Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Dana D » Štv 21.02.2013 14:47

Áno, najprv odčervi a potom za cca 10 dní až dva týždne choď na preočkovanie.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Očkovanie

Poslaťod Sigma » Štv 21.02.2013 16:32

palopo píše:očrevnenie


Tu sa podarila pekná prešmyčka :lol:
Sigma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 276

Re: Očkovanie

Poslaťod meraja » Pia 01.03.2013 18:04

Zdravim, čo je pravdy na tom, že očkovanie proti besnote sa už nemusi davať každy rok??
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Pia 01.03.2013 18:16

co tak precitat si temu?
nie nemusi, ockuje sa podla dlzky platnosti konkretnej vakciny
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod Icebreg » Pia 01.03.2013 22:20

tak ja som mal platnost 1 rok, ale u veta mi povedali, ze realne je platnost 2 roky, takze pohoda, staci ak pridem o rok (dokopy teda o dva)..
co je super, kedze nemusim do psa davat vselico tak casto..
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Očkovanie

Poslaťod hhanulka » Ned 03.03.2013 1:08

Nasa civava bola ockovana proti dhppi2,cize leptospiroza,psinka...a skoro umrela.po asi troch dnoch jej pichli antibiotika a bolo dobre.dalsia civava nam na toto ockovanie umrela.hned na druhy den rano ked sme vstali,bola bexvladna.utekali sme k veterinarovi,no minutu pred ambulanciou umrela. Neviem vobec ci dat dalsie steniatko ockovat. Ak to nie je nutne,neodporucam ockovanie.
hhanulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Očkovanie

Poslaťod Offca » Ned 03.03.2013 12:41

Offtopic: (možno keby dalšie štena nebola čivava..) Ja viem, hlupa poznámka vzhladom na to, že sa touto skúsenosťou len potvrdzuje, že očkovania nie sú neškodné.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

očkovanie proti besnote - vedlajsie ucinky

Poslaťod sonix » Uto 19.03.2013 11:30

Dobry den, pred 6 dnami som po dvoch rokoch dala zaockavat svojho psa proti besnote. Az do dnesneho rana sa nic zvlastne nestalo, prvy den ju to pochopitelne bolelo, je mala asi 4kg. No a dnes rano malo a velmi opatrne chodila, ked som sa jej dotkla obidve strany chrbatik ju boleli, nemohla som ju ani zdvihnut hrozne plakala. Este vcera vecer bolo vsetko v poriadku, nazrala sa atd. Snazila som sa ziskat nejake info na nete ale je to bieda. Myslite, ze je to normalna reakcia? Mam ju uz 7 rokov a nikdy to tak zle neznasala. Teraz sme zmenili vet a dal jej iny druh vakciny. Poradte prosim. Za vsetky pripomienky dakujem
sonix
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Novo-starý psík

Poslaťod vardesik » Štv 02.05.2013 12:53

Ahojte :smile:

mala by som jednu otázku... Naša suseda nás požiadala, či by sme si nevzali jej psíka. Ona sa oňho už nedokáže starať a nám by to problém nerobilo. Ide však o to, že nám ukázala jeho očkovací preukaz a jeho posledné očkovanie bolo 8.2.2011 :nwm:

Narodený je niekedy začiatkom roka 2009 a absolvované má tieto očkovania:
9.5.2009 - Vanguard CPV a Vanguard DA2PI
5.6.2009 - Vanguard Plus 7
17.9.2009 - Vanguard Plus 7
17.9.2009 - Rabisin
8.2.2011 - Helm-Ex

Rada by som vás požiadala o pomoc, keby ste mi napísali, ktoré očkovania budú potrebné teraz (koľko približne budú stáť) a čo bude ešte treba okrem tých očkovaní (napr. odčervenie a pod.)-

Ďakujem za odpovede :hi:
vardesik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Štv 02.05.2013 18:28

posledné očkovanie bolo v 2009, to helm-ex je odčervenie
tak trebalo by zavakvinovať besnotu a ak chcete aj infekčne choroby. ceny asi okolo 16€ (netuším ake rozdiely su medzi jednotlivými vetmi). odčervenie by sa malo urobiť asi 2 týždne pred vakcináciou
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod bat » Štv 02.05.2013 19:45

mali by ste ju dat odcervit-najlepsie tabletky- Galces ,Badminth,... (1 tbl na 10 kg-Galces-1 euro, Badminth-1200 mg na 16 kg 1 tbl)
potom besnota a my davame aj infekcne choroby (psinka,paraviroza,leptospiroza- pätvalentna) spolu s besnotou to stoji u nas 20 euro.
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Štv 02.05.2013 20:11

a trebalo by ho ešte začipovať. to už cenu ťažko povedať, kedže tie sa líšia riadne
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod hriva » Pia 03.05.2013 11:55

Obsahujú vakciny pre psy formaldehyd?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Očkovanie

Poslaťod Vikiki22 » Pia 03.05.2013 23:04

Mne sa marí, že nie. Aspoň vakcíny Biocan určite nie.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Ned 30.06.2013 11:53

Má niekto skúsenosť s očkovaním šteniatka podľa 1.Holistic Dog Vaccination Schedule (1.očkovanie vo veku 22 týždňov) alebo 2.Holistic/Conventional Compromise (1.očkovanie vo veku 16 týždňov) v tabuľke na http://www.organic-pet-digest.com/dog-v ... dule.html??

Alebo má niekto skúsenosť s nosodami?

Ď.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby