosim skúsenosti? Riešili ste to operaciou alebo to prešlo samé? Ja sa osobne operacie bojim, keďže je to este šteňa vo vývoji. Dakujem vam za rady
Papetra50
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Luxácia pately

Poslaťod Vikiki22 » Štv 27.05.2021 6:18

Papetra, v prvom rade si preštuduj túto tému, nájdeš tu skúsenosti a rady. Luxácia pately má väčšinou genetickú predispozíciu, u malých plemien je pomerne častá. Predpokladám, že tvoj jazvečík je bez PP a tým pádom rodičia neboli na túto chorobu vyšetrení a množia štence s LP jedna radosť. :ach: LP s tabletkami ani samé neprejde, riešiť sa to dá jedine operačne.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Luxácia pately

Poslaťod zuzka:) » Štv 27.05.2021 11:25

Papetra, my sme davali operat este nedospeleho psa, praveze aj vet nam odporucal cim skor.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Predchádzajúci

Späť na Choroby